תמונה: אלדד מטמון

סקירה: Apple MagSafe Battery – מעט מדי מאוחר מדי

אלדד מטמון | Eldad Matmon
פורסם על ידי אלדד מטמון | Eldad Matmon - עורך ראשי

לפני קצת יותר מחודש אפל (Apple) שיחררה לעולם את הסוללה הניידת הראשונה שלה, המתחברת במגנט למכשירים התומכים בטעינת ה-MagSafe. האם היא הפיתרון האידיאלי לאייפון 12 מיני שבקושי מחזיק יום שלם? או שמדובר בתגבורת אנרגטית לדגם הפרו מקס בסדרה? לקחנו את הסוללה לסקירה ושרדנו כדי לדווח.

נתחיל בלומר תודה לרשת iStore, משווקת רשמית למוצרי אפל בישראל, על יחידת הסקירה שקיבלנו. יחד עם זאת חשוב לנו להדגיש שאין בכך השפעה על אמינות הסקירה ותוצאותיה.

תמונה: אלדד מטמון

עוד לפני תחילת הסקירה אני חייב להגיד שלא היו לי ציפיות גבוהות. נתוני הסוללה על הנייר לא ניבאו דברים טובים או יעילים לגביה ולכן המלצתי הראשונה הייתה לשקול טוב טוב לפני שקונים.

כזכור, בסקירת האייפון 12 מיני, אחד החסרונות הבולטים שנתקלתי בו הייתה הסוללה. הגודל קרוב למושלם ונוח ואם רק הייתה סוללה גדולה יותר זה היה סוגר את הפינה. בימים אלה אני מחזיק בידיי את דגם הפרו מקס בסדרת האייפון 12, ולמרות שהסוללה היא לא רעה בכלל, אני תמיד שמח לחיזוקים.

בקופסת הסוללה לא תמצאו שום דבר מלבדה וקצת חומרי קריאה. הסוללה עצמה די קלת משקל ונעימה להחזקה. היא כוללת חיבור Lightning לטעינה ונורית חיווי שנדלקת כשמחברים למטען.

תמונה: אלדד מטמון

נפח הסוללה עצמה עומד על 1,460 מיליאמפר/שעה מה שכבר מראש אומר שהיא לא מיועדת לאפשר טעינה מלאה לאף אחד מהאייפונים בסדרה האחרונה.

הסוללה מתחברת במגנט אל גב האייפון והאחיזה שלה די טובה בדומה לאחיזת מטען ה-MagSafe שאפל שיחררה השנה. ברגע שהסוללה מתחברת היא מתחילה להטעין מיד והיא מראה את חיווי ההספק שנותר לה לצד שאר סטטיסטיקות הסוללה שמוצגות עבור אביזרים אחרים שמחוברים למכשיר (כמו אוזניות אלחוטיות).

למרות שהסוללה עצמה לא כבדה במיוחד, כשהיא משתלבת עם המכשיר היא מוסיפה לו משקל שקצת מכביד על שימוש במקביל לטעינה.

תמונה: אלדד מטמון

לגבי זמן הטעינה, פה צפויה די אכזבה. הסוללה הספיקה להטעין את האייפון 12 פרו מקס שלי ב-30 אחוז נוספים בערך ובקצת יותר משעתיים. קצב הטעינה שלה עומד על 5 וואט ובהשוואה למטען קיר נפוץ היום, מדובר בטעינה איטית במיוחד.

בונוס

בדקתי את הסוללה גם על מכשיר אחר שלא מיועד עבור הסוללה אך תומך בטעינה אלחוטית (במקרה הזה אחד מסדרת הגלקסי אז 21) אך ללא הועיל. לא נראה שום חיווי לטעינה במכשיר, אך כן ראיתי חיווי טעינה באוזניות הגלקסי באדס פרו של סמסונג, כאשר פשוט הנחתי את הכיסוי הנטען שלהם על גבי הסוללה. אז כדאי שתדעו את זה 🙂

תמונה: אלדד מטמון
שתפו כתבה
פורסם על ידי אלדד מטמון | Eldad Matmon עורך ראשי
ממקימי האתר ועורך ראשי | מנהל מוצר ביום וסקרן טכנולוגי בכל רגע נתון. אוהב פיתרונות טכנולוגים ותמיד מחפש את הדבר המרגש הבא שישתלט על העולם. נהנה מכל העולמות וכל מערכות ההפעלה ובעל זוית ביקורתית על כל חידוש שיוצא. בעל ניסיון רב בכתיבה טכנולוגית וכן הופעות טלוויזיוניות ב׳סוגרים עניין׳ עם שי גולדן בערוץ 13. ממקימי אתר The Verifier, יוצא איחוד האתרים GSM-Israel ו-TechIT של אבי דוד. | סלולרי: iPhone 14 Pro סלולרי: Pixel 7 Pro שעון חכם: Apple Watch S7 שעון חכם: Pixel Watch