רכשתם אייפון או אייפד חדש? אפל החלה להפעיל “פרסומות” בתוך מסך ההגדרות

אבי דוד | Avi David
פורסם על ידי אבי דוד | Avi David - עורך משנה

אם לאחרונה רכשתם אייפון או אייפד חדש, תופתעו לגלות כי אפל “מחלקת” לכם בחינם התנסות בשירותי הסטרימינג האפל טיוי פלוס, האפל ארקייד, אפל מיוזיק ואפל חדשות.

לדוגמה, ניתן להתנסות בחינם למשך כשנה בשירות הסטרימינג האפל טיוי פלוס, או למשך כשלושה חודשים באפל ארקייד, וכך גם באפל מיוזיק ובאפל חדשות. כל אחד מהשירותים של החברה, מאפשרים למשתמש “לטעום”, ולהירשם. כאשר בסיום תקופת ההתנסות, כרטיס האשראי יחוייב באופן אוטומטי.

פרסומות במסך ההגדרות \ תמונה: Nilay Patel טוויטר

ובכך, אפל מצרפת מיליוני משתמשים ורוכשים חדשים לשירותים שמכניסים לחברה לא מעט כסף. בתחילה, החלה אפל להפעיל התראות המודיעות על השירותים הנ”ל ועל האפשרויות העומדות בפני המשתמש, וזאת על מנת לתזכר ולחשוף את המשתמש. אפל עצמה, לא מאשרת בהסכם המשתמש שלה אל מול המפתחים להפעיל התראות שכאלה.

פרסומות במסך ההגדרות \ תמונה: Tom Warren טוויטר

אך לאחרונה, החלה החברה לשלב בתוך מסך ההגדרות את האפשרויות העומדות בפני המשתמש. אם זה מנוי לאחד מהשירותים (ולפעמים ליותר מאחד), ואפילו מתזכרת כמה זמן נותר לאחר הרכישה להירשם אל שירות הביטוח של החברה, ה-AppleCare.

יהיו משתמשים שדווקא ימצאו את ההתראות הנ”ל במסך ההגדרות כשימושיות, ויהיו כאלה שלא יאהבו. כי אפל עצמה מנסה לחשוף את המשתמש לכמה שיותר שירותים, שלבסוף יכניסו לה מיליארדים של דולרים.

שתפו כתבה
פורסם על ידי אבי דוד | Avi David עורך משנה
עקוב:
ממקימי האתר ועורך משנה | פנבוי של אפל אבל שומר חסד נעורים למיקרוסופט. מומחה SEO והתמיכה הטכנית של הצוות באתר. לאבי ניסיון רב בכתיבה טכנית ועבודה בתחום - בין היתר היה שותף ב-GSM-Israel ובעל אתר טכנולוגי עצמאי בשם TechIT. | סלולרי: iPhone 14 Pro Max מחשב: MacBook Pro Late 2018 15" טאבלט: iPad Pro 11" שעון חכם: Apple Watch Ultra