אפל מפסיקה לייצר את הרמקול החכם ה-HomePod; המיני ימשיך את דרכו

אבי דוד | Avi David
פורסם על ידי אבי דוד | Avi David - עורך משנה

הרמקול החכם ה-HomePod של אפל הוכרז אי שם בתחילת 2018 עם תג מחיר מופרז של $349, ההשקה בתחילה היתה במספר מדינות מוגבלות, ובמשך השנה השיקה החברה את הרמקול החכם מבוסס העוזרת הוירטואלית סירי במדינות נוספות. הערכות עומדות על עד 3 מיליון יחידות שנמכרו עד היום.

כעת, לאחר שלוש שנים מאז השיקה אפל את הרמקול החכם ה-HomePod, החברה סימנה באתר החברה כי האספקה של הרמקול מועטת, מה שאומר כי החברה תפסיק לייצר אותו. במרוץ הזמן הספיקה אפל עוד להוריד את המחיר ולהוזיל אותו ב-100 דולר, והוא זמין כעת לרכישה בעלות של $249 בלבד. מה שנתן לאפל מעט יותר גמישות להגיע אל המשתמשים ולהציע את ה-HomePod כחלופה לרמקולים חכמים אחרים של גוגל או אמזון.

רק בקטן יותר – HomePod מיני

בעת אירוע ההכרזה של סדרת האייפון 12, הציגה אפל את הגרסה המוקטנת של ההומפוד, המיני. כאשר העלות שלו נמוכה בהרבה מהדגם הראשון, והוא זמין לרכישה בעלות של $99 בלבד בצבעים שחור או לבן. בניגוד לאח הגדול, המיני מגיע עם שבב ה-U1 אשר מאפשר לשתף ולהתחבר למכשירים נוספים בבית מבלי הצורך להשתמש ב-Bluetooth. ה-HomePod מיני זמין לרכישה בישראל אצל מספר משווקות.

סירי העוזרת הוירטואלית היא זאת “שמניעה” את הרמקול החכם של אפל, כאשר ניתן לבצע פקודות קוליות על מנת לשלוט על מכשירים חשמליים בבית, התממשקות למכשירים אחרים, ואף לחבר שני רמקולים זה לצד זה.

כעת, שאפל מאפשרת רכישה של ההומפוד מיני בעלות יחסית נמוכה של $99 בלבד, אין ספק כי החברה הופכת את המוצר לנגיש הרבה יותר לרוכשים, וכאלה שמעוניינים להרחיב את האקוסיסטם בבית למוצר נוסף מבית אפל.

שתפו כתבה
פורסם על ידי אבי דוד | Avi David עורך משנה
עקוב:
ממקימי האתר ועורך משנה | פנבוי של אפל אבל שומר חסד נעורים למיקרוסופט. מומחה SEO והתמיכה הטכנית של הצוות באתר. לאבי ניסיון רב בכתיבה טכנית ועבודה בתחום - בין היתר היה שותף ב-GSM-Israel ובעל אתר טכנולוגי עצמאי בשם TechIT. | סלולרי: iPhone 14 Pro Max מחשב: MacBook Pro Late 2018 15" טאבלט: iPad Pro 11" שעון חכם: Apple Watch Ultra