מטא סוגרת את מערך זיהוי הפנים לצמיתות \ תמונה: מטא

פייסבוק מודיעה על סגירת מאגר זיהוי הפנים שלה לצמיתות

אבי דוד | Avi David
פורסם על ידי אבי דוד | Avi David - עורך משנה

חברת מטא (פייסבוק, Meta) מודיעה היום (רביעי, 03.11) על סגירת מאגר זיהוי הפנים שלה לצמיתות. אולי מדובר בעוד צעד על מנת להראות את השינוי שעוברת מטא (לשעבר חברת פייסבוק) על מנת לזכות במעט נקודות זכות.

אם יצא לכם לשתף תמונה או סרטון ברשת החברתית פייסבוק והופתעתם לגלות כי האנשים שנמצאים בתמונה או בסרטון מזוהים ישר, זה כי למטא ישנו מאגר של למעלה מ-1 מיליארד אנשים. אותו מאגר מאפשר לזהות באופן מידי מי נמצא בסרטון או בתמונה, ובכך ניתן לתייג את האנשים באופן מהיר יותר, מאשר ללחוץ על הפנים בתמונה לחפש ולתייג את האדם שבתמונה או בסרטון.

זיהוי פנים בפייסבוק כבר לא \ תמונה: פייסבוק

כל זה עומד להשתנות, החברה הודיעה על סגירת מאגר הזיהוי פנים לצמיתות ואף תחל למחוק אותו החל מהיום. עוד הודיעה החברה כי בשבועות הקרובים תפסיק להציע תיוגים בתמונות או בסרטונים של זיהוי האנשים שנמצאו על ידי אותו מאגר ברשת החברתית פייסבוק. במטא אכן מודאגים כי המאגר עלול לדלוף על ידי גורמים עויינים, וכי מחיקת מאגר שכזה וביטול הטכנולוגיה שברשותה, הוא הדבר הנכון לעשות.

יהיו דווקא שאכן יפגעו מהמלך של חברת מטא, התיוגים של האנשים בתמונה או בסרטון עוזרים ללא מעט אנשים בעלי מוגבלויות כמו ראיה להבין מי מהאנשים שנמצאים בצילום. גם הפונקציונאליות הנ”ל תעלם בשבועות הקרובים. עוד לא ברור איך וכיצד ברשת החברתית ימצא הפיתרון הנכון עבור אותם אנשים בעלי מוגבלויות.

שתפו כתבה
פורסם על ידי אבי דוד | Avi David עורך משנה
עקוב:
ממקימי האתר ועורך משנה | פנבוי של אפל אבל שומר חסד נעורים למיקרוסופט. מומחה SEO והתמיכה הטכנית של הצוות באתר. לאבי ניסיון רב בכתיבה טכנית ועבודה בתחום - בין היתר היה שותף ב-GSM-Israel ובעל אתר טכנולוגי עצמאי בשם TechIT. | סלולרי: iPhone 14 Pro Max מחשב: MacBook Pro Late 2018 15" טאבלט: iPad Pro 11" שעון חכם: Apple Watch Ultra
Leave a comment

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *