הכירו את מערכת ההפעלה macOS 12 Monterey \ תמונה: אפל

אפל הכריזה על מערכת ההפעלה macOS 12; הכירו את מונטריי

אבי דוד | Avi David
פורסם על ידי אבי דוד | Avi David - עורך משנה

אמש (שני, 07.06) ערכה חברת אפל (Apple) את אירוע המפתחים השנתי שלה עם אירוע הפתיחה, בו הציגה החברה את עדכוני מערכות ההפעלה ה-iOS 15 לאייפון ולאייפוד טאץ’, מערכת ההפעלה iPadOS 15 עבור האייפדים, watchOS 8 לשעוני האפל ווטש ולא מעט חידושים לשירותי החברה כמו האייקלאוד, ארנק ועוד.

כחלק מההכרזות על מערכות הפעלה חדשות, אפל הכריזה על מערכת ההפעלה macOS 12, כאשר השנה החברה המשיכה עם השמות בקליפורניה והגיע עד להרי מונטריי (Monterey). הגרסה החדשה של מערכת ההפעלה ממשיכה את דרכה של macOS 11 Big Sur, שהגיעה בשנה שעברה עם שינוי עיצובי מלא לכל אלמנט במערכת.

הכירו את מונטריי \ תמונה: אפל

כעת, אפל ממשיכה בפיתוח מערכת ההפעלה ומתמקדת דווקא בשינויים וחידושים שיאפשרו את ההתנהלות היום יומית לפשוטה וקלה יותר מבעבר. כחלק מהריחוק החברתי, העבודה מהבית ופחות במשרד – באפל לקחו לא מעט רעיונות ויישמו אותם בשירותי החברה, וזאת על מנת לתת למשתמשים את החוויה והאפשרויות להיות כמה שיותר קרובים לחברים, משפחה ולעובדים במשרד המרוחק.

אפליקציות Shortcuts ו-TestFlight מגיעות למק

אפליקציית Shortcuts מאפשרת למשתמש ליצור דרך האפליקציה פקודות קוליות ופעולות בהתאמה אישית, על בסיס רוטינות ואוטומציה של כמה אפליקציות ביחד, בדיוק כמו באייפון ובאייפד – ומעכשיו גם במק. יהיה מעניין לראות כיצד הפעולות יעבדו במק, שהאפשרויות בו רחבות הרבה יותר מהאייפון או האייפד.

קיצורים מעכשיו גם במק \ תמונה: צילום מסך

בנוסף, אפל מביאה לאיימק את מערך בדיקות האפליקציות ה-TestFlight, שלראשונה תאפשר למפתחים לבדוק אפליקציות על גבי המק. מפתחים כעת יוכלו להזמין משתמשים לבדוק את האפליקציה שלהם לפני שהיא יוצאת לכלל המשתמשים, או עדכונים כאלה ואחרים.

טסטפלייט בדרך למק \ תמונה: אפל

Shortcuts ו-TestFlight מוכנות למערכת ההפעלה מק מזה כשנתיים, אבל באפל בחרו להשיק אותן דווקא השנה. אז כבר הדלפנו בבלעדיות כי שתי האפליקציות הנ”ל צפויות להגיע למק בעתיד הלא כל כך רחוק.

Universal Control

אם יש ברשותכם מחשב מק נוסף או אייפד (או שניהם ביחד), כעת תוכלו פשוט להקריב בין המחשב לאייפד ולהעביר מידע מהמסך אחד אל השני, ופשוט לגרור את התמונה, הקובץ או כל דבר אחר בין 2 המסכים. ולא רק, לראשונה, אפל מאפשרת להשתמש במקלדת ובעכבר במק, על גבי האייפד. כל מה שעל המשתמש לעשות הוא למשוך את סמן העכבר אל צידו השני של המסך (שקרוב לאייפד למשל), ופשוט להשתמש בעכבר במסך השני מבלי הצורך לשייך את העכבר או המקלדת דרך Bluetooth.

תמונה: אפל

דפדפן ספארי חדש

דפדפן הספארי גם השנה מקבל שדרוג משמעותי במחשבי המק, באייפד ובאייפון – עיצוב רענן, אפשרות לקבוע קטגוריות ולשייך אליהן את הלשוניות הפתוחות שכמובן מסתנכרנות בין האיימק לאייפד ולאייפון באופן אוטומטי. כמו כן, כעת הצגת אתר אינטרנט יציג את רקע האתר בכל הדפדפן ויתן הרגשה של התאמה בין האתר לדפדפן.

דפדפן הספארי החדש \ תמונה: אפל

גם השנה, אפל ממשיכה להשקיע בכל הקשור לפרטיות, ובדפדפן הספארי תאפשר לראשונה להסתיר את המידע האישי שלכם, כך שאתרי אינטרנט ומפרסמים לא יוכלו לעקוב אחריכם ולהתאים עבורכם פרסומות. כתובת ה-IP תחסם וגם המיקום יוסתר.

תמונה: אפל

בנוסף ב-macOS 12 Monterey:

  • אפשרות הפעלת מצב סוללה חלש – שיאפשר לתת למשתמש עוד קצת זמן לעבודה
  • הצגת Memoji בתור תמונת הפרופיל שלכם
  • יצירת פתק באופן מהיר ישירות ממסך הבית
  • תמיכה בשירות ה-iCloud+ החדש
  • שיתוף מדיה ב-AirPlay מהאייפון, האייפד למק
  • ועוד..

 

בדיוק כמו ב-iOS 15, אפל ממשיכה ליישר קו בין 2 המערכות ומוסיפה אפשרויות דומות מהאייפון והאייפד למק, ובדיוק ההפך.

אפליקציות iMessage ו-FaceTime עם מקצה שיפורים

פייסטיים מקבלת מתיחת פנים (אהבתם את משחק המילים?) וכעת תאפשר סאונד תלת מימדי, טשטוש הרקע בזמן השיחה (מצב פורטרט), וצפייה בכלל המשתמשים במצב גריד. אפל מוסיפה מספר חידושים משמעותיים שמוציאים את פייסטיים מחוץ לאקו סיסטם של אפל. לראשונה, אפל הופכת את שירות שיחות הוידאו שלה זמין לפלטפורמות אחרות כמו ווינדוס ואנדרואיד באמצעות גישה דרך הדפדפן – משתמשים פייסטיים יוכלו לשלוח קישור למשתמשים מחוץ לאקו סיסטם אשר יוכלו להצטרף לשיחה באמצעות הדפדפן שלהם. כמו כן, בשיחה יוכלו משתמשים לשתף את המסך שלהם או מוזיקה, באמצעות פיצ’ר חדש בשם ShareTime.

תמונה: אפל

אפל מעדכנת את iMessage עם עיצוב מחדש ופיצ’ר שהופך תמונות הנשלחות אליכם לגלריות תמונות בשיחה.  פיצ’ר שיתופי נוסף חדש בשם Share With You שלמעשה שומר את הקישורים הנשלחים אליכם במקום שתוכלו לגשת אליהם אחר כך בצורה נוחה. הקישורים הנתמכים הם מ-Apple Music, ספארי, אפל פודקאסט, אפל טיוי ואפליקצית החדשות של אפל.

תמונה: אפל

סדר בהתראות ומצב פוקוס

אפל הציגה עיצוב מחדש של ההתראות – פיצ’ר חדש מאגד את כל המידע מההתראות שפספסתם במק ומציג אותו בהתראת סיכום אחת ויזואלית ונוחה. ההתראות ייכנס לסיכום על פי תיעדוף, למעט התראות ישירות מאנשים, כדי שאת האחרונות לא תפספסו.

בנוסף, אפל מציגה שיפורים במצב ה”נא לא להפריע” – ברגע שתבחרו למצב המונע מהתראות להפריע לכם במהלך היום, הודעה על כך שאתם נמצאים במצב הזה תוצג בפני משתמשים אחרים. כמו כן, מצב הפוקוס יאפשר לכם “להחביא” אפליקציות שבדרך כלל מסיחות את הדעת שלכם.

זיהוי טקסט בתמונות וחיפוש בגלריה

ישנם מספר שיפורים בגלרית התמונות – אפל הציגה פיצ’ר חדש בשם Live Text (טקסט בזמן אמת) המאפשר למערכת לזהות או לסרוק טקסט בתמונות או בזמן צילום.

אפל מכניסה לגלריה את היכולת לזהות אלמנטים שונים בתמונות כמו מיקום, חיה, או תרחיש מסוים ולמעשה תאפשר לכם לחפש בגלריה לפי אותם אלמנטים, דבר דומה הקיים היום גם ב-Photos של גוגל. פיצ’ר נוסף בתחום המדיה מגיע בשם Memories (זכרונות), פיצ’ר שיאגד מספר תמונות וסרטונים ולעיתים יוסיף מוזיקה גם מאפליקציית Apple Music.

מפות ומזג האויר

אפליקציית מזג האויר מגיעה עם עיצוב מרענן יותר בעל אנימציות חדשות וגרפיקות המציגות מצבי מזג אויר שונים בצורה אינפורמטיבית יותר. כמו כן, האפליקציה תראה מפות מזג אויר באיזורים שונים.

באפליקציית המפות אפל הפכה את חוויית הניווט לריאליסטית יותר. בחיפוש אחר אתרים שונים במפה תקבלו גרפיקות תלת מימדיות ריאליסטיות יותר עם אפשרות למבט על וכן גם אפשרות לצפייה באיזורים כפי שהם נראים בשעות שונות יותר ביום.  החוויה הריאליסטית מגיעה גם לניווט – ניווט ברכב יראה לכם את הבניינים סביבם כפי שהם נראים במציאות כדי לשקף את הסביבה בצורה ברורה יותר וכן גם חיווי תלת מימדי של גשרים וצמתים.

אלו הם החידושים העיקריים במערכת ההפעלה ה-macOS 12 Monterey שהוצגה אמש וכבר זמינה להורדה בגרסת הפיתוח הראשונה. בחודש הבא גרסת הבטא הציבורית תצא למעוניינים בכך – ואלו מחשבי המק אשר יתמכו בעדכון החדש:

תמונה: צילום מסך
שתפו כתבה
פורסם על ידי אבי דוד | Avi David עורך משנה
עקוב:
ממקימי האתר ועורך משנה | פנבוי של אפל אבל שומר חסד נעורים למיקרוסופט. מומחה SEO והתמיכה הטכנית של הצוות באתר. לאבי ניסיון רב בכתיבה טכנית ועבודה בתחום - בין היתר היה שותף ב-GSM-Israel ובעל אתר טכנולוגי עצמאי בשם TechIT. | סלולרי: iPhone 14 Pro Max מחשב: MacBook Pro Late 2018 15" טאבלט: iPad Pro 11" שעון חכם: Apple Watch Ultra
Leave a comment

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *