מסתמן: סמסונג צפויה להשיק שעון חכם מבוסס Wear OS של גוגל

אלדד מטמון | Eldad Matmon
פורסם על ידי אלדד מטמון | Eldad Matmon - עורך ראשי

סמסונג היא בין היצרניות העקביות ביותר בכל מה שקשור למוצרי הטכנולוגיה הלבישה וכך בכל שנה כמעט אנו עדים לשעונים חכמים חדשים, לצד צמידי כושר חכמים המתממשקים עם מכשירים הסמארטפון שלה. כחלק מהעקביות, סמסונג ניסתה להנחיל את מערכת ההפעלה העצמאית שלה Tizen באותם שעונים, אך מסתמן כי המסורת השנה הולכת להשבר.

דיווח חדש המגיע מהרשת החברתית וויבו (Weibo) מסין מעדכן כי סמסונג עובדת על שעון חכם חדש שיריץ את מערכת ההפעלה המרועננת של גוגל – Wear OS. אותה מערכת, המוכרת גם בשמה הקודם Android Wear, קיבלה מספר חידושים ואף צפויה לקבל במה חדשה בדמות שעון הפיקסל הראשון מבית גוגל.

חדשות מפתיעות

החדשות על כך שסמסונג תשתמש במערכת ההפעלה של גוגל מעט מפתיעות מאחר והחברה הקפידה להטמיע את מערכת ההפעלה Tizen בכל מכשיריה הלבישים הקודמים. האם אלה סימנים ראשונים של הודאה בכישלון המערכת, או שמא מדובר בגרסה ניסיונית שתאפשר לחברה ללמוד על הרגלי השימוש של משתמשיה בצורה טובה יותר?

אם הדיווח מהרשת הסינית לא מספיק אמין בשבילכם, לאותו דיווח מתווסף גם ציוץ מהמדליף האמין אוון בלאס @evleaks המעדכן כי שעוני Gear חדשים מבוססים WearOS נצפו אצל עובדי סמסונג:

הסוף להתנתקות או הערכה מחדש?

בשנים האחרונות דובר רבות כי סמסונג מנסה להפרד מהכבלים המקשרים אותה לגוגל וזאת בעיקר באמצעות ההתנתקות ממערכת ההפעלה אנדרואיד. סמסונג פיתחה אפליקציות המחליפות את אלה של גוגל, וביניהן הדפדפן, אנשי הקשר, הגלריה ועוד ואף ניסתה את מזלה מספר פעמים עם מערכת ההפעלה העצמאית Tizen, אך נראה כי המחסור במפתחים לפלטפורמה מונע ממנה להתקדם הלאה.

טרם נודע אם השעון המדובר ייקרא Gear 4 או שמא תוציא סמסונג סדרה נפרדת לשעונים אלה אך נעדכן ברגע שנדע יותר.

מה אתם אומרים? Wear OS תהיה טובה יותר בשעונים החדשים של סמסונג או שאתם בעצם מעדיפים את מערכת הטייזן הנוכחית? שתפו אותנו בתגובות

שתפו כתבה
פורסם על ידי אלדד מטמון | Eldad Matmon עורך ראשי
עקוב:
ממקימי האתר ועורך ראשי | מנהל מוצר ביום וסקרן טכנולוגי בכל רגע נתון. אוהב פיתרונות טכנולוגים ותמיד מחפש את הדבר המרגש הבא שישתלט על העולם. נהנה מכל העולמות וכל מערכות ההפעלה ובעל זוית ביקורתית על כל חידוש שיוצא. בעל ניסיון רב בכתיבה טכנולוגית וכן הופעות טלוויזיוניות ב׳סוגרים עניין׳ עם שי גולדן בערוץ 13. ממקימי אתר The Verifier, יוצא איחוד האתרים GSM-Israel ו-TechIT של אבי דוד. | סלולרי: iPhone 14 Pro סלולרי: Pixel 7 Pro שעון חכם: Apple Watch S7 שעון חכם: Pixel Watch
Leave a comment

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *