אפל מבקשת לאסור על NSO להשתמש במוצרי אפל

אבי דוד | Avi David
פורסם על ידי אבי דוד | Avi David - עורך משנה

חורי אבטחה נמצאים במערכות ההפעלה ובמוצרים שאנו משתמשים בהם ביום יום, חברת אפל לא יוצאת דופן. החברה מתמודדת לא מעט עם קהילת הג’ילברייק (Jailbrake) אשר מנצלים את החולשות של חורי האבטחה, על מנת לספק למשתמשים אפשרות של התקנת חנות צד ג’ המוכרת כסידייה (Cydia).

מנגד, מומחי אבטחה רבים מנסים לגלות את אותם חורי אבטחה ומדווחים על כך ישירות לחברת אפל. אך חברת NSO הישראלית שמצאה חור אבטחה, עשתה בו שימוש לרעה. פיתחה כלי ריגול העונה לשם פגסוס (Pegasus) אשר הותקן על גבי מכשירי אייפון של בכירים, אנשי ממשל, עיתונאים ועוד.

הריגול נעשה על מנת לדלות פרטים אודות קמפיינים של בחירות ובנושאים שונים, חברות רכשו את שירותי חברת NSO ועשו שימוש לרעה בחור האבטחה אשר איפשר לרגל אחרי אותם אנשים.

חברת אפל (Apple) יצאה אמש (שלישי, 23.11) למלחמה כנגד חברת NSO עם תביעה בה דורשת אפל לא לעשות שימוש במוצרי אפל. בכך, לחברת NSO לא תתאפשר שימוש במוצרים של החברה עם לוגו התפוח. בנוסף, דורשת אפל פיצוי בסך של 75,000 דולר.

מאפל נמסר כי השימוש בכלי הפגסוס נמצא על גבי מספר בודד של מכשירי אייפון, וכי החברה תעדכן את אותם האנשים בהם נמצא הכלי באמצעות הודעת iMessage ובמייל.

אנחנו תמיד ממליצים לעדכן לגרסה הכי חדישה שזמינה להורדה בכל הפלטפורמות, לא לפתוח קישורים או קבצים שאתם לא מכירים, שימוש באימות דו שלבי ולשנות את הסיסמה לפחות פעם בשלושה חודשים.

שתפו כתבה
פורסם על ידי אבי דוד | Avi David עורך משנה
עקוב:
ממקימי האתר ועורך משנה | פנבוי של אפל אבל שומר חסד נעורים למיקרוסופט. מומחה SEO והתמיכה הטכנית של הצוות באתר. לאבי ניסיון רב בכתיבה טכנית ועבודה בתחום - בין היתר היה שותף ב-GSM-Israel ובעל אתר טכנולוגי עצמאי בשם TechIT. | סלולרי: iPhone 14 Pro Max מחשב: MacBook Pro Late 2018 15" טאבלט: iPad Pro 11" שעון חכם: Apple Watch Ultra
Leave a comment

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *