ברייקינג: מיקרוסופט תאפשר להתקין את ווינדוס 11 על כל מחשב

אבי דוד | Avi David
פורסם על ידי אבי דוד | Avi David - עורך משנה

חברת מיקרוסופט (Microsoft) חשפה את מערכת ההפעלה חלונות 11 (Windows 11) בחודש יוני האחרון, אז הציגה החברה את הדרישות החומרה המינימליות, כאשר אחת מהדרישות קבעה כי שבב האבטחה TPM 2.0 חייב להיות מותקן ומופעל ב-Bios. אותה דרישה אשר חתכה באופן פתאומי מיליוני מחשבים שלא יוכלו לקבל את העדכון הגדול הבא.

אך אמש (שישי, 27.08) הודיעה מיקרוסופט ושינתה במעט את הדרישות לשדרוג לווינדוס 11 מווינדוס 10, לפחות 4GB זיכרון עבודה RAM, מעבד בעל 4 ליבות ומעלה, שבב האבטחה TPM 2.0 וכרטיס מסך תומך. אם החומרה מתאימה, השדרוג בחינם לווינדוס 11 מווינדוס 10 תעבור בהצלחה. אך אם המערכת אינה תומכת, השדרוג לווינדוס 11 מווינדוס 10 תכשל, וכי לא ניתן יהיה לקבל את המערכת החדשה והמשתמשים יאלצו להישאר על ווינדוס 10 ולהינות מתמיכה ועדכונים עד 2025.

אך יחד עם הורדת הדרישות המינימליות, מודיעה היום בנוסף חברת מיקרוסופט כי תאפשר להתקין את מערכת ההפעלה חלונות 11 על כל מחשב גם אם אחד מהרכיבים אינו נתמך במערכת, וזאת אכן בשורה לאותם מיליוני משתמשים שיאלצו להסתפק בווינדוס 10 לשנים הקרובות.

אז איך זה יעבוד? כל הפרטים >>

למי שמערכת ההפעלה חלונות 10 מותקנת והמשתמש אינו עומד בדרישות, לא ניתן יהיה לבצע שדרוג לחלונות 11. אבל אם המשתמש יבחר, ניתן יהיה להתקין את חלונות 11 עם קובץ ISO כהתקנה נקייה, אז ניתן יהיה להתקין את המערכת גם אם החומרה אינה תומכת.

אך שימו לב: במיקרוסופט מזהירים כי הם אינם יכולים להבטיח את עמידות המערכת, התאמת המערכת, פיצ’רים כאלה ואחרים שלא יהיו זמינים לאחר ההתקנה, כיבוי מסך כחול (שהפך לשחור) וכו’, אלו הם רק חלק מהאפשרויות למי שהחומרה אינה תואמת.

הרקע הרשמי של חלונות 11 \ תמונה: מיקרוסופט

עוד נמסר על ידי מיקרוסופט מוקדם אמש, כי תתכן האפשרות כי המשתמשים שהחומרה אינה תואמת לא יקבלו עדכוני אבטחה או כל עדכון דרך מערכת העדכונים ה-Windows Update, ועל כך נדווח בהמשך כאשר במיקרוסופט יעדכנו את תנאי ההתקנה של מערכת ההפעלה חלונות 11 שזאת צפויה לצאת בחודש אוקטובר הקרוב.

שתפו כתבה
פורסם על ידי אבי דוד | Avi David עורך משנה
עקוב:
ממקימי האתר ועורך משנה | פנבוי של אפל אבל שומר חסד נעורים למיקרוסופט. מומחה SEO והתמיכה הטכנית של הצוות באתר. לאבי ניסיון רב בכתיבה טכנית ועבודה בתחום - בין היתר היה שותף ב-GSM-Israel ובעל אתר טכנולוגי עצמאי בשם TechIT. | סלולרי: iPhone 14 Pro Max מחשב: MacBook Pro Late 2018 15" טאבלט: iPad Pro 11" שעון חכם: Apple Watch Ultra
Leave a comment

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *