מציאות מדומה עם שלט: ה-Gear VR החדש מגיע עם בקר שליטה

אלדד מטמון | Eldad Matmon
פורסם על ידי אלדד מטמון | Eldad Matmon - עורך ראשי

אמנם MWC היא תערוכת GSM, אך אין זה אומר שרק מכשירי סלולר חדשים ייצאו ממנה. כך למשל הציגה סמסונג את הדור הבא בתחום המציאות המדומה – Gear VR החדש (לא 2) שיגיע עם בקר שליטה חדש.

משקפי המציאות המדומה הפופולריים של סמסונג היו בין הראשונים להנגיש את הטכנולוגיה לצרכן הפשוט מאחר ומחירם לא היה גבוה במיוחד, ולרוב הם הגיעו כחבילה אחת ברכישת מכשיר תואם.
עכשיו מביאה סמסונג למעשה את הדור השני למשקפי המציאות המדומה בשיתוף אוקולוס (Oculus), שלמעשה נראים זהים לדור הקודם, אך עם בקר שליטה חדש שעשוי להפוך את השימוש לחווייתי יותר.

עד היום, כל השליטה במשקפי המציאות המדומה של סמסונג, כגון דפדוף במכשיר וכניסה לאפליקציות, נעשתה על ידי שימוש במשטח מגע בצידי המשקפיים. עם בקר השליטה החדש, אותן פעולות יהפכו להיות קלות יותר ואינטגרליות יותר, שכן בקר החדש יאפשר לכם להצביע ביתר דיוק, לשלוט בווליום, לחזור חזרה ולמעשה לעשות הכל היישר מכף ידכם.

בקרי שליטה המתלווים למשקפי מציאות מדומה הם מאוד נפוצים, בעיקר במוצרים היקרים כמו HTC Vive שמגיעים למחיר של 800 דולרים, ואילו עכשיו ניתן לראות טרנד חדש בו גם המשקפיים הנגישים יותר מקבלים את אותן האפשרויות במחיר נגיש. כך למשל תוכלו למצוא את Google DayDream, משקפי מציאות המדומה שמגיעים גם הם עם בקר שליטה ובעלות של רק 69 דולרים.

המשקפיים החדשים של סמסונג יתמכו במכשירי Galaxy S7, S7 edge, Note5, S6 edge+, S6, S6 edge. מאחר וטרם הושק ה-Galaxy S8 הוא ככל הנראה לא מוזכר אך יש סיכוי גדול מאוד שסמסונג לא תשאיר אותו מחוץ לתמונה.

שתפו כתבה
פורסם על ידי אלדד מטמון | Eldad Matmon עורך ראשי
ממקימי האתר ועורך ראשי | מנהל מוצר ביום וסקרן טכנולוגי בכל רגע נתון. אוהב פיתרונות טכנולוגים ותמיד מחפש את הדבר המרגש הבא שישתלט על העולם. נהנה מכל העולמות וכל מערכות ההפעלה ובעל זוית ביקורתית על כל חידוש שיוצא. בעל ניסיון רב בכתיבה טכנולוגית וכן הופעות טלוויזיוניות ב׳סוגרים עניין׳ עם שי גולדן בערוץ 13. ממקימי אתר The Verifier, יוצא איחוד האתרים GSM-Israel ו-TechIT של אבי דוד. | סלולרי: iPhone 14 Pro סלולרי: Pixel 7 Pro שעון חכם: Apple Watch S7 שעון חכם: Pixel Watch