תמונה: יעקב תם, עבור The Verifier

סקירה: Dyson V15 Detect – הלייזר שהשפיל אותי

יעקב תם | Yaakov Tam
פורסם על ידי יעקב תם | Yaakov Tam

קיבלנו לידינו את הDyson V15 Detect החדש, העדכון האחרון מבית המותג הבריטי שהפך לאייקוני בתחום השואבים האלחוטיים ושאלה אחת בידינו, האם הלייזר החדש הוא פיצ׳ר שמיש או סתם עוד גימיק?

תמונה: יעקב תם, עבור The Verifier

בשנים האחרונות נדמה כי טרנד השואבים האלחוטיים סחף את ישראל בכל קנה מידה אפשרי, והבכיר מבין השואבים, שהפך עם השנים לשם נרדף למוצר ״שואב אבק״ הוא הדייסון. עם ההשקה בישראל של הדגם החדש, קיבלנו מהיבואן הרשמי (ב.נ.ז.כ סחר) את דגם ה-V15 Absolute Extra, הדגם היוקרתי ביותר אשר מתפאר בראש ובראשונה בפונקציית ה-Detect. מדובר בלייזר הירוק אשר קיים במברשת ה-Fluffy הממונעת ומאיר את הרצפה בזווית ייחודית אשר ע״פ הבטחות החברה, מאפשרת לראות כל שערה סוררת וחלקיקי אבק אשר נמצאים על הרצפה שלכםגם אם במבט רגיל לא תזהו אותם.

מה בקופסא? כל מה שרק תרצו

דגם Absolut Extra מגיע עם כל סוגי המברשות שרק תרצו (או לא), מברשת ממונעת הכוללת לייזר, שתי מברשת חובטות חכמות, האחת Torque המיועדת בעיקר לשטיחים ומצויידת בטכנולוגיה למניעת הסתבכות שיער סביב המברשת והשניה בצורת חרוט הייעודית לספות ומזרונים, כאשר גם האחרונה מצויידת בטכנולוגיה דומה למניעת הסתבכות שערות ופרוות חיות.

תמונה: יעקב תם, עבור The Verifier

בנוסף, בדגם זה תמצאו מעמד נייד לאחסון וטעינת השואב ללא צורך בקיבוע לקיר, אך לאלו המעדיפיםגם מתלה אופציונלי לקיר נמצא באריזה. בסך הכל מצאנו בקופסה לא פחות מעשרה מתאמים ומברשות אשר יספקו את כל צרכי השאיבה שלכם, גם הספציפיים במיוחד.

דבר שכן הפתיע אותנו הוא כמות הקרטונים, הניירת והאריזה אשר מצאנו בתוך הקרטון הראשי, חווית פתיחת קופסא שקצת לא תאמה את המוצר המתקדם שנמצא בתוכה.

חווית שימוש וסוללה

ה-V15 מצויד בשלוש מצבי שאיבה, מצב Eco החסכוני ביותר אך גם החלש ביותר, איפשר לנו זמן ניקיון של כ-65 דקות. מצב ה-Boost בעל עוצמת השאיבה הגבוהה ביותר (והמרעישה ביותר) אפשר לנו להשיג זמן עבודה מקסימלי של כ-15 דקות. החידוש מגיע עם מצב ה-Auto שלראשונה עושה שימוש בחיישן ה-Piezo החדש המאפשר לספור ולמדוד את כמות החלקיקים הנשאבים לפי גודלם ולהתאים את עוצמת השאיבה בזמן אמת בעת זיהוי ריכוזי אבק ולכלוך גבוהים.

בפועל, רוב הזמן ביצענו שאיבה במצב זה וקיבלנו זמן שאיבה של כ-35 דקות בממוצע. נציין גם כי לא נדרשנו לשאיבות חוזרות, גם בעוצמה הנמוכה וזמן השאיבה הכולל אשר קיבלנו מה-V15 היה די והותר ע״מ לשוב דירת 70 מ״ר בצורה מספקת.

משקל השואב הינו כ-3 ק״ג, וכמו בדגם הקודם, גם כאן הסוללה ניתנת להסרה והחלפה במקרים הדורשים זמן עבודה נוסף ברציפות.

תמונה: יעקב תם, עבור The Verifier

את הבדיקה הראשונה ביצענו על שטיח באמצעות המברשת החובטת החדשה לאחר שאיבה באמצעות השואב הקיים (Dreame v11) ופשוט נדהמנו. הדייסון הצליח להוציא כמות אבק ופרווה מטורפת, במקום בו הDreame וויתר, ניכר כי הטכנולוגיה החדשה של ה-Anti Tangle עושה את עבודתה נאמנה והצליחה למנוע מהסתבכות שיער במברשת, אחד הדברים המעצבנים ביותר בשואבים דומים.

נכון, לא סביר להשוות בין שואב העולה כ-1,500 שקלים לבין הדייסון המתחיל ממחיר כפול, אך ההבדל בביצועים פשוט גרם לנו לשקול בשנית את תג מחיר הדייסון בהשוואה לביצועים אשר קיבלנו ממנו, ופתאום המחיר הרגיש פחות נורא.

גם מברשת החרוט החדשה עשתה עבודה מצויינת בשאיבת מיטת הכלבה שלנו והצליחה להסיר כל שערה בקלות ובמהירות. כאמור, גם מברשת זו מצויידת בטכנולוגיית Anti Tangle, אם כי בדרך שונה במקצת ממברשת ה-Tourqe, ואנחנו שואלים, איך לא חשבו על זה עד היום?

מה עם הלייזר?

גולת הכותרת של הדגם החדש היא טכנולוגיית ה-Detect, אשר כאמור עושה שימוש בלייזר ירוק, הממוקם בצד מברשת הFluffy הרכה ומאיר את המשטח אותו שואבים. על פניו מדובר בתכונה פשוטה יחסית אשר לא משנה דבר ביכולות השאיבה עצמה, תחילה חשבנו שמדובר בגימיק ותו לאעד שבדקנו אותו לעומק, וואו כמה טעינו.

תמונה: יעקב תם, עבור The Verifier

הלייזר הצליח להראות לנו חלקיקי אבק ופרווה אשר לא הצלחנו לראות ללא הלייזר. מיקום הלייזר בזווית מדויקת מעל המשטח אפשרה לנו לראות את כל מה שלא חשבנו שנמצא שם, בצורה שקצת השפילה את יכולות הניקיון שלנו והראתה לנו בדיוק איפה פספסנו נקודה, והיכן מצטברים כל אותם חלקיקי אבק סוררים.

תמונה: יעקב תם, עבור The Verifier

הדבר העיקרי שהלייזר עושה הוא בעצם להראות לכם שהבית שלכם ממש אבל ממש לא נקי, גם אם הוא נראה כך במבט מעל. נודה באמת, קצת הושפלנו, אבל המשכנו לשאוב עד שהגענו לכיסוי מלא של כל איזור בבית. את השואב הזה לא תוכלו להשאיר ללא עבודה. כל שאיבה קצרה חושפת בפנינו שהבית מלא בעיקר בפרוות הכלבה שלנו וגרמה לנו לנקות הרבה יותר.

ומה עוד חדש?

ה-V15 טומן בחובו חיישן חדש בשם Piezo המשמש למדידת גודל חלקיקי האבק הנשאבים והצגת כמות החלקיקים שנשאבו בכל סשן. בפועל ספירת חלקיקים לא באמת נותנת ערך מוסף לדעתינו, אך החיישן גם מאפשר לשנות את עוצמת השאיבה כאשר הוא מזהה צבר של שיער או אבק ובכך לנצל בצורה ממוטבת את סוללת השואב, במקום לשאוב באופן קבוע בעוצמה גבוהה, החיישן יודע להגביר ולהנמיך את עוצמת השאיבה לפי הנדרש ובזמן אמת.

בנוסף בגרסת ה-Absolute Extra תוכלו למצוא מוט הארכה חדש ומוזהב המכיל בתוכו מתאם שאיבה צר אשר ניתן להוצאה בלחיצת כפתור. אהבנו מאוד את העובדה שהמתאם נמצא בתוך המוט וחסך לנו את החלפת האביזר בכל פעם שרצינו לשאוב בפינות ומקומות צרים

שתפו כתבה