הרקע הרשמי של חלונות 11 \ תמונה: מיקרוסופט

החל מהשעה 18:00: מיקרוסופט תציג את ווינדוס 11

אבי דוד | Avi David
פורסם על ידי אבי דוד | Avi David - עורך משנה

הערב זה קורה – החל מהשעה 18:00 בערב שעון ישראל, חברת מיקרוסופט (Microsoft) תציג לראשונה את מערכת ההפעלה הבאה שלה, ווינדוס 11.

בכנס המפתחים השנתי של חברת מיקרוסופט ה-BUILD 2021 שנערך בחודש מאי האחרון, מנכ”ל החברה סאטיה נאדלה (Satya Nadella) דיבר על כך שמיקרוסופט מתכוננת “להציג לעולם את השדרוג הגדול ביותר למערכת ההפעלה ווינדוס בעשור האחרון”. סאטיה דיבר כמובן על אירוע בנפרד שיערך “בהמשך השנה”, והרגע הזה כבר סוף סוף כאן.

“שידור חי” (שהוקלט מראש), יועבר באתר מיקרוסופט, בערוץ היוטיוב הרשמי של ווינדוס – וכמובן, גם כאן באתר. הצטרפו אלינו החל מהשעה 17:45 לעדכונים באתר, בערוץ הטלגרם ובעמוד הפייסבוק שלנו.

“ווינדוס 10 היא המערכת ההפעלה האחרונה שלנו”

כך הכריזו במיקרוסופט לפני קצת יותר מ-6 שנים, בהן החברה הספיקה לשחרר לפחות שני עדכונים במהלך כל שנה למערכת ההפעלה ווינדוס 10. ונראה שהזמן עבר, ובמיקרוסופט החליטו להשאיר את ההצהרה ההיא מאחור, והערב תציג את מערכת ההפעלה ווינדוס 11 (Windows 11).

המערכת כולה עוצבה מחדש, החל מהאייקונים, התפריטים, לוח הבקרה, מסך ההגדרות, סייר הקבצים, שורת המשימות, תפריט ההתחל, צלילים ואפילו מסך עליית המחשב חוזר עם צליל רענן וגם מסך רענן.

חלונות 11 עם מצב כהה \ תמונה: The Verge

גרסת פיתוח של ווינדוס 11 דלפה לרשת ממש רגע אחרי ההודעה כי החברה תערוך את אירוע ההכרזה. הגרסה, לא כוללת את החידושים המלאים והשינויים שצפויה להציג מיקרוסופט באירוע הערב. על פי מקור מוסמך “עוד לא ראיתם כלום”, וכי מיקרוסופט מתכוונת להציג את כל החידושים שצפויים להגיע.

מערכת ההפעלה ווינדוס 11 כפי שהודלפה

במקרה ופספסתם:

[su_feed url=”https://theverifier.co.il/tag/windows-11/feed/” limit=”5″]

“ותודה ל-Windows 10X על החזון”

אתם לא טועים, העיצוב בווינדוס 11 הוא לא כל כך חדש. הוא בעצם העתק מלא של מערכת ההפעלה ווינדוס 10X שהיתה אמורה להיות כתשובה הולמת למערכת ההפעלה של גוגל למחשבים ה-Chrome OS. ווינדוס 10X הותאמה למסכים בכל מיני גדלים, החל ממסך רגיל ועד למסכים מתקפלים. וכמובן, היא כולה מבוססת ענן. כך שניתן להתקין עליה אפליקציות חנות ה-Microsoft Store עם אפשרות וירטואלית להתקנת תוכנות ואפליקציות שלא מהחנות.

במיקרוסופט החליטו לגנוז את המערכת, ובמקום – לשלב את העיצוב והקוד של מערכת ההפעלה ווינדוס 10 עם שם חדש, עיצוב רענן ואפשרויות חדשות.

תתחרה בכרום OS? הכירו את מערכת ההפעלה Windows 10X \ תמונה: Zac Bowden

מיקרוסופט החלה לפזר רמזים בימים האחרונים עם מספר סרטונים קצרים בפרופיל הטוויטר הרשמי של ווינדוס. כאשר הטיזר הראשון התמקד בשמע, מה שאכן מאשר צלילים חדשים. הטיזר השני הציג עין ובה ניתן היה לראות את הרקע הרשמי של המערכת (שכבר הודלף). ואילו בטיזר השלישי קיבלנו רמז לטאץ’ (Touch), מה שאכן מאשר כי המערכת הותאמה לכל גודל מסך ועם אפשרות של שימוש במקלדת ועכבר, לצד אפשרויות מגע חדשות.

על פי הגרסה המודלפת, ניתן לראות כיצד מיקרוסופט הלכה לא מעט צעדים קדימה והתאימה כל האלמנטים במערכת על מנת שאלה יותאמו למסכי מגע, ממש כמו במערכת ההפעלה ה-iPadOS של אפל.

חווית טאץ’ חדשה ב-Windows 11 \ תמונה: Windows Central

הערב (החל מהשעה 17:45), נגלה כולנו למה במיקרוסופט החליטו לשנות את שמה של המערכת, להתקדם קדימה ולצפות בכל החידושים והשינויים שווינדוס צפויה לעבור. כמו כן, מיקרוסופט צפויה לשחרר את הגרסה הסופית והמלאה של ווינדוס 11 בחודש אוקטובר הקרוב.

שתפו כתבה
פורסם על ידי אבי דוד | Avi David עורך משנה
עקוב:
ממקימי האתר ועורך משנה | פנבוי של אפל אבל שומר חסד נעורים למיקרוסופט. מומחה SEO והתמיכה הטכנית של הצוות באתר. לאבי ניסיון רב בכתיבה טכנית ועבודה בתחום - בין היתר היה שותף ב-GSM-Israel ובעל אתר טכנולוגי עצמאי בשם TechIT. | סלולרי: iPhone 14 Pro Max מחשב: MacBook Pro Late 2018 15" טאבלט: iPad Pro 11" שעון חכם: Apple Watch Ultra