יוצר Gmail מזהיר: בינה מלאכותית בדרך להרוס את גוגל בתוך כשנתיים

אבי דוד | Avi David
פורסם על ידי אבי דוד | Avi David - עורך משנה

אם אתם לא חיים במערה, אתם בטח כבר יודעים כי הטרנד של בינה מלאכותית איתנו כאן כבר מספר חודשים, כמו הצ׳אט החכם ה-ChatGPT שהושק לאחרונה על ידי חברת OpenAI, מה שגרם לחברת גוגל (Google) להיכנס ללחץ ולהתחיל לחשב מסלול מחדש ולפתח כלים מבוסססים בינה מלאכותית. על פי גוגל עצמם, החברה מתכוונת להשיק עד סוף השנה הנוכחית כ-20 כלים המבוססי בינה מלאכותית.

אפקט ChatGPT

מי שהיה העובד ה-23 בגוגל, פול בוהייט (Paul Buchheit) וזה שהמציא את ג׳ימייל (Gmail), יוצא בסדרת ציוצים בחשבון הטוויטר שלו ומזהיר כי בתוך כשנתיים חברת גוגל צפוייה לאבד את השליטה בעולם החיפוש, המודל פרסום הגדול ביותר של החברה, הלחם והחמאה.

השליטה של הבינה המלאכותית ה-ChatGPT הולכת ותופסת תאוצה ותודעה אצל המשתמשים אשר עושים שימוש בכלי לכמעט כל דבר. הצ׳אט מסוגל ליצור קוד ואפילו לפתור תקלות בקוד, לענות על כמעט כל שאלה, ליצור דברים ועוד. הצ׳אט החכם עושה שימוש במנוע החיפוש של גוגל, אך מציג למשתמש את התשובה הברורה והנכונה ביותר.

מקור: OpenAI

בוהיייט טוען כי חברת גוגל לבסוף תשלב בינה מלאכותית הדומה לזאת של ChatGPT במנוע החיפוש של החברה, אך התוצאות יוצגו בצורה קצת שונה מאיך שהן מוצגות היום. השורת חיפוש תהפוך לתוצאות החיפוש אשר יהיו יותר ממוקדות ואף יובליו את המשתמש לכתובות אינטרנט, הצגת מידע רלוונטי יותר ועוד.

מקור: מיקרוסופט

מיקרוסופט הופכת למעצמת AI

אם בגוגל חשבו כי השקה של כלי בינה מלאכותית הם בעיה שמצביעה על כך שהחברה בדרך לאבד את מקור ההכנסה העיקרי שלה, היא גילתה לפני מספר ימים כי חברת מיקרוסופט (Microsoft) מתכוונת להיות החלוצה הראשונה לשלב את הטכנולוגיה של ה-ChatGPT בתוצאות חיפוש של מנוע החיפוש בינג (Bing).

מה שהוביל את מיקרוסופט להשקיע כ-10 מיליארד דולר בחברת OpenAI האחראית על הפיתוח. דבר אשר יאפשר למיקרוסופט לשלב את הכלים בשרותי החברה כמו הענן, מיקרוסופט 365, ווינדוס, אקס בוקס ועוד.

שתפו כתבה
פורסם על ידי אבי דוד | Avi David עורך משנה
עקוב:
ממקימי האתר ועורך משנה | פנבוי של אפל אבל שומר חסד נעורים למיקרוסופט. מומחה SEO והתמיכה הטכנית של הצוות באתר. לאבי ניסיון רב בכתיבה טכנית ועבודה בתחום - בין היתר היה שותף ב-GSM-Israel ובעל אתר טכנולוגי עצמאי בשם TechIT. | סלולרי: iPhone 14 Pro Max מחשב: MacBook Pro Late 2018 15" טאבלט: iPad Pro 11" שעון חכם: Apple Watch Ultra