ווינדוס 11 הותקנה בכ-5% מסך המחשבים בעולם עד כה

אבי דוד | Avi David
פורסם על ידי אבי דוד | Avi David - עורך משנה

מערכת ההפעלה ווינדוס 11 (Windows 11) שוחררה על ידי חברת מיקרוסופט (Microsoft) ב-5 באוקטובר האחרון. מאז השיקה מיקרוסופט את מערכת ההפעלה החדשה, רבים מהמשתמשים נראה שעדיין מתלבטים אם לשדרג.

נכון לכתיבת שורות אלו, ווינדוס 11 הותקנה עד כה בכ-5% מסך המחשבים בעולם כך דווח על על ידי חברת AdDuplex נכון לחודש אוקטובר 2021. הנתונים מגיעים מכ-5000 אפליקציות הנמצאות בחנות האפליקציות ה-Microsoft Store אשר חברת AdDuplex מספקת עבורן כלי API לפיתוח. ובכך, החברה מודיעה כי המידע נאסף על ידי התקנת האפליקציות בכ-60,000 מחשבים אשר מציגים את סך כל הנתונים. עוד עולה מהניתוח של הנתונים, כ-90% מהמחשבים מריצים את העדכון האחרון שזמין למערכת ההפעלה חלונות 10 יחד עם התקנת עדכוני אבטחה וכו’.

ווינדוס 11 הותקנה בכ-5% מהמחשבים בתוך כשלושה שבועות בלבד \ תמונה: AdDuplex

הנתונים מציגים את קצב התקנת מערכת ההפעלה ווינדוס 11 על גבי מחשבים, מה שלצערנו לא מתאפשר כיום על כל מחשב. מיקרוסופט אומנם לא שינתה את תנאי ההתקנה הישנים של חלונות 10 ב-11, אבל הוסיפה את החובה בתמיכה של שבב האבטחה ה-TPM 2.0, ואף החליטה להגביל את מעבדי האינטל וכמעט בכלל את שלה של AMD להתקין את המערכת החדשה.

מיקרוסופט עובדת בימים אלו על הגרסה הבאה של מערכת ההפעלה חלונות 11 שזאת צפויה לצאת ברבעון הראשון של 2022 עם שלל חידושים ושיפורים למערכת, כמו התקנת אפליקציות אנדרואיד ועוד.

שתפו כתבה
פורסם על ידי אבי דוד | Avi David עורך משנה
עקוב:
ממקימי האתר ועורך משנה | פנבוי של אפל אבל שומר חסד נעורים למיקרוסופט. מומחה SEO והתמיכה הטכנית של הצוות באתר. לאבי ניסיון רב בכתיבה טכנית ועבודה בתחום - בין היתר היה שותף ב-GSM-Israel ובעל אתר טכנולוגי עצמאי בשם TechIT. | סלולרי: iPhone 14 Pro Max מחשב: MacBook Pro Late 2018 15" טאבלט: iPad Pro 11" שעון חכם: Apple Watch Ultra