טכנולוגיה ואינטרנט

מערך אופניים שיתופיים חדש מאיים על שירות התל-אופן התל אביבי

MOBIKE (מובייק) הענקית הסינית בתחום האופנים השיתופיים, הפועלת בישראל באמצעות חברת הרכב השיתופי CAR2GO מקבוצת שגריר, חתמה על הסכם שיתוף פעולה עם “נכס”, החברה הכלכלית של אגודת הסטודנטים והסטודנטיות באוניברסיטת ת”א, במסגרתו יוצבו ברחבי הקמפוסים מאות זוגות אופניים שיתופיים, שיספקו מענה ידידותי ונוח לסטודנטים לנוע ברחבי הקמפוס הגדול, יאפשרו להם לצאת לסידורים, להגיע הביתה ולמקום העבודה ולאמצעי תחבורה ציבורית, כגון תחנת רכבת ואוטובוס בנוחות וביעילות.

mobike
מקור תמונה: יח”צ

מערך האופנים השיתופיים של MOBIKE, מבוסס על טכנולוגיה חכמה ומתקדמת. האופנים זמינים לרכיבה באמצעות הפעלת אפליקציה ייעודית, הסורקת ברקוד חכם המוטבע על כל זוג אופניים באמצעותו ניתן לאמוד את זמן הנסיעה ואף לנעול אותם בסוף השימוש.   כמו כן, האופנים מחוברים למערכת GPS המאפשרת מעקב צמוד אחר תנועת האופנים במטרה לשלוט בצי האופנים ועל מנת למנוע מקרי גניבה.

השירות יאפשר לסטודנטים לנוע בחופשיות במרחב האוניברסיטה ומחוצה לה, ללא צורך בהגעה לתחנת עגינה ייעודית בסיום השימוש (non docking), להבדיל ממערך שיתוף האופניים הקיים של תל אביב – תל-אופן, המחייב את הרוכב להתחיל ולסיים את הרכיבה במקומות מסוימים שאינם בהכרח תואמים לצרכיו.

מערך שירות האופנים השיתופים של מובייק, החל במספר רשויות ובמהלך החודשים הקרובים המיזם יושק ברשויות נוספות.  החברה ייבאה לישראל עד כה 2500 זוגות אופניים (שאושרו ע”י מכון התקנים), עם צפי שתוך שנה, יהיו פזורים במרחב העירוני בפריסה ארצית אלפי זוגות אופנים.

mobike
מקור תמונה: יח”צ

כמו כן, מעבר לפעילות העירונית הקבועה, החברה תפעל באופן אקטיבי לשלב מערכי אופניים מעת לעת בהתאם לצרכים נקודתיים “באזורים חמים” כגון, כנסים, פסטיבלים, אירועים תרבותיים גדולים, פיקים בתקופת תיירות ועוד, כמענה משלים לתחבורה ציבורית ובמקרים שאין תחבורה ציבורית נוחה.

והמחיר של Mobike

התשלום בעבור השירות יהיה חינם במהלך תקופת ההרצה, ולאחר מכן צפוי לנוע בין 2-4 ₪ בעבור חצי שעה.

תגיות
להמשך קריאה

אלדד מטמון | Eldad Matmon

ממקימי האתר והעורך הראשי. Eldad@theverifier.co.il בעל ניסיון עשיר בכתיבה באתרים טכנולוגיים ומשיכה לא מוסברת לתחום. לא מסוגל להתחייב למכשיר אחד ואוהב להתנסות בממשקים ומערכות הפעלה שונות. גילוי נאות: עובד יבמ ישראל אך כל הכתוב באתר משקף את דעתי הבלעדית ואינו מייצג בשום צורה את חברת יבמ.
Back to top button
Close