תמונה: Souvik Banerjee, Unsplash

אינסטגרם הכריזה על מנגנון אוטומטי לחסימת הודעות פוגעניות

אלדד מטמון | Eldad Matmon
פורסם על ידי אלדד מטמון | Eldad Matmon - עורך ראשי

בפוסט שפרסמה היום בבלוג החברה, חשפה אינסטגרם (Instagram) דרכים חדשות על ההתמודדות עם תקשורת פוגענית ברשת שלה. הפעם היא מציגה את היכולת לסנן החוצה משתמשים המנסים ליצור קשר ומשתמשים במילים פוגעניות במטרה להטריד.

ממשיכה להלחם בהטרדות ובבריונות

אחד הפיצ’רים שחשפה היום החברה בא למצוא פיתרון עבור חשבונות אינסטגרם גדולים המקבלים המוני פניות, וביניהן גם לא מעט פניות מטרידות בעלות תוכן פוגעני.  מרבית החשבונות שסובלים מההטרדות האלה הם חשבונות המפורסמים והמפורסמות, שמקבלים לעיתים קרובות לא מעט הודעות מיניות, גזעניות, הומופוביות או בריוניות כאלה ואחרות, שמטרתן העיקרית היא לפגוע בבעל החשבון.

תמונה: אינסטגרם

אותו פיצ’ר למעשה מזהה אוטומטי את התוכן המדובר ומיד מפנה אותו ל”תיקייה” נפרדת במתחם ההודעות (DMs). האפשרות החדשה מתמקדת למעשה בבקשות לשליחת הודעה, אשר מתקבלות לרוב על ידי אנשים שאתם לא עוקבים אחריהם, ומסננת למעשה כל תוכן המזוהה כפוגעני כגון מילים, משפטים ואפילו אימוג’ים, שבהקשרי משפטים שונים יכולים לקבל קונוטציה שונה מהשימוש הרגיל (דוגמאות כמו אימוג’י החציל, אפרסק, אימוג’י של אנשים בצבע עור מסויים בהקשר גזעני ועוד). את מנגנון הסינון יהיה ניתן להפעיל ולכבות בכל זמן דרך תפריט הגדרות הפרטיות.

זה כבר זמן מה שאינסטגרם מנסה להלחם בבריונות ברשת והיא מפעילה ברשת כבר מנגנון זיהוי אוטומטי לתוכן פוגעני, מיני, גזעני, אשר מסיר אותו אוטומטית ומזהיר את המשתמשים מלהעלות אותו שוב. תכנים כמו פורנוגרפיה או דברי שטנה מתוייגים ומוסרים מהרשת באופן כמעט מיידי.

חסימה מוחלטת של משתמשים

בנוסף לסינון ההודעות החדש, אינסטגרם מכריזה על אפשרות חדשה לחסום משתמשים לא רצויים מליצור איתכם קשר גם בעתיד, ודרך משתמשים חדשים שהם יפתחו.

תמונה: אינסטגרם

לדברי אינסטגרם, ברגע שתחסמו משתמש ברשת, תוכלו לבחור אם לחסום אותו גם מכל פנייה עתידית דרך משתמשים חדשים שאותו אדם יפתח. אינסטגרם לא מפרטת איך הדבר קורה מאחורי הקלעים אבל להערכתנו מדובר בהצלבת מידע של פרטי ההרשמה אל מול המכשיר בו הוא משתמש, המיקום, סטטוס הרשת ועוד. שני הפיצ’רים החדשים יחלו להגיע אל המשתמשים השונים בהדרגה ברחבי העולם.

מדובר בצעד אחד נוסף למניעת הטרדות ובריונות ברשת ואנחנו מברכים על כל צעד שחברה מובילה נוקטת בה. מה דעתכם על הפיצ’רים החדשים? חושבים שיש עוד מה לשפר? שתפו אותנו בתגובות.

שתפו כתבה
פורסם על ידי אלדד מטמון | Eldad Matmon עורך ראשי
עקוב:
ממקימי האתר ועורך ראשי | מנהל מוצר ביום וסקרן טכנולוגי בכל רגע נתון. אוהב פיתרונות טכנולוגים ותמיד מחפש את הדבר המרגש הבא שישתלט על העולם. נהנה מכל העולמות וכל מערכות ההפעלה ובעל זוית ביקורתית על כל חידוש שיוצא. בעל ניסיון רב בכתיבה טכנולוגית וכן הופעות טלוויזיוניות ב׳סוגרים עניין׳ עם שי גולדן בערוץ 13. ממקימי אתר The Verifier, יוצא איחוד האתרים GSM-Israel ו-TechIT של אבי דוד. | סלולרי: iPhone 14 Pro סלולרי: Pixel 7 Pro שעון חכם: Apple Watch S7 שעון חכם: Pixel Watch
Leave a comment

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *