הדלפה חושפת: חברת Meta בדרך להתחרות באפל ווטש עם שעון חכם

אבי דוד | Avi David
פורסם על ידי אבי דוד | Avi David - עורך משנה

חברת מטא (Meta) לשעבר פייסבוק (Facebook) השיקה אמש (רביעי, 27.10) את השם החדש של החברה אשר מחליף את המותג של חברת האם פייסבוק. מזה כבר מספר שנים שהחברה עצמה לא מתעסקת רק ברשתות חברתיות, או אפליקציות פופולריות. עם השנים בפייסבוק רכשו עוד ועוד חברות ואף פיתחו משקפיים חכמות כמו אוקולוס VR ועוד.

רק לפני מספר שבועות השיקו חברת Meta ומותג המשקפיים ריי באן (Ray-Ban) משקפיים “חכמות” אשר משלבות בין העדשות של ריי באן לבין הטכנולוגיה של פייסבוק עם מצלמה אשר מספקת תמונות וסרטוני וידאו קצרים אשר ניתן לצלם באמצעות המשקפיים ולשתף אותם ישירות ברשתות החברתיות כמו פייסבוק ואינסטגרם.

Ray Ban Stories | תמונה: פייסבוק

אך נראה כי חברת Meta (שוב, פייסבוק לשעבר) מתכוננת להשיק שעון חכם משל עצמה, כזה שיתחרה בשעון החכם של חברת אפל, האפל ווטש. מזה מספר שנים שאנו שומעים על שמועות והדלפות אודות השעון החכם של מטא. תמונה ראשונה של השעון החכם של מטא נמצא באפליקציית המשקפיים ה-Facebook View על ידי Steve Moser בטוויטר ופרסום בלעדי פורסם באתר בלומברג.

השעון החכם של מטה \ תמונה: Steve Moser
השעון החכם של מטא \ תמונה: Steve Moser

התמונה מציגה את השעון שכנראה לא יהיה זה שנראה על ידי מטא בשנה הבאה, על פי התמונה – ניתן לראות כי בתחתית המסך של השעון יש מצלמה שתאפשר לצלם תמונות ווידאו אשר יועברו ישירות למכשיר הסמארטפון, כך חושף הקוד. על פי העיצוב, ניתן לראות כיצד פייסבוק מנסה להביא עיצוב קצת אחר עם עיצוב מעט יותר מעוגל מזה של האפל ווטש ולא עגול כמו השעונים של סמסונג לדוגמה.

עוד עולה מהדיווח כי על פי מידע פנימי בחברת מטא שהתוכניות להשיק את השעון בתחילת השנה של 2022 נדחה למועד מאוחר יותר. המחיר או הזמינות עוד לא ידועים, ועוד לא ברור האם השעון החכם יגיע עם יכולות של סלולר או רק עם חיבור לרשת אלחוטית ו-בלוטות’ או כל מידע אודות החומרה של השעון עדיין לא נחשף.

שתפו כתבה
פורסם על ידי אבי דוד | Avi David עורך משנה
עקוב:
ממקימי האתר ועורך משנה | פנבוי של אפל אבל שומר חסד נעורים למיקרוסופט. מומחה SEO והתמיכה הטכנית של הצוות באתר. לאבי ניסיון רב בכתיבה טכנית ועבודה בתחום - בין היתר היה שותף ב-GSM-Israel ובעל אתר טכנולוגי עצמאי בשם TechIT. | סלולרי: iPhone 14 Pro Max מחשב: MacBook Pro Late 2018 15" טאבלט: iPad Pro 11" שעון חכם: Apple Watch Ultra