תמונה: מיקרוסופט

מערכת ההפעלה Windows 11 זמינה כעת להורדה עם שלל חידושים

אבי דוד | Avi David
פורסם על ידי אבי דוד | Avi David - עורך משנה

חברת מיקרוסופט (Microsoft) משיקה את מערכת ההפעלה ווינדוס 11 (Windows 11) לציבור הרחב. המערכת זמינה כבר עכשיו להורדה דרך מערכת העדכונים ה-Windows Update או דרך הורדת קבצי ה-ISO. למי שברשותו רישיון של מערכת ההפעלה ווינדוס 10, יכול לשדרג כבר עכשיו ובחינם.

שולחן העבודה החדש בווינדוס 11 \ תמונה: אבי דוד The Verifier

מערכת ההפעלה ווינדוס 11 נראית אולי מוכרת לכם עם עיצוב בדומה לזה של ווינדוס 10, אבל אל נתבלבל. כל המערכת עברה מתחית פנים, החל ממסך ההתחל, שורת המשימות, סייר הקבצים, חנות האפליקציות ואפילו מסך ההגדרות עצמו עבר עיצוב ושינוי של ממש. אייקונים חדשים, רקעים וערכות עיצוב, צלילים חדשים, מסך BOOT חדש (זה שעולה המחשב), מסך נעילה רענן ועוד. אלו כל הרעיונות שניסתה מיקרוסופט לשלב במערכת ההפעלה ווינדוס 10X, אשר בוטלה. כל החלונות עצמם מגיעים עם פינות מעוגלות, אפשרות הצמדת חלונות, ותמיכה בכל גודל של מסך.

דרישות מינימום להרצת וונידוס 11:

  • לפחות 4GB של זיכרון עבודה (RAM)
  • כרטיס מסך תומך
  • שבב אבטחה TPM 2.0
  • רוב המעבדים בשלוש שנים האחרונות

מסך התחל ממורכז

מסך ההתחל החדש מעט אולי יבלבל אתכם, הוא כבר לא בצד שורת המשימות אלא ממורכז באמצע המסך, בדיוק במקום בו הוא צריך להיות. מסך ההתחל יראה לכם גם מעט שונה ממה שהכרנו עד כה, מיקרוסופט נפטרת מהריבועים המעיקים, והופכת את הכל להרבה יותר נגיש.

מסך התחל חדש בווינדוס 11 \ תמונה: אבי דוד The Verifier

בחלון הראשי של מסך ההתחל ניתן לראות את רשימת האפליקציות או תוכנות שנפתחו לאחרונה, כאשר מתחת יש רשימה של מסמכים שנפתחו לאחרונה ועוד. נחזור לרשימת התוכנות והאפליקציות, לחיצה על כל כל האפליקציות תוביל את המשתמש לרשימה מלאה של כל התוכנות והאפליקציות המותקנות. כמו כן, ניתן להצמיד למסך ההתחל את האפליקציות והתוכנות הכי שימושיים עבור המשתמש.

 סייר הקבצים

המקום בו לא נגעה מיקרוסופט שנים רבות, הוא סייר הקבצים. אשר מווינדוס XP, בחברה מנסים למצוא את הפיתרון הנכון עבור המשתמשים. סייר הקבצים החדש (File Explorer) מביא עימו עיצוב רענן, עם אפשרויות חדשות, כזה המותאם לשפה העיצובית החדשה של מיקרוסופט. אייקונים חדשים, תפריטים וקיצורים ועוד.

מסך ההגדרות

פחות מסורבל והרבה יותר נגיש, מסך ההגדרות החדש מגיע עם עיצוב חדש, אייקונים חדשים ותפריטים שיהפכו את החיים של כולנו להרבה יותר נוחים. במיקרוסופט עשו סדר בכל הבלאגן ובעיצוב המיושן של מסך ההגדרות הישן, אך החדש מציע למשתמש תפריטים מסודרים ואפשרויות חדשות. ניתן ולכבות את הגדרות ה-HDR וכו’, והכל ישירות דרך מסך ההגדרות החדש (ובנימה אישית, המקום הכי אהוב עלי שעבר שינוי מווינדוס 10 לווינדוס 11)

מסך ההגדרות החדש בווינדוס 11 \ תמונה: אבי דוד The Verifier

ווידג’טים וחדשות

מיקרוסופט החליטה להחזיר לחיים את הווידג’טים שהיו זמינים בווינדוס ויסטה, ווינדוס 7 ועכשיו בווינדוס 11. אך הפעם הם לא צפים על גבי שולחן העבודה או נתקעים ונעלמים בתוך מסך ההתראות. הפעם מיקרוסופט משלבת בווינדוס 11 את הווידג’טים במסך שמוקדש כולו למטרה.

וידג’טים בווינדוס 11 \ תמונה: אבי דוד The Verifier

את מסך הווידג’טים תוכלו למצוא מוצמד לשורת המשימות. כאשר לחיצה עליו תאפשר לראות את הווידג’טים שזמינים כעת ממיקרוסופט, ובקרוב חברות נוספות יוכלו להשיק את הווידג’טים שלהן. מתחת למסך הוידג’טים, תמצאו את החדשות האחרונות מכל התחומים, לצערנו עדיין לא זמינים בשפה העברית.

צ’אט

זוכרים את MSN Messenger? או Skype? אז נכון, אומנם MSN מסנג’ר כבר לא קיים, והשימוש בסקייפ הלך וירד עם השנים, מיקרוסופט משיקה שירות צ’אט חדש מובנה במערכת ההפעלה שכולו מופעל על גבי Microsoft Teams. מסך הצ’אט החדש יאפשר לכם להתכתב, לשלוח מסמכים, לבצע שיחות אודיו או וידאו אחד על אחד, או עם קבוצה של אנשים.

הצ’אט החדש אף הוא מגיע מותקן מראש על גבי מערכת ההפעלה ווינדוס 11 וכמו שאר האלמנטים החדשים, גם כאן מיקרוסופט מצמידה את הצ’אט לשורת המשימות.

חנות מיקרוסופט

חנות האפליקציות בווינדוס 10 לא הצליחה להתרומם, מפתחים רבים מבולבלים, והמשתמשים שלא מוצאים אפליקציות או תוכנות פופולריות. המפתחים עצמם בחרו שעד כה לא להתקרב לחנות של מיקרוסופט, אשר גרמה ללא מעט בעיות. אך כעת, בווינדוס 11, מיקרוסופט משיקה חנות אפליקציות ותוכנות חדשה, אשר לראשונה אף תאפשר לאמזון וחנויות אפליקציות צד ג’ להשתלב ישירות בחנות.

חברות גדולות כבר הספיקו להשיק את האפליקציות שלהם לחנות החדשה, תמצאו שם את דיסני פלוס, אדובי, תוכנות פופולריות, וכל האפליקציות הפופולריות והמוכרות. החנות כולה נבנתה מחדש, עוצבה עם עיצוב רענן ועדכני. ובנוסף, החנות החדשה תגיע למשתמשים עם ווינדוס 10 בחודשים הקרובים.

במיקרוסופט מבטיחים לשלב אפליקציות אנדרואיד מלאות במערכת ההפעלה ווינדוס 11, אשר הפיצ’ר הנ”ל היה אמור להיות בגרסת ההשקה, אך לצערנו במיקרוסופט החליטו ברגע האחרון לא לשלב את הפיצ’ר הנ”ל וכי מבטיחים לשלב את התקנת אפליקציות האנדרואיד בעדכון הגדול הבא עבור ווינדוס 11.

שתפו כתבה
פורסם על ידי אבי דוד | Avi David עורך משנה
עקוב:
ממקימי האתר ועורך משנה | פנבוי של אפל אבל שומר חסד נעורים למיקרוסופט. מומחה SEO והתמיכה הטכנית של הצוות באתר. לאבי ניסיון רב בכתיבה טכנית ועבודה בתחום - בין היתר היה שותף ב-GSM-Israel ובעל אתר טכנולוגי עצמאי בשם TechIT. | סלולרי: iPhone 14 Pro Max מחשב: MacBook Pro Late 2018 15" טאבלט: iPad Pro 11" שעון חכם: Apple Watch Ultra