תמונה: Cedric C, Pexels

15 שנה לאייפון: כל מה שאנחנו יודעים על סדרת האייפון 15

אבי דוד | Avi David
פורסם על ידי אבי דוד | Avi David - עורך משנה

חברת אפל (Apple) אומנם רק השיקה את סדרת האייפון 14, הכוללת לראשונה את האייפון 14, האייפון 14 פלוס (שהחליף את המיני), האייפון 14 פרו והאייפון 14 פרו מקס, אך נראה כי השמועות והדיווחים אודות סדרת האייפון 15, שצפויה לצאת בספטמבר של 2023, כבר החלו לצאת מוקדם מהצפוי.

אייפון 14 פרו \ תמונה: אפל

רק בשישי האחרון (28.10) דיווחנו כאן, כי האנליסט הבכיר מינג צ’י קואו (Ming-Chi Kuo), הידוע בתור אחד שיודע דבר או שניים על התוכניות העתידיות של אפל, הספיק לחשוף מספר שינויים הצפויים להגיע בסדרת האייפון הבאה.

עושים סדר: כל מה שאנחנו יודעים על סדרת האייפון 15

אפל תציין בשנה הבאה 15 שנים מאז השקת האייפון הראשון אי שם ב-2007.

באייפון X בציון ל-10 שנים, הציגה אפל את הזיהוי הביומטרי החדש, ה-FaceID. אז מה יהיה חדש הפעם? הנה כל מה שאנחנו יודעים על התוכניות העתידיות של אפל.

אייפון 15 – עושים סדר \ תמונה: MacRumors

עיצוב

בגזרת העיצוב, באפל מתכוונים להמשיך עם הקו הנוכחי הדומה לזה של סדרת האייפון 14, כאשר אנו צפויים אולי לשינויים קלים, ועל חלקם נפרט עוד למטה.

לא צפוי שינוי עיצובי \ תמונה: אפל

גדלים ושמות

בשונה משנים קודמות, אפל ביצעה מספר שינויים מבחינת הגדלים שמציעה החברה כחלק מסדרת האייפון. לאור קצב נמוך של מכירות, הוחלט להפסיק את הייצור של האייפון מיני (5.4״) ולהחליף אותו במכשיר עם מסך גדול יותר (כי למה לא?). כך נולד האייפון 14 פלוס (6.7״).

פלוס אבל עם מינוס בבנק \ תמונה: אפל

בצעד משונה, השקת האייפון 14 פלוס לא היתה כחלק מההשקה המלאה שכללה את סדרת הפרו והאייפון 14 הרגיל. ה-14 פלוס הושק כחודש ימים לאחר ההשקה המלאה, מה שגרם לכך שהמשתמשים לא נהרו, וקצב המכירות עד כה לא מחמיא כל כך לחברה כמו אפל, או למכשיר מסדרת האייפונים החדשים.

בדומה לסדרת האייפון 14 \ תמונה: אפל

תקופת החגים בעולם בפתח, וגם ימי מכירות כמו בלאק פריידי וכו׳ כמעט וכבר כאן. אולי זה מה שיכול קצת להציל את אפל בלנסות ולהציע את האייפון 14 פלוס במחיר מוזל דרך חברות הסלולר ודרך משווקים.

כפי שאנו למדים משנים קודמות, אנו מאמינים כי סדרת האייפון 15 תגיע עם המכשירים הבאים:

  • אייפון 15 (6.1″)
  • אייפון 15 פלוס (6.7״)
  • אייפון 15 פרו (6.1״)
  • אייפון 15 פרו מקס (6.7״)

על פי מספר שמועות, באפל מתכוונים לשנות את השם של האייפון 15 פרו מקס לאפל 15 אולטרה. ולא רק לשנות את השם, בחברה מעוניינים להבדיל בין הפרו לאולטרה, וזאת במטרה לקדם את המכירות ולספק פיצ׳רים בלעדיים למכשיר הגדול יותר. (אם זה במערך הצילום, חיי סוללה ועוד).

האי הדינמי \ תמונה: אפל

האי הדינמי

סדרת האייפון 15 כולה צפויה להגיע עם האי הדינמי שהושק עם סדרת האייפון 14 פרו והאייפון 14 פרו מקס. באפל מתכוונים לוותר על המגרעת הגדולה כיום ולהציע את האי הדינמי שהיה בלעדי לסדרת הפרו, וצפוי להגיע בנוסף עם הגרסה הרגילה.

מחבר USB-C ולחצנים קפסטיביים

האיחוד האירופי החליט – כל מכשיר סמארטפון, טאבלט ואוזניות – יהיו מחוייבים להגיע עם מחבר טעינה והעברת נתונים מסוג ה-USB-C עד לשנת 2024. באפל לא מתכוונים לחכות שנה נוספת, וכבר בשנה הבאה אפל תחל לשלב את מחבר ה-USB-C בכל סדרת האייפון 15, החל מהאייפון הרגיל, ועד לפרו מקס.

מכשירי האייפד ומחשבי המק האחרונים כבר מצויידים בUSB -C, מה שאומר כי עם השלמת המעבר במכשירי האייפון והאוזניות – תסיים אפל את פעילות הכבל עם חיבור הלייטנינג לצמיתות.

מלבד המחבר החדש, באפל מתכוונים להחליף את הלחצנים הפיזיים בסדרת האייפון 15 פרו והאייפון 15 פרו מקס (אולטרה?), בלחצנים קפסטיביים.

במקום כפתורים, המשתמש יקבל פידבק ויקבל תחושה כאילו הוא לוחץ על לחצנים פיזיים. אפל צפויה לשלב את מנוע ה-Taptic Engine, שאחרי על מנגנון הפידבק, בשלושה מקומות – מתחת למסך כפי שעושה עד היום, בלחצני הווליום ובלחצן הכיבוי וההדלקה.

לחצן קפסטיבי כמו באייפון 7 \ תמונה: אפל

במעבר מלחצנים פיזיים לקפסטיביים יש יתרונות אך גם מעט חסרונות. נתחיל עם הפלוסים: חסימה של חדירת מים ואבק, דבר שיכול להוביל לצלילה עמוקה יותר במים, חוסר בצורך להחליף לחצנים בתיקונים, עוד מקום בתוך המכשיר לסוללה גדולה יותר ועוד. המינוסים: השאלה לגבי הדלקת המכשיר (האם ישולב מנגנון נוסף לזה?), לחיצות ״סתמיות״ שיגבירו וינמיכו ככה סתם את הווליום, ובעיקר החוסר בתחושה של לחיצה על לחצנים פיזיים אמיתיים.

עוד דבר אחד

באפל לא נוהגים לעשות שימוש במונח ״עוד דבר אחד..״ במהלך המצגת של הכרזות כאלה ואחרות. הפעם האחרונה לה זכינו ב״עוד דבר אחד״, היה בהכרזה על האייפון X, אז עברה אפל למסך מלא ללא כפתור בית קפסטיבי או פיזי, ועם מעבר לזיהוי פנים ביומטרי ה-FaceID.

בשנה הבאה, באפל יציינו 15 שנים מאז השקת האייפון הראשון. לא מעט מים עברו בנהר ובשנים האחרונות באפל לא מחדשים יותר מידי. אז נכון, המגרעת הוחלפה באי דינמי אבל עדיין מדובר בגימיק ולא בשינוי של ממש.

רק עוד דבר אחד.. \ תמונה: צילום מסך

לרגל ציון אבן דרך, אנו רוצים להאמין כי שינוי במערך הצילום או הגדלה \ הקטנה של המסך, הוספה של מחבר USB C או שינוי קוסמטי כזה או אחר לא יהיו Wow עבור המשתמשים. קצב הרכישות לא יעלה והאייפון יהפוך למשעמם. באפל חייבים לעשות שינוי. אז נכון שאין עוד הרבה לאן לקחת את האייפון כפי שאנו מכירים אותו כיום לשלב הבא. גם לא מעבד מתקדם מה שיעשה כאן את אפקט אני רוצה וחייב לשדרג, אלא שינוי של ממש.

קונספט לאייפון מתקפל \ צילום: Rene Ritchie/iMore

מה הוא אותו שינוי? אם הדיווחים והשמועות אכן נכונים, באפל צפויים להכריז על המשקפיים החכמות כבר ברבעון הראשון של שנה הבאה (2023). הדבר יחייב את המשתמש בשימוש האייפון יחד עם הדור הראשון של המשקפיים החכמות. לצד המשקפיים תגיע ככל הנראה גם מערכת הפעלה חדשה, אז האם השינוי לאו דווקא יבוא בשינוי עיצובי אלא דווקא מכיוון מערכת ההפעלה? גם כאן יש לאפל מה לחשוב. שינוי עיצובי דרמטי ב-iOS לא צפוי נכון לעכשיו, אבל הוא יהיה חייב לבוא בשלב כזה או אחר.

שתפו כתבה
פורסם על ידי אבי דוד | Avi David עורך משנה
עקוב:
ממקימי האתר ועורך משנה | פנבוי של אפל אבל שומר חסד נעורים למיקרוסופט. מומחה SEO והתמיכה הטכנית של הצוות באתר. לאבי ניסיון רב בכתיבה טכנית ועבודה בתחום - בין היתר היה שותף ב-GSM-Israel ובעל אתר טכנולוגי עצמאי בשם TechIT. | סלולרי: iPhone 14 Pro Max מחשב: MacBook Pro Late 2018 15" טאבלט: iPad Pro 11" שעון חכם: Apple Watch Ultra