אייפון 12 והדף, מה הקטע? \ תמונה: רן כהן, אייפונס - קהילת חובבי אפל בישראל

אז מה הסיפור הזה עם הדף והמרווח בסדרת האייפון 12? רן כהן עונה על כל השאלות

ran_guest
פורסם על ידי ran_guest

מאז אפל (Apple) השיקה את סדרת האייפון 12, משתמשים החלו למצוא ״בעיה״ אשר ניתן להכניס דף בין המסך למסגרת. ״הבעיה״ כמובן נמצאת רק בחלק מהמכשירים וכי ישנם משתמשים שאותה תקלה לא קיימת. עד כה, רבים מפחדים כי אבק ומים יכולים להיכנס בין המרווח וכי חוששים שנוזלים חלילה יכנסו אל המכשיר. עד כה, אפל עצמה עוד לא הגיבה באופן רשמי על אותה תופעה מוזרה.

אייפון 12 מיני | תמונה: אלדד מטמון, The Verifier

לא מעט רוכשים שחוששים מנסים להבין מהיכן נובעת התקלה, האם יש ממה לחשוש, והאם אפל תחליף את המכשיר באחד חדש? החלפה אולי, אבל אין לדעת האם הרוכש יקבל מכשיר שבו נמצאת אותה הבעיה. אבל בשביל זה אנו שמחים לארח את רן כהן, המנהל של קבוצת ״אייפונס – קהילת חובבי אפל בישראל״ בפייסבוק וחבר באתר האייפונים המיתולוגי iPhones.co.il. בפוסט שהעלה בקבוצה בו הוא מסביר על ״התקלה״ או ״הבעיה״, ממה יש לחשוש (אם בכלל). ולא, אל באמת תנסו להכניס לשקע הטעינה מקל אוזניים, זה היה בציניות.

https://www.youtube.com/watch?v=VjEIQUfTP64

אז הסיפור הזה עם הדף…?

אמנם נשבעתי לעצמי שאני לא הולך לשתף עם זה פעולה, אבל אני רואה כמה זה מטריד אנשים, ותכלס גם השבועות שלי לא שוות יותר מדי, אז יאללה…
מה בכלל הסיפור?
הסיפור הוא שיש אנשים שגילו שבחלק מהמכשירים, בין המסך למסגרת של המכשיר יש רווח קטן שאפשר להכניס אליו דף נייר.
על אילו דגמים מדובר? הבנתי שזה רק ב-12 פרו מקס?
יש דיווחים על התופעה בכל דגמי אייפון 12, לא רק בפרו מקס.
אוקיי, מה זה אומר?
זה אומר שבחלק מהמכשירים יש רווח קטן בין המסגרת למסך שאפשר להכניס אליו דף נייר. מה המשמעות של הנתון הזה? אף אחד לא באמת יודע. בימינו אנו שכל מה שצריך כדי להיות מהנדס גדול ומומחה עולמי לכל נושא זה בסה״כ חיבור לאינטרנט וחשבון ברשת חברתית, בשלב הזה זה אומר מה שכל אחד המציא לעצמו שזה אומר על פי מה שנראה בעיניו הגיוני. אז אנחנו אוהבים כותרות צעקניות, ואוהבים דרמות ולהלחיץ את עצמנו, אבל זו לא בהכרח תקלה יותר גדולה מאשר ה ״גילוי״ הדבילי שלי שאפשר להכניס מקל אוזניים לשקע הטעינה (שאגב הייתי בהלם כמה אנשים באמת לקחו את זה ברצינות).
האם מישהו בדק והוכיח שזה באמת פוגע באטימה ובעמידות של המכשיר?
למיטב ידיעתי לא.
האם מישהו בדק והוכיח שזה לא באמת פוגע באטימה ובעמידות של המכשיר?
למיטב ידיעתי לא (בעצם אולי אפל כן, נסביר בהמשך).
זו בהכרח תקלה?
לא בהכרח. הרווח הזה בהחלט יכול להיות משהו שהוא ב ״טולרנס״ של המוצר. ״טולרנס״ בעולם ההנדסה זה התחום שבו משהו עדיין נחשב תקין. לצורך העניין יכלו המהנדסים של אפל לקבוע שהרווח בין המסך למסגרת יכול להיות במצב תקין בין 1 מ״מ ל-3 מ״מ (המספרים סתם לצורך ההסבר), כלומר יהיו יחידות שבהם המרווח יהיה 1, יהיו יחידות שבהן המרווח יהיה 3 וכולן עדיין נחשבות תקינות. מה שמעל 3 לא יעבור בקרת איכות. אבל זה משהו שדוחף הניירות הממוצע ביוטיוב בוודאי לא יכול לדעת. הוא רואה שאצלו יש רווח של 3 ואצל חבר שלו יש רווח של 1 אבל אין לו באמת מושג מה המשמעות של זה.
שמעתי ש ״בכל העולם חוץ מבישראל״ אפל מכירה בזה כתקלה! נכון? מה אפל אומרת בכלל?
פייק. אפל באופן רשמי לא מכירה בסוגייה הזו ולא התייחסה אליה. יכול להיות שיש פה ושם סיפורים של אנשים שדרשו החלפת מכשיר וקיבלו, אבל קחו את הכל בערבון מוגבל – אתם לא באמת יודעים ומכירים בהכרח את כל הסיפור של אותם אנשים. יש גם אנשים שדיווחו שהם פנו לאפל וקיבלו תשובה שמהנדסי החברה בחנו את הנושא וקבעו שהרווח הוא בגבולות הטולרנס ואינו מהווה פגם במוצר. גם מזה אני לא עושה אידיאולוגיה היות וגם זה ע״ב אמירות של אנשים ולא ע״ב הצהרה רשמית.
זה משהו חדש? יש את זה בעוד מכשירים?
האמת שזה בכלל לא חדש. יש רווח דומה גם בסדרת הגלקסי 20, גם במכשירי הפיקסל 5 של גוגל, ולמען האמת גם בדגמים קודמים של אייפון – אנשים מצאו רווח כזה גם במכשירי אייפון 4, במכשירים מסדרת העשר אס ובמכשירים מסדרת ה-11. פשוט בעבר אף אחד לא החליט לדחוף לרווח הזה דף, לפרסם את זה ברשתות חברתיות ולקבוע שזה סקנדל עולמי?
אוקיי אז אם אתה כזה גיבור בוא תכניס את המכשיר למים ותוכיח שבאמת אין נזק! יש לך אומץ???
אוקיי אז אם אתה כזה מהנדס חכם וגדול בוא תכניס את המכשיר למים ותוכיח שבאמת יש נזק.. יש לך אומץ??? הרי לפינגפונג המטופש הזה אין באמת סוף, ובשורה התחתונה כולנו בסך הכל אספסוף רשתות חברתיות ולא מהנדסי מוצר באפל.
 
אל באמת תכניסו את מקל האוזניים לשקע הטעינה \ תמונה: רן כהן, אייפונס – קהילת חובבי אפל בישראל
אז מה השורה התחתונה?
להפסיק לחפש בעיות ולהתעסק בשטויות. תשתמשו במכשיר שלכם, תהנו ממנו ואל תתרגשו מכל אחד שמתחפש למהנדס מוצר באפל ומהלך עליכם אימים. הוא לא באמת יודע יותר טוב מכם. היום אנשים נתפסים על כותרת או על איזו אמירה צעקנית נלחצים ומהדהדים אותה הלאה. ראו את השטות שפרסמתי כהלצה על המקל אוזניים בשקע הטעינה – אשכרה היו אנשים שלקחו את זה ברצינות, והיו גם אנשים שהפסיקו לקרוא אחרי הכותרת ורצו לדווח בהיסטריה שאפל באמת עצרה את הייצור שלה בעקבות תקלה חמורה. הרי עד שלא בא מישהו והחליט שיש לכם בעיה, בכלל נהנתם והכל היה בסדר. בין אם זה בדגם הנוכחי, או בכלל בדגמים קודמים. אז תמשיכו להנות, ואם באמת תהיה בעיה אז היא תטופל כמו שכל בעיה מטופלת בצורה מסודרת במסגרת אחריות / תוכנית שירות / ריקול. אבל עד אז הכל גם ככה סתם ספקולציות, המצאות וקשקשת מטופשת ברשת.
שתפו כתבה