הצצה ראשונה: פייסבוק משלבת פרסומות באמצע צפייה בסרטוני הוידאו

אבי דוד | Avi David
פורסם על ידי אבי דוד | Avi David - עורך משנה

מי מאיתנו לא מרענן מספר פעמים ביום את הפיד שלו ברשת החברתית פייסבוק, ומי יותר מאיתנו אוהב לצפות בסרטונים ויראלים כאלה ואחרים? כולנו. נראה כי ימי השמחה בפייסבוק עומדים להפסק, אתם קוראים נכון – פייסבוק החלה לשלב פרסומות וידאו בדומה לענקית הוידאו יוטיוב שנמצאת בבעלות גוגל.

אז איך זה עובד ואת מי זה עומד לעצבן? סביר להניח שאת כולנו. בזמן שצפיתי בוידאו בפייסבוק, ליתר דיוק ראיתי מתכון שממש מעניין אותי בעמוד הפופולרי Tastemade, באמצע הצפייה כשאני כשאני רושם לי חלק מהמצרכים ושלבי ההכנה, הוידאו הפסיק ולרגע חשבתי שהתנתק לי האינטרנט אך הופתעתי לראות כי פתאום החלה להתנגן לה פרסומת באמצע הוידאו. לא, העמוד לא שילב פרסומת באופן עצמאי בסרטון המתכון, אלא הוידאו עצר ובמקומו התנגנה לה פרסומת בת 20 שניות.

על פי פרסומים שונים, בפייסבוק החלו לבדוק את העניין לפני מספר שבועות כאשר הדבר דובר כמשהו עתידי שיקרה ועוד לא בטוח איך וכיצד הוא יעבוד. אנחנו ב-The Verifier מביאים לכם פרטים ראשונים של שרות הפרסומות החדש;

אז כיצד זה עובד? בעלי עמודים פופולריים בשלב הניסיוני יוכלו לשלב פרסומות וידאו בסרטונים שלהם, הרווח מתחלק בדומה ליוטיוב 55% הולך לבעלי העמוד ואילו ה-45% הנותרים עוברים לפייסבוק. מעל למעלה מ-100 מיליון דקות נצפות מידי יום בסרטוני וידאו ברשת החברתית, מה שמעודד את פייסבוק לקחת צעד אחד קדימה ולמכור פרסומות בפלטפורמה שבאמת תתן לבעלי עמודים להרוויח כסף אמיתי מתוך פייסבוק, ולא דרך גורמי צד ג׳ שמשאירים את פייסבוק מחוץ למשוואה הכלכלית. בפייסבוק כמו באינסטגרם, מעוניינים להמעיט את התופעה של פרסומות ממומנות על ידי מפרסמי צד ג׳ ולתעדף את פייסבוק כברירת המחדל לפלפטפורמת הפרסום, דבר שבעתיד אף עשוי להוציא את כלל אותם המפרסמים מחוץ למשוואה.

 

שירות הפרסומות נמצא כעת בבדיקה ופעיל רק אצל חלק מהמשתמשים, כך שייתכן ופייסבוק עדיין בוחנת את השטח. כמו כן, לאור התלונות שזה עלול לעורר, פייסבוק צפויה לבחון את הצבת הפרסומות בתחילת הסרטון או בסופו (בדיוק לפני הפאנץ’) על מנת לא להרוס את חוויית הצפייה לגמרי (וכרגע גם בלי אופציה לדלג).

שתפו כתבה
פורסם על ידי אבי דוד | Avi David עורך משנה
עקוב:
ממקימי האתר ועורך משנה | פנבוי של אפל אבל שומר חסד נעורים למיקרוסופט. מומחה SEO והתמיכה הטכנית של הצוות באתר. לאבי ניסיון רב בכתיבה טכנית ועבודה בתחום - בין היתר היה שותף ב-GSM-Israel ובעל אתר טכנולוגי עצמאי בשם TechIT. | סלולרי: iPhone 14 Pro Max מחשב: MacBook Pro Late 2018 15" טאבלט: iPad Pro 11" שעון חכם: Apple Watch Ultra
Leave a comment

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *