iPhone 13 Pro Max | תמונה: אלדד מטמון

אייפון 13: לילה לבן הופך לסוף שבוע וספקיות מתריעות מפני מלאי קטן

אלדד מטמון | Eldad Matmon
פורסם על ידי אלדד מטמון | Eldad Matmon - עורך ראשי

בעוד זמן קצר יחלו דגמי האייפון 13 הראשונים לעשות את דרכם אל עבר הרוכשים הראשונים, שביצעו הזמנה בפתיחת ההזמנה המוקדמת.  חלק מהרשתות כמו אייסטור (iStore) ואיידיגיטל, הודיעו כי יקיימו אירועי לילה לבן, בלילה שלפני תאריך ההשקה, אך כעת חלק מהתוכניות משתנות וספקיות מסוימות מעדכנות כי המלאי של חלק מהמכשירים יהיה קטן במיוחד.

מלילה לבן לסוף שבוע רגוע

בשנים האחרונות, קיימה רשת אייסטור ארוע “לילה לבן” מסורתי במסגרתו קיבלו הלקוחות הזדמנות לרכוש את ה-iPhone החדש, מספר שעות לפני מועד פתיחת החנויות בבוקר ההשקה. בשבוע האחרון הרשת מדווחת כי היא חווה ביקוש עצום לסדרת ה-iPhone החדשה, עם הזמנות מוקדמות מצד לקוחות רבים והתעניינות רבה בארוע ההשקה.

הביקוש הרב, לצד ההתעניינות הרבה בארוע ההשקה, הביאו את הרשת להחלטה לקדם פורמט חדש של הפנינג עם חגיגות השקה לכל אורך הסופ״ש בכל סניפי הרשת, עם הטבות ייחודיות לרוכשים. על פי הרשת ״באופן הזה, נוכל לאפשר ללקוחות כלל הסניפים לרכוש iPhone 13 כבר ביום ה׳ הקרוב בסניף הקרוב לביתם, מבלי לסכן את שלומם או בריאותם בהתקהלות בתורים שעות ארוכות אל תוך הלילה.״

בכל מה שקשור לאלו שרכשו בהזמנה המוקדמת, אומרת החברה ״הזמנות שבוצעו מראש, יסופקו החל מיום חמישי הקרוב, על פי סדר הזמנתן ובכפוף לזמינות המלאי, וזמני האספקה בהזמנה.״

מלאי מכשירי הפרימיום יהיה קטן

איידיגיטל עדיין לא מבטלת את אירועי הלילה הלבן שלה אך כן מתריעה מראש כי מלאי המכשירים צפוי להיות קטן במיוחד. בהודעה שיצאה לעיתונות מסרה החברה:

על פי עדכונים שהתקבלו מחברת Apple, כמויות המכשירים שישלחו לישראל להשקת איפון 13 יהיו נמוכות משמעותית ממה שהיה בהשקות הקודמות.  מצב זה צפוי ליצור חוסרים גדולים בישראל בשבועות הראשונים של ההשקה.

איידיגיטל דוחה את השקת האייפון 12 בישראל \ תמונה: iDigital

עוד מוסיפה איילת צרפתי-רוזן, מנכ”לית רשת iDigital:

“כמו בכל שנה בתקופת ההשקה של דגמי האייפון החדשים,הביקוש עולה על ההיצע אך נראה שהשנה תקופת החוסרים צפויה להיות ארוכה מהרגיל.  מנתוני ההזמנות שכבר אספנו נראה כי צפוי חוסר גדול בעיקר בדגמי הפרמיום, שהפכו להיות מאוד מבוקשים ע”י הקהל הישראלי.”

מדברי החברה ניתן להסיק כי מלאי מכשירי הפרו צפוי להיות קטן במיוחד לעומת מלאי המכשירים האחרים בסדרת האייפון 13. עוד לא ברור מה הדבר אומר לגבי מי שרכש בהזמנה המוקדמת אל מול מי שיגיע לרכוש באירוע הלילה הלבן (האם המלאי משותף או נפרד לכל אירוע מכירה), אך מה שבטוח הוא שאם אחת המשווקות המובילות של אפל בישראל מודיעה מראש על חוסרים, סביר שנראה חוסרים דומים גם אצל ספקיות אחרות.

שתפו כתבה
פורסם על ידי אלדד מטמון | Eldad Matmon עורך ראשי
עקוב:
ממקימי האתר ועורך ראשי | מנהל מוצר ביום וסקרן טכנולוגי בכל רגע נתון. אוהב פיתרונות טכנולוגים ותמיד מחפש את הדבר המרגש הבא שישתלט על העולם. נהנה מכל העולמות וכל מערכות ההפעלה ובעל זוית ביקורתית על כל חידוש שיוצא. בעל ניסיון רב בכתיבה טכנולוגית וכן הופעות טלוויזיוניות ב׳סוגרים עניין׳ עם שי גולדן בערוץ 13. ממקימי אתר The Verifier, יוצא איחוד האתרים GSM-Israel ו-TechIT של אבי דוד. | סלולרי: iPhone 14 Pro סלולרי: Pixel 7 Pro שעון חכם: Apple Watch S7 שעון חכם: Pixel Watch
Leave a comment

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *