אנדי רובין מנכ”ל ומייסד Essential מעמיד את החברה למכירה ומבטל את ייצור ה-Essential PH-2

אבי דוד | Avi David
פורסם על ידי אבי דוד | Avi David - עורך משנה

זאת לא הפתעה שהחדשות העצובות מגיעות מאחד האנשים המוערכים בתעשייה. לפני קצת יותר משנה, אנדי רובי (Andy Rubin), הכיר לעולם את הסמארטפון ה-PH-1, אשר נמכר בבלעדיות עבור חברת הסלולר Sprint (ספרינט) שבארה”ב. זמן מה לאחר מכן, הוציאה החברה גרסת Sim-Free של הסמארטפון והציעה אותו לרכישה דרך האתר, ורק לא מזמן גם דרך אמזון ורשת חנויות Best Buy.

רק 5,000 יחידות? אלו הן היחידות שנמכרו דרך Sprint \ צילום: cnet

על פי המידע שכבר פורסם כאן ב-The Verifier, החברה הצליחה למכור דרך Sprint רק 5,000 יחידות בלבד. המכשיר לא הצליח להגיע אל המיינסטרים בארה”ב ובעולם בשל ההשקה של המכשיר שלראשונה נמכר דרך רשת Sprint אשר שמי שרכש את המכשיר, לא יוכל להעביר אותו לרשת סלולרית אחרת כמו T-Mobile או AT&T בשל תמיכה בתדרים שונים. ולא רק זה, ה-PH-1 שוחרר עם לא מעט חבלי לידה ובעיות רבות במכשיר שגרמו לביקורות עליו להשפיע על דעת הקהל. רק לאחרונה אדם שקרוב לחברה דיווח כי החברה מכרה 20,000 יחידות בתחילה, ורק לאחר שהורידה את המחיר ב-300 דולר, החברה הצליחה למכור בסך הכל 150 אלף יחידות.

לאחר שחרור של עדכוני תוכנה דרך האוויר, ה-PH-1 היה הסמארטפון הראשון שהגיע עם ממשק הוונילה (הריק והמקורי) של חברת גוגל. דבר אשר גרם ללא מעט משתמשים להבין שאפשר גם אחרת, ושאפשר לקבל תמיכה ועדכונים מסביב לשעון בדיוק כמו מכשירי הפיקסל של גוגל.

מקור תמונה: צילום מסך. אתר המוצר

אך נראה שכל זה לא הספיק, רק לאחרונה הורידה החברה את מחיר המכשיר ל-$399 דולר בלבד. דבר אשר עדיין לא גורם למשתמשים לנהור ולרכוש אותו. אל נשכח, שה-PH-1 הוא המכשיר הראשון שהגיע אלינו הם ה-Notch בראש המכשיר, דבר אשר גרר את חברת אפל להוציא עיצוב דומה ולאחר מכן, שאר היצרניות שהגיעו עם עיצוב דומה.

אז מה הלאה?

דיווח שמעביר אתר Bloomberg, הבעלים ומייסד החברה אנדי רובין הודיע כי הוא מציעה לכל המעוניין לרכוש את החברה ממנו. הסכום עדיין לא ברור, אך היו אלה שהשקיעו בחברה, קרוב ל-300 מיליון דולר הושקעו בחברת Essential ורק בשנה שעברה החברה היתה מוערכת בין 900 מיליון דולר ל-1 מיליארד דולר. כמו כן, החברה הודיעה כי תבטל את תהליך ייצור ה-PH-2, המכשיר השני בסדרה שהיה אמור להביא איתו את התיקונים הנדרשים והוספה של פיצ’רים חדשים יחד עם מוצרים חכמים לבית. הפרוייקט נעצר וכעת לא ברור מה יהיה איתו והאם מישהו או חברה ירכשו מידי אנדי את החברה ואת המוצרים שלה. כמו כן, עדכונים לא יועברו אף הם למכשיר ה-PH-1.

שתפו כתבה
פורסם על ידי אבי דוד | Avi David עורך משנה
עקוב:
ממקימי האתר ועורך משנה | פנבוי של אפל אבל שומר חסד נעורים למיקרוסופט. מומחה SEO והתמיכה הטכנית של הצוות באתר. לאבי ניסיון רב בכתיבה טכנית ועבודה בתחום - בין היתר היה שותף ב-GSM-Israel ובעל אתר טכנולוגי עצמאי בשם TechIT. | סלולרי: iPhone 14 Pro Max מחשב: MacBook Pro Late 2018 15" טאבלט: iPad Pro 11" שעון חכם: Apple Watch Ultra