אנדרואיד 12 \ תמונה: Android Police

הדלפה חושפת: כך תראה מערכת ההפעלה אנדרואיד 12 של גוגל

אבי דוד | Avi David
פורסם על ידי אבי דוד | Avi David - עורך משנה

חברת גוגל (Google) צפויה להכריז על מערכת ההפעלה האנדרואיד 12 בחודשים הקרובים, עד אז – החברה צפויה להוציא את גרסת הפיתוח הראשונה עוד החודש, כפי שנהגה לעשות בשנים קודמות.

מערכת ההפעלה אנדרואיד 12 \ תמונה: גוגל XDA Developers

היום (שלישי, 09.02) אתר XDA-Developers הצליחו להגיע למסמך המיועד ליצרניות אשר יכולות להתחיל לעבוד על גרסת פיתוח משלהן הכוללים את ה-API החדשים, שימוש בפיצ’רים שגוגל מתכוונת להציג במערכת ועוד. אותו מסמך, הגיע בחלקו לחברים ב-XDA והוא חושף תמונות מסך ראשונות.

על פי תמונות המסך שהודלפו, נראה כי גוגל מרעננת במעט את מרכז ההתראות (חלון ההתראות) ומחליפה את הרקע השקוף עם צבע מלא שיופיע ויקבע על פי ערכת הנושא במערכת ההפעלה האנדרואיד 12. למשל, הרקע יהפוך לאפור שחור על ידי הפעלת מצב כהה. גם הפינות המועגלות בחלוניות ההתראות הרבה יותר עגולים. עוד במסך ההתראות, האייקונים לקיצורים כמו אינטרנט אלחוטי וכו’, כעת מסודרים 4 אייקונים במקום 6. מה שהופך אותם למעט יותר גדולים. אך עם פחות אפשרויות של קיצורים כמובן.

מסך ההתראות החדש באנדרואיד 12 \ תמונה: גוגל XDA Developers

גם בכל הקשור לאבטחה במערכת ההפעלה והפרטיות, נראה שגוגל הולכת בעקבות אפל ומוסיפה בפינה השמאלית או הימנית העליונות של המסך, אינדקציה לכך האם יש אפליקציה הפועלת ברקע אשר משתמשת ברמקול או במצלמה, נורית חיווי ירוקה תופיע ותאפשר לחיצה עליה עם חלון קופץ אשר יציג למשתמש איזה אפליקציה עושה שימוש במצלמה או ברמקול. במסך ההגדרות החדש, ניתן לבחור האם המשתמש מעוניין לבטל לחלוטין ולחסום את המצלמה והמיקרופון.

מסך הבית כולל ווידג’טים חדשים, בגוגל מעוניינים ללכת גם כאן בעקבות אפל ולהוציא ווידג’טים חדשים של שיחות צ’אט אחרונות, ווידג’ט המציג שיחת צ’אט ספציפית עם אינדקציה לראות האם המשתמש מחובר, ההודעה האחרונה, וכמובן שיחה שלא נענתה או שיחה אחרונה עם אותו המשתמש.

אלו הם הפרטים היחידים עליהם אנו מדווחים מהחברים ב- XDA-Developers ואנו מקווים כי עד סוף החודש נזכה לגרסת הפיתוח הראשונה של אנדרואיד 12.

שתפו כתבה
פורסם על ידי אבי דוד | Avi David עורך משנה
עקוב:
ממקימי האתר ועורך משנה | פנבוי של אפל אבל שומר חסד נעורים למיקרוסופט. מומחה SEO והתמיכה הטכנית של הצוות באתר. לאבי ניסיון רב בכתיבה טכנית ועבודה בתחום - בין היתר היה שותף ב-GSM-Israel ובעל אתר טכנולוגי עצמאי בשם TechIT. | סלולרי: iPhone 14 Pro Max מחשב: MacBook Pro Late 2018 15" טאבלט: iPad Pro 11" שעון חכם: Apple Watch Ultra