לחצן קפסטיבי כמו באייפון 7 \ תמונה: אפל

סדרת האייפון 15 תגיע ללא לחצנים פיזיים

אבי דוד | Avi David
פורסם על ידי אבי דוד | Avi David - עורך משנה

סדרת האייפון 15 נמצאת בימים אלו בסדרת בדיקות אחרונות רגע לפני שאלה יגיעו אל הרוכשים בשנה הבאה. באפל (Apple) מתכוונים לא רק להחליף את מחבר הלייטנינג ל-USC-B, וכי נראה שבחברה עובדים על לחצנים חדשים במקום אלה הקיימים.

כפתור הבית הפיזי באייפון היה איתנו שנים רבות, עד שבאפל החליטו להסיר את הכפתור הפיזי בסדרת האייפון 7 בכפתור קפסטיבי, כפתור אשר מדמה רגישות למגע. מאז, הספיקו באפל להוציא את כפתור הבית ולשלב באייפון X את הזיהוי הביומטרי ה-FaceID.

הראשון להגיע ללא כפתור בית פיזי \ תמונה: אפל

האנליסט הבכיר מינג צ’י קואו (Ming-Chi Kuo), הידוע בתור אחד שיודע דבר או שניים על התוכניות העתידיות של אפל, מדווח מוקדם יותר היום (שישי, 28.10) – כי באפל מתכוונים להחליף את לחצני הווליום וכפתור כיבוי וההדלקה הפיזיים, בלחצנים קפסטיביים בסדרת האייפון 15 והאייפון 15 פרו. כאשר בכל לחיצה המשתמש ירגיש כי הוא נוגע בלחצנים פיזיים, אך בדומה לכפתור הבית באייפון 7, באפל מתכוונים להוסיף את מנוע הרטט ה-Taptic וזה יהווה כהרגשה למשתמש כאילו לחץ על לחצן פיזי.

להתראות לייטנינג שלום USB C

אין ספק שהורדה של לחצנים או כפתורים פיזיים עוזרת ללא מעט פתרונות, כמו החלפה של חלפים תקולים, חסימה של חדירת מים או אבק ועוד.

נראה כי לאפל תוכניות עתידיות שאנו עדיין כמובן לא יודעים עליהן. התהליך למוצר העתידי של החברה החל כבר השנה. אז הורידה אפל את מגירת הסים בסדרת האייפון 14 ובאייפון 14 פרו והפכה את האייפון להתחברות לרשתות סלולריות בטכנולוגיית ה-eSim. ונראה שהורדת הלחצנים והכפתורים הפיזיים, היא עוד סנונית למה שמצפה לנו בעתיד הלא כל כך רחוק.

על פי מספר דיווחים, באפל צפויים להציג בתחילת השנה הבאה את המשקפיים החכמות. כאשר בחודש ספטמבר של 2023, בחברה יחגוג 15 שנים מאז יציאת האייפון הראשון, מה שמרמז על מספר שינויים בעיצוב ואולי גם במערכת ההפעלה ה-iOS 17.

שתפו כתבה
פורסם על ידי אבי דוד | Avi David עורך משנה
עקוב:
ממקימי האתר ועורך משנה | פנבוי של אפל אבל שומר חסד נעורים למיקרוסופט. מומחה SEO והתמיכה הטכנית של הצוות באתר. לאבי ניסיון רב בכתיבה טכנית ועבודה בתחום - בין היתר היה שותף ב-GSM-Israel ובעל אתר טכנולוגי עצמאי בשם TechIT. | סלולרי: iPhone 14 Pro Max מחשב: MacBook Pro Late 2018 15" טאבלט: iPad Pro 11" שעון חכם: Apple Watch Ultra