זה רשמי: אפליקציית וואטסאפ לאייפד ותמיכה בריבוי חיבורים מגיעים בקרוב

אבי דוד | Avi David
פורסם על ידי אבי דוד | Avi David - עורך משנה

אפליקציית המסרים הפופולרי וואטסאפ (WhatsApp) עוברת בימים אלו לא מעט תהפוכות, החל מהסיבוב פרסה שעשתה החברה בכל הנוגע למדיניות השימוש בשירות, מה שגרם למיליוני משתמשים לא לאשר את ההסכם החדש, ולעבור לפלטפורמות אחרות כמו טלגרם ועוד. וכעת, אף מאפשרת למשתמש לא לאשר את ההסכם החדש, ולהמשיך להשתמש באפליקציה ללא בעיה.

אתר WABetainfo מספק לנו את כל החידושים עליהם עובדים בוואטסאפ במשך שנים רבות. האתר חושף את הפיצ’רים והאפשרויות החדשות בזמן אמת מתוך תהליך הפיתוח. לאחרונה, חשף האתר לא מעט פיצ’רים חדשים שצפויים להגיע אל האפליקציה, מה שהפתיע את מנהל האתר בשיחה משולשת עם מנכ”ל וואטסאפ וויל קתקארט (Will Cathcart) ועם מארק צוקרברג (Mark Zuckerberg) מנכ”ל חברת האם פייסבוק (Facebook).

השיחה החלה בין מנהל האתר WABetainfo ומנכ”ל וואטסאפ וויל קתקארט כאשר השניים שוחחו על כך שהאתר עושה להם רק טוב, והפרסומים והחשיפות שם מרגשים את החברה שעובדים על אותם פיתוחים. וויל התרגש ומסר כי התגובות לפרסומים עוזרים להם לא מעט לקבל פידבקים על אותם החידושים עוד בזמן הפיתוח, ובכך הם מבינים מה נכון ומה לא.

לאחר תחילת השיחה בין השניים, וויל הוסיף במפתיע את מנכ”ל חברת האם פייסבוק של וואטסאפ, ואנחנו כמובן מתכוונים למארק צוקרברג, הוא ולא אחר. מארק צחק וכתב שזה מעט מוזר להתכתב עם תמונת פרופיל של וואטסאפ וכי אין להם מושג מי האדם שעומד מאחורי האתר ומה היא זהותו. מנהל האתר התרגש אף הוא והחליט לא לחשוף את זהותו.

השלושה החלו לדבר על מספר חידושים שצפויים להגיע אל אפליקציית המסרים הפופולרית בחודשים הקרובים ואף דיברו על הסכם המשתמש החדש, ובכך שהאתר עזר ללא מעט לאנשים להבין את ההסכם ומה בעצם הוא אומר, יותר טוב מאשר וואטסאפ עצמם ניסו לעשות, אבל אנחנו יודעים שזה כבר היה מאוחר מידי. בחודשים הקרובים אנו צפויים לראות מספר חידושים בשירות, החל מהתחברות עם אותו המספר ואותו החשבון בעד 4 מכשירים בו זמנית, תמיכה עם אפליקציה עבור טאבלט האייפד, והודעות נעלמות משופרות, הגנה מפני שליחת מדיה ועוד.

התחברות בעד 4 מכשירים בו זמנית מאותו מספר

בשנה האחרונה, עובדים בוואטסאפ על פיצ’ר חדש שיאפשר למשתמש להתחבר מאותו מספר ובאותו החשבון בעד 4 מכשירים בו זמנית. הפיצ’ר החדש יאפשר למשתמש להתחבר עם אותו המספר ממכשיר אחר, מבלי הצורך שה”חשבון” הראשי יהיה עם חיבור לאינטרנט. כך שניתן יהיה להמשיך להתחבר ולהשתמש באותו המספר במכשיר נוסף.

גם היסטוריית הצ’אטים, השיחות, הוידאו והאודיו וכל התוספות בוואטסאפ יסתנכרנו בזמן אמת. וכך לראשונה ניתן יהיה לסנכרן את היסטוריית הצ’אטים והקבוצות ממכשיר אייפון לאנדרואיד, וההיפך. אז אם אתם צריכים (כמוני) את מספר הוואטסאפ הראשי שלכם ביותר ממכשיר אחד בו זמנית, אין ספק שהפיצ’ר הנ”ל יעשה לנו את החיים להרבה יותר קלים. על פי מארק צוקרברג ו-וויל קתקארט, התחברות מרובה תגיע ממש בקרוב למשתמשים שנמצאים בתוכנית הבטא באייפון ובאנדרואיד, וכי החידוש צפוי להגיע בחודשיים הקרובים לכלל המשתמשים. אנחנו כמובן נעדכן.

תמיכה באייפד – סוף סוף

במהל השיחה בין השלושה, מן הסתם עם אישור החידוש של התחברות מרובה – נשאלה השאלה, מה קורה עם תמיכה באייפד? מארק וויל ענו כי עם הוספת החידוש, אין ספק כי תמיכה באייפד היא רק עניין של זמן. לפני כשנתיים, אתר WABetainfo חשף את האפליקציה של וואטסאפ לאייפד, וכי היא מוכנה ואנו צפויים לראות אותה אף היא בקרוב בחנות האפליקציות האפסטור (App Store) של אפל.

הודעות נעלמות כל הזמן וצפיה במדיה פעם אחת בלבד

לפני מספר חודשים וואטסאפ השיקה חידוש שמאפשר למשתמשים למחוק הודעות שנשלחו והתקבלו בצאט “מוסתר”. כאשר לאחר שבוע ימים, כל ההודעות שהתקבלו ונשלחו ימחקו מהשיחה. למשתמשים נכון להיום אין יותר מידי אפשרויות ושליטה על הימים ועל אפשרויות נוספות.

לכן בוואטסאפ עובדים בימים אלו על מספר אפשרויות חדשות, הראשונה – שליטה נרחבת על ההודעות הנעלמות. ניתן יהיה לקבוע זמן מסויים ולא רק שבעה ימים. השניה, אפשרות לשלוח סרטון או תמונה ולקבוע כי לאחר צפייה של פעם אחת במדיה, היא תמחק. אך על המשתמש ששלח את התוכן ידע כי הצד המקבל את התוכן יכול לצלם את המסך, כך שעוד לא ברור האם תתקבל בצד השולח התראה על צילום המסך בדיוק כפי שעושה טלגרם בזמן שיחה מוצפנת.

אל תהיו מופתעים מהשיחה בין השולשה, הם הצליחו לעשות מסע יחסי ציבור מעולה בשימוש של WABetainfo וכי ידעו כמובן, שהשיחה תתפרסם במלואה, ויש לכך הסבר >>

אלו הם רק חלק מהפיצ’רים החדשים עליהם עובדים בוואטסאפ ואנו צפויים לראות חידושים נוספים. זה לא במקרה שמנכ”ל וואטסאפ ומנכ”ל פייסבוק הצטרפו לשיחה, בכל שנה פייסבוק עורכת את כנס המפתחים השנתי ה-F8 ובו החברה מציגה את החידושים בשלל הפלטפורמות לשנה הקרובה. השנה, וכמו בשנה שעבר פייסבוק לא ערכה את כנס המפתחים השנתי שלה, ולכן בחרה באתר WABetainfo שחשף את החידושים, לקבל על כך אישור ואפילו טיים ליין ברור של מתי אנו צפויים לקבל את אחד החידושים הגדולים ביותר ואף המורכבים שעבדו עליו בוואטסאפ.

אנחנו כמובן נעדכן בעת קבלת החידושים בגרסת הבטא של וואטסאפ באייפון ובאנדרואיד, וכמובן נפרסם את כל הפרטים כאשר החידושים יהיו זמינים לכלל המשתמשים.

שתפו כתבה
פורסם על ידי אבי דוד | Avi David עורך משנה
עקוב:
ממקימי האתר ועורך משנה | פנבוי של אפל אבל שומר חסד נעורים למיקרוסופט. מומחה SEO והתמיכה הטכנית של הצוות באתר. לאבי ניסיון רב בכתיבה טכנית ועבודה בתחום - בין היתר היה שותף ב-GSM-Israel ובעל אתר טכנולוגי עצמאי בשם TechIT. | סלולרי: iPhone 14 Pro Max מחשב: MacBook Pro Late 2018 15" טאבלט: iPad Pro 11" שעון חכם: Apple Watch Ultra