תמונה: צילום מסך, אירוע אפל

דיווח: עדכון מערכת ההפעלה macOS Monterey גורם להשבתה של מחשבי מק

אלדד מטמון | Eldad Matmon
פורסם על ידי אלדד מטמון | Eldad Matmon - עורך ראשי

דיווחים ברשת ובאתר התמיכה של אפל (Apple) מעלים משתמשים תלונות על כך שעדכון מערכת ההפעלה החדשה למחשבי מק, macOS Monterey, ששוחררה בשבוע שעבר, גורם למחשבים שלהם להשבתה כללית (Brick).

על פי הדיווחים, נראה שהדבר המשותף לכולם הוא סוג המעבד שמריץ אותם והוא לא אחר מאשר המעבד של אינטל.  כלומר, מחשבי מק ישנים מהשנים 2016, 2018 ואפילו עדכניים יותר מ-2020 הפועלים על גבי השבב של אינטל סובלים מאותה הבעיה. בעקבות הנושא אנחנו ממליצים שלא לעדכן את מערכת ההפעלה לגרסה החדשה עד שיתבררו הדברים.

מערכת ההפעלה מונטריי כוללת מגוון חידושים וביניהם יכולת ה-Shortcuts, הרשמה לתכנית הבטא TestFlight, עדכון לדפדפן הספארי, מקצה שיפורים ל-iMessage ו-FaceTime ועוד.

כידוע, אפל החלה לשווק בשנים האחרונות מחשבי מק עם מעבד ה-M1 תוצרת בית, וזאת במטרה להפרד מהשותפות עם אינטל ולהעביר את השליטה אליה. עם הריכוז במחשבים המבוססים על המעבד הביתי, נראה שמישהו בחברה צמצם את כל נושא הבדיקות עבור הדורות הישנים הפועלים על גבי מעבדי אינטל, אך כמובן ייתכן שישנו גורם נוסף מלבד המעבד שגורם לבעיה. כך או כך אנחנו שוב ממליצים להמנע מלהתקין את מערכת ההפעלה החדשה עד שהכל יתברר.

שתפו כתבה
פורסם על ידי אלדד מטמון | Eldad Matmon עורך ראשי
ממקימי האתר ועורך ראשי | מנהל מוצר ביום וסקרן טכנולוגי בכל רגע נתון. אוהב פיתרונות טכנולוגים ותמיד מחפש את הדבר המרגש הבא שישתלט על העולם. נהנה מכל העולמות וכל מערכות ההפעלה ובעל זוית ביקורתית על כל חידוש שיוצא. בעל ניסיון רב בכתיבה טכנולוגית וכן הופעות טלוויזיוניות ב׳סוגרים עניין׳ עם שי גולדן בערוץ 13. ממקימי אתר The Verifier, יוצא איחוד האתרים GSM-Israel ו-TechIT של אבי דוד. | סלולרי: iPhone 14 Pro סלולרי: Pixel 7 Pro שעון חכם: Apple Watch S7 שעון חכם: Pixel Watch