דיווח: גוגל צפויה לבטל את הגיבוי החינמי של וואטסאפ לדרייב

אלדד מטמון | Eldad Matmon
פורסם על ידי אלדד מטמון | Eldad Matmon - עורך ראשי

ב-2018 גוגל ו-וואטסאפ יצאו בהודעה משותפת כי הגיבוי עבור שירות המסרים הפופולרי, שעד לאותו רגע תפס מקום באיחסון הענן, יהיה בחינם לגמרי למשתמשי אנדרואיד, ולא ייחשב כנגד שטח האיחסון של המשתמשים. היום אנחנו עדים לדיווח שמספר כי ההטבה הזאת הולכת להגמר, ובסופה משתמשים יצטרכו לשלם על שטח האיחסון הנוסף.

לאחר שביטלה את ההטבה של הגיבוי החינמי לתמונות באיכות גבוהה בשירות התמונות שלה, גוגל עושה מהלך דומה כעת עם הגיבוי לשירות הוואטסאפ. לפני כמעט ארבע שנים הודיעה גוגל על כך שהיא מפרידה את גיבוי הוואטסאפ מגיבוי הענן של המשתמשים ומאפשרת להם למעשה לשמור את הגיבויים בחינם. זה אולי נשמע לכם כמו הטבה מינורית אבל יש לא מעט משתמשים שגיבוי הוואטסאפ שלהם מגיע לעשרות ג׳יגה-בייט של איחסון. נפח גיבוי שעכשיו הם יצטרכו להתמודד כנגד יתרת שטח האיחסון שלהם בענן.

הדיווח מגיע היישר מ-Wabetainfo אשר עוקב באדיקות אחרי כל צעד של וואטסאפ ובוחן לעומק כל גרסת פיתוח שיוצאת. עוד עולה מהדיווח כי במקום ההטבה החינמית ללא הגבלה, גוגל מתכוונת להציע חבילת איחסון ייעודית לשירות שתאפשר איחסון מוגבל בחינם עבור גיבוי השירות, כאשר כל חריגה ממנה תתפוס חלק מיתר האיחסון שלכם.

כידוע, גוגל מספקת 15 ג׳יגה בייט של איחסון חינמי בשירות ה״דרייב״ שלה, כאשר כל חריגה ממנו תדרוש מכם תשלום נוסף. כעת כשגיבוי התמונות כבר לא בחינם, ובקרוב גם גיבוי הוואטסאפ החינמי ייעלם, תתכוננו להוציא עוד כמה שקלים בחודש כדי לשמור על מה שכבר התרגלתם.

שתפו כתבה
פורסם על ידי אלדד מטמון | Eldad Matmon עורך ראשי
עקוב:
ממקימי האתר ועורך ראשי | מנהל מוצר ביום וסקרן טכנולוגי בכל רגע נתון. אוהב פיתרונות טכנולוגים ותמיד מחפש את הדבר המרגש הבא שישתלט על העולם. נהנה מכל העולמות וכל מערכות ההפעלה ובעל זוית ביקורתית על כל חידוש שיוצא. בעל ניסיון רב בכתיבה טכנולוגית וכן הופעות טלוויזיוניות ב׳סוגרים עניין׳ עם שי גולדן בערוץ 13. ממקימי אתר The Verifier, יוצא איחוד האתרים GSM-Israel ו-TechIT של אבי דוד. | סלולרי: iPhone 14 Pro סלולרי: Pixel 7 Pro שעון חכם: Apple Watch S7 שעון חכם: Pixel Watch
Leave a comment

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *