מורידה את הכפפות: מיקרוסופט עובדת על Home Hub שיתחרה ב-Google Home וב-Echo של אמזון

אבי דוד | Avi David
פורסם על ידי אבי דוד | Avi David - עורך משנה

בחודשים האחרונים אנו עדים לשמועות אודות מוצר בעל חומרה אשר יריץ את העוזרת האישית (הקולית אם תרצו) קורטנה (Cortana) בדומה ל-Google Home ו-Echo של אמזון. אך היום אתר Windows Central מנפץ את השמועות אודות אותה חומרה שתריץ את קורטנה וזאת תתחרה במוצרים הדומים הקיימים בשוק.

במיקרוסופט לא מעוניינים נכון לעכשיו להתחרות ולפתח את קורטנה אל מחוץ לעולם התוכנה ואינה מתכוונת כעת לפתח חומרה אשר תריץ את העוזרת האישית, במיקרוסופט מתכוונים לעשות שימוש בקורטנה בצורה קצת שונה, ואיך לא, בעזרת מערכת ההפעלה חלונות 10 (Windows 10). על פי ההדלפה, במיקרוסופט מפתחים בימים אלו את Home Hub, פיצ’ר חדש אשר ישולב בעדכון עתידי של חלונות 10 (כנראה Redstone 3, העדכון השלישי אשר ישוחרר בחודשי הקיץ המאוחרים בשנת 2017).

אז כיצד במיקרוסופט מתכוונים לעשות זאת? מסך הנעילה שלנו, שומם ואינו מאפשר הרבה דברים בעת שימוש במערכת ההפעלה. אז נכון שבחלונות 10 החברה שיפרה את מסך הנעילה והוסיפה פיצ’רים חדשים, אך אלה עדיין לא באמת משנים את אופן השימוש שלנו במערכת. מסך הנעילה הוא כבר לא אותו מסך משעמם שמציג רק נתונים כמו שעה או התראות, מסך הנעילה הפך בשנים האחרונות לפעיל בעיקר במכשירי הסמארטפונים וכעת מציג למשתמשים התראות בזמן אמת, התממשקות עם אפליקציות (בעיקר באנדרואיד) ועוד.

Home Hub - בקרוב במחשב ה-Windows 10 שלכם | צילום: Windows Central
Home Hub – בקרוב במחשב ה-Windows 10 שלכם | צילום: Windows Central

במיקרוסופט מתכוונים לשנות את אופן השימוש שלנו במסך הנעילה בעידן המחשבים שהופך להיות פחות ופחות רלוונטי מבעבר. בחברה עובדים בימים אלו על תוספת חדשה לחלונות 10 ה-Home Hub, בעצם להפוך את מסך הנעילה של המחשב האישי או הביתי שלכם לאינטואטיבי וזה יציג יותר מהתראות של חשבון אחד, למשל אם המחשב הוא על מצב “משפחתי”, התראות יופיעו על פי המשתמשים, התממשקות של לוחות שנה ואנשי קשר משותפים ועוד.

התוספת העיקרית למסך הנעילה היא Cortana אשר קיימת כיום אך זאת לא עובדת כל הזמן. ב-Home Hub, מיקרוסופט משלבים גרסה חדשה של קורטנה וזאת תהיה מבוססת על מצב המחשב, הצבעים אף ישונו במעט, וביחד עם הצבע הכחול המוכר לנו מתווסף לו עיגול כתום אשר יידע את המשתמש כי קורטנה מקשיבה כל הזמן. באמצעות מילת ההפעלה ה”היי קורטנה”, זאת תעבוד ברקע ותאפשר למשתמש לבצע פעולות בדומה ל-Google Home ו-Echo של אמזון. ניתן יהיה לבצע פעולות קוליות כמו להתקשר לאיש קשר, לשלוח הודעה דרך שרות מסויים, עד הוספת אירועים ללוח השנה, הפעלת שירים ועוד.

אנו צפויים לקבל את הגרסה הראשונית כבר בחודשי הקיץ הקרובים כאשר במיקרוסופט ישחררו את העדכון המלא לקראת החודשים אוגוסט ספטמבר. כעת במיקרוסופט עובדים על העדכון ה-Creative, למי שמכם שעוסק בכל הקשור לציור, פיסול, עבודת פוטושופ ועוד, העדכון הוא עבורכם.

שתפו כתבה
פורסם על ידי אבי דוד | Avi David עורך משנה
עקוב:
ממקימי האתר ועורך משנה | פנבוי של אפל אבל שומר חסד נעורים למיקרוסופט. מומחה SEO והתמיכה הטכנית של הצוות באתר. לאבי ניסיון רב בכתיבה טכנית ועבודה בתחום - בין היתר היה שותף ב-GSM-Israel ובעל אתר טכנולוגי עצמאי בשם TechIT. | סלולרי: iPhone 14 Pro Max מחשב: MacBook Pro Late 2018 15" טאבלט: iPad Pro 11" שעון חכם: Apple Watch Ultra
Leave a comment

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *