SONOS Ray | תמונה: אלדד מטמון, The Verifier

סקירה: SONOS Ray – מקרן קול לשוק הביניים

אלדד מטמון | Eldad Matmon
פורסם על ידי אלדד מטמון | Eldad Matmon - עורך ראשי

חברת SONOS המתמחה בפתרונות אודיו איכותיים וחכמים, הוסיפה השנה (2022) לארסנל שלה מוצר אחד נוסף בקטגוריית מקרני הקול ושמו, גם בישראל, הוא ה-Ray. הסונוס ריי בא לתת פיתרון נגיש יחסית במחיר וגם בגודל הפיזי, עם כמה שפחות התפשרויות על איכות הסאונד, שבסופו של דבר היא החותמת הסופית של החברה במוצרים שלה. לקחנו את ה-Ray לנסיעת מבחן וחזרנו עם תובנות.

לחצו כאן לסרטון פתיחת קופסה של SONOS Ray

העיצוב קומפקטי ומינימליסט

מקרן הקול SONOS Ray של סונוס הוא למעשה הגרסה הפחות מתקדמת ממהדורת ה-Beam של החברה, שמתפארת במקרני קול רחבים, עם מגוון חיבורים ויכולות מתקדמות. ה-Ray שומר על הקו העיצובי של ה-Beam מלבד שינוי קל גאומטרי בצורתו הכוללת ואורכו הכולל שמסתכם ב-55.9 ס״מ, כ-25% פחות מדגם ה-Beam שסקרנו לפני קצת יותר מחצי שנה.

SONOS Ray | תמונה: אלדד מטמון, The Verifier

בראש המקרן תמצאו שלושה כפתורי מגע – שני כפתורי ווליום, וכפתור Play/Pause שמתפקד גם כהרצה קדימה ואחורה של שירים באמצעות מחוות החלקה. בצד האחורי של המקרן תמצאו מספר מצומצם יותר של חיבורים בהשוואה ל-Beam וביניהם: חיבור כבל רשת, כבל אופטי, חיבור לחשמל – וזהו! לא תמצאו פה חיבור HDMI ARC שנמצא במקרנים אחרים של סונוס, דבר שמקשה על השימוש בשלט הטלוויזיה לשליטה על עוצמת הסאונד. לצד החיבורים וגם קישוריות ה-Wifi שנשארה, פשרה נוספת שסונוס בחרה לעשות היא להוריד את המיקרופון ממקרן הקול, כך שפקודות קוליות לצערנו לא יעבדו ישירות מול המקרן.

SONOS Ray | תמונה: אלדד מטמון, The Verifier

כאמור, החיסרון בהיעדרו של חיבור ה-HDMI מקשה על השליטה בסאונד דרך שלט הטלוויזיה. יחד עם זאת, סונוס הטמיעה את היכולת לצמד שלטי טלוויזיה הפועלים בעיקר על בלוטות׳ ומיוצרים לצד טלוויזיות יחסית חדשות מהשנים האחרונות, אך לא כל שלט נתמך. במקרה שלי, השלט של טלוויזיית הסוני שלי לא הצליח להתחבר, מה שהקשה קצת על השימוש השוטף של כל תושבי הבית. שיטה נוספת במידה והצימוד לשלט לא עובד היא להשתמש באפליקציית הבית של סונוס, מה שמאפשר לשלוט בסאונד של כל הרמקולים של סונוס המחוברים בבית ממקום אחד.

הסאונד לא מתפשר (כמעט)

כשזה קשור לסאונד, סונוס ממשיכה לעשות עבודה מעולה גם עם ה-Ray. המקרן החדש והקטן הזה מצליח להפיק סאונד חזק, איכותי ועמוק שמספק חוויית שמע טובה ומוצלחת כמעט לכל סצינה. נכון, גם כאן תמצאו פשרה של מחסור בתמיכה של Dolby Atmos אבל זה לא גורע מהמקרן כמעט בכלל בהשוואה למקרני קול אחרים בשוק.

SONOS Ray | תמונה: אלדד מטמון, The Verifier

המקרן לא מצליח לשים מספיק דגש בתחום הבס, אך הודות ליכולת של סונוס לסנכרן בין שאר מוצרי החברה, אפשר תמיד לרכוש תוספות של רמקולים נוספים כדי להרחיב את איכות השמע למחוזות נוספים. למרות כל הפשרות, ה-Ray הוא מקרן קול שעומד בזכות עצמו, ולמרות גודלו הקטן הוא מסוגל למלא חדר גדול למדי באיכות סאונד גבוהה.

אפליקצייה אחת בשביל כולם

ה-SONOS Ray תומך גם באפליקציית הבית של סונוס, מה שאומר שדרך האפליקציה ניתן לחבר גם את חשבון הספוטיפיי שלכם, להתחבר לתחנות הרדיו של סונוס וכן לבצע התאמות נוספות באיכות הסאונד והחיבור של הרמקולים באותו הבית.

שתפו כתבה
פורסם על ידי אלדד מטמון | Eldad Matmon עורך ראשי
עקוב:
ממקימי האתר ועורך ראשי | מנהל מוצר ביום וסקרן טכנולוגי בכל רגע נתון. אוהב פיתרונות טכנולוגים ותמיד מחפש את הדבר המרגש הבא שישתלט על העולם. נהנה מכל העולמות וכל מערכות ההפעלה ובעל זוית ביקורתית על כל חידוש שיוצא. בעל ניסיון רב בכתיבה טכנולוגית וכן הופעות טלוויזיוניות ב׳סוגרים עניין׳ עם שי גולדן בערוץ 13. ממקימי אתר The Verifier, יוצא איחוד האתרים GSM-Israel ו-TechIT של אבי דוד. | סלולרי: iPhone 14 Pro סלולרי: Pixel 7 Pro שעון חכם: Apple Watch S7 שעון חכם: Pixel Watch
Leave a comment

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *