תמונה: Adrián Valverde on Unsplash

הפטנט החדש של דיסני שיביא את המטאוורס אל פארקי השעשועים

אלדד מטמון | Eldad Matmon
פורסם על ידי אלדד מטמון | Eldad Matmon - עורך ראשי

מושג המטאוורס הולך ונהיה נפוץ יותר, הודות לחברת מטא (כעת חברת האם של פייסבוק) שהביאה אותו לתודעה הרחבה. משמעות המושג היא סביבה וירטואלית המורכבת ממספר מרחבים תלת מימדיים משותפים המתגבשים לכדי יקום וירטואלי כולל. בעוד חברות כמו מטא מדברות על להכניס משתמשים אל תוך עולם וירטואלי, ישנן חברות שמתכננות להביא את העולם הוירטואלי אל המציאות. אחת מהן היא דיסני (Disney).

תמונה: Tyler Nix on Unsplash

בפטנט שהגישה ענקית התוכן דיסני, התגלה כי החברה מתכננת לשלב אלמנטים וירטואליים במציאות שלנו, תוך דגש על חווייה אישית ואינטראקטיבית, עם (כמעט) ללא עזרים חיצוניים כמו משקפי מציאות מדומה/רבודה. במסגרת הפטנט הראתה דיסני מערכת הקרנה בתלת מימד שתשולב בפארקי השעשועים שלה בכל העולם, ותאפשר להקרין דמויות או חוויות וירטואליות שונות בתלת מימד על עצמים פיזיים.

על פי החזון של דיסני, הדמויות המוקרנות יוכלו לבצע אינטארקציה אישית ושונה עם כל אחד מהמבקרים בפארק – כך למשל תוכלו להצטלם עם מיקי מאוס הוירטואלי, בעוד שאחרים ייראו דווקא את מיני מאוס ויוכלו לבצע אינטארקציה איתם, כמו לנופף להם לשלום, לרקוד איתם ועוד.

יכולת האינטראקציה תתבצע באמצעות מערכת מצלמות וניטור הסוקרת את הסביבה ובכך משפיעה גם על הדמות המוקרנת, וכן גם נעזרת במכשיר הטלפון שלכם (בהסכמה ככל הנראה) או באמצעות אביזר חכם אחר, כמו שעון/צמיד ייעודי כדי להתאים עבורכם את החוויה.

דיסני טרם פרסמה אם ומתי הטכנולוגיה הזאת תתחיל להיות זמינה ברחבי הפארקים שלה, אבל לדעתנו מדובר בשימוש נכון יותר של המטאוורס, המשאיר את המשתמשים מחוברים למציאות היומיומית ומאפשר להם להנות מחוויות וירטואליות ולא מציאותיות מדי פעם.

שתפו כתבה
פורסם על ידי אלדד מטמון | Eldad Matmon עורך ראשי
ממקימי האתר ועורך ראשי | מנהל מוצר ביום וסקרן טכנולוגי בכל רגע נתון. אוהב פיתרונות טכנולוגים ותמיד מחפש את הדבר המרגש הבא שישתלט על העולם. נהנה מכל העולמות וכל מערכות ההפעלה ובעל זוית ביקורתית על כל חידוש שיוצא. בעל ניסיון רב בכתיבה טכנולוגית וכן הופעות טלוויזיוניות ב׳סוגרים עניין׳ עם שי גולדן בערוץ 13. ממקימי אתר The Verifier, יוצא איחוד האתרים GSM-Israel ו-TechIT של אבי דוד. | סלולרי: iPhone 14 Pro סלולרי: Pixel 7 Pro שעון חכם: Apple Watch S7 שעון חכם: Pixel Watch
Leave a comment

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *