בעיות ידועות ב-iOS 14 ואיך לפתור אותן

אלדד מטמון | Eldad Matmon
פורסם על ידי אלדד מטמון | Eldad Matmon - עורך ראשי

כמו בכל עדכון גרסה גדול, מתגלות בעיות שונות אשר בודקי התוכנה לא תמיד עולים עליהן. אפל אמנם מאפשרת לרשימה ארוכה של אייפונים לקבל את השידרוג החדש, אך נראה שלא כולם יכולים להנות ממנו כמו שהחברה מצפה, לפחות לא כרגע. כאן נרכז עבורכם את הבעיות המרכזיות והמוכרות מרחבי הרשת וכן גם את השיטות איך לתקן אותן, או לחיות לצידן עד העדכון הבא.

****
נציין כי חלק מהפתרונות עשויים לדרוש עדכון גרסה של המערכת, איפוס של המכשיר או שינמוך גרסה. במקרים כאלה חשוב לגבות היטב את המכשיר ולתת לאדם שמבין לעשות זאת עבורכם. הפעולות המצויינות הן המלצה בלבד והאחריות הבלעדית היא על המשתמש
****

גם לכם גדלו הכתוביות או ממש קטנו בנטפליקס? כך תסדרו את התקלה

הכתוביות בנטפליקס גדלו

הבעיה: משתמשים מדווחים על שינוי הגודל של הכתוביות באפליקציית נטפליקס מאז שעדכנו ל-iOS 14.

הפתרון: מדובר בהתאמות שעשתה אפל במסגרת הנגישוּת וכל מה שצריך לעשות זה להתאים בחזרה את הכתוביות בהגדרות המכשיר:

  • הכנסו במכשיר האייפון אל הגדרות > נגישות > כתוביות > סגנון > שנו את הסגנון ל”מלל גדול”
  • בתפריט באנגלית זה: Settings > Accessibility > Subtitles & Captioning > Style > Large Text

פתרון נוסף: נטפליקס הוציאה עדכון לאפליקציה שמתקן את הבעיה. נסו לעדכן אותה דרך חנות האפליקציות ובדקו שוב עם הבעיה חוזרת.

קורס לכם הוואטסאפ? כך תתקנו את התקלה \ תמונה: WhatsApp

אפליקציית WhatsApp קורסת בזמן השימוש

הבעיה: משתמשים רבים (בעיקר ישראלים) מדווחים על כך שלאחר שעדכנו ל-iOS 14, אפליקציית המסרים ווטסאפ (WhatsApp) קורסת בזמן השימוש השוטף.

הפתרון: הבעיה ככל הנראה קורית במכשירים בהם שפת המכשיר היא מימין לשמאל (RTL), כמו עברית, בניגוד לשפות משמאל לימין (LTR) כמו אנגלית. מסתמן כי ווטסאפ כבר פתרה את הבעיה ושיחררה עדכון לחנות האפליקציות – 2.20.101, כך שתנסו לעדכן ותבדקו אם הבעיה עדיין קורית. אם טרם קיבלתם את העדכון, הדבר שפתר את הבעיה לכל מי שדיווח על כך הוא לשנות את שפת המכשיר לאנגלית ובעיות הקריסה ייפסקו.

פתרון נוסף: אפל שיחררה לאחרונה את עדכון 14.0.1 שפתר את הבעיה ללא מעט משתמשים.

שימו לב! אם אתם חווים קריסות בווטסאפ ומשתמשים בבטא של iOS 14.2 – ווטסאפ עדיין לא הוציאה עדכון שמתקן את הבעיה ב14.2 ולכן תצטרכו להמתין. אם אתם בבטא ועדיין לא התקנתם את 14.2, נמליץ לכם לחכות.

לא ניתן לעדכן אפליקציות דרך ה-App Store

הבעיה: בעיה נוספת שנצפתה ברשת היא חוסר היכולת לבצע עדכונים לאפליקציות במכשירי האייפון. כפתור ה”עדכן הכל” (Update All) לא פועל ועדכון ידני של כל אפליקציה בנפרד מופסק ללא סיבה.

הפיתרון: כאן נראה שאין פיתרון מוחלט ורבים מהמשתמשים ממליצים פשוט ללחוץ מספר פעמים על עדכון של כל אפליקציה בנפרד עד שהיא תתעדכן. צעד נוסף שניתן לעשות הוא לפתוח קודם את האפליקציה שאתם רוצים לעדכן ואז לחזור לחנות ולנסות לבצע עדכון פעם נוספת.

מצלמת האייפון קורסת או מפסיקה לעבוד

הבעיה: משתמשים מדווחים על כך שבעת פתיחת המצלמה, המסך באפליקציה הופך לשחור או מראה תצוגה מטושטשת ללא אפשרות לצלם. הבעיה מדווחת בעיקר אצל משתמשים בעלי אייפון 7, 7 פלוס, 8 ו-8 פלוס, אך ייתכן כי תקרה גם במכשירים נוספים.

הפיתרון: לבעיה יכולים להיות מספר מקורות ולכן מומלץ לנסות כל אחד מהם בנפרד (ובזהירות) ולבדוק אם הבעיה נפתרה:

  • עדכון מערכת: אפל שיחררה את iOS 14.0.1 שאמור לפתור את בעיית המצלמה. נסו לעדכן את המערכת ובדקו אם הבעיה עדיין קיימת.
  • אתחול של האפליקציה – בתור שלב ראשוני מומלץ לסגור את האפליקציה ולפתוח אותה מחדש. כדי לסגור אותה, ניתן ללחוץ פעמיים על כפתור הבית/להחליק את המסך למעלה (תלוי בדגם המכשיר שברשותכם) ולסגור את האפליקציה.
  • אתחול של האייפון – מרבית הבעיות נפתרות (באופן כללי בעולם הטכנולוגיה) באמצעות איתחול של המכשיר. כדי לאתחל את המכשיר, לחצו על כפתור הנעילה יחד עם כפתור הווליום התחתון בו-זמנית, עד שתראו את הלוגו של אפל עולה.
  • פינוי מקום בגלריה – לעיתים המצלמה עושה יכולה לעשות בעיות כשזיכרון הגלריה/המכשיר מתחיל להתמלא. מומלץ לנסות לרוקן מעט את הגלריה מתמונות לא חשובות, או לחילופין לגבות אותן למחשב/לענן.
  • איפוס של המכשיר – שלא תתבלבלו, לאפס את המכשיר זה לא כמו לאתחל אותו. בעוד איתחול הוא רק הפעלה מחדש של המכשיר, האיפוס של המכשיר למעשה ימחוק כל דבר שקיים לכם עליו. ולכן, לפני שנוקטים את הצעד הזה, מומלץ לגבות את כל הנתונים באמצעי חיצוני ונוח לבחירתכם.
  • שינמוך גרסת iOS – זה כבר אחד הצעדים שמומלץ לבצע על ידי מישהו שמבין. כל עוד אפל עדיין חותמת את הגרסאות הקודמות של iOS, תוכלו לשנמך את הגרסה ולמעשה לחזור לאותה אחת שהייתה לכם לפני השדרוג ל-iOS 14.

נתקלתם בעוד בעיות במערכת החדשה? ציינו אותה בתגובות ונעדכן את הפוסט ככל שנמצא את הפיתרונות המתאימים.

שתפו כתבה
פורסם על ידי אלדד מטמון | Eldad Matmon עורך ראשי
ממקימי האתר ועורך ראשי | מנהל מוצר ביום וסקרן טכנולוגי בכל רגע נתון. אוהב פיתרונות טכנולוגים ותמיד מחפש את הדבר המרגש הבא שישתלט על העולם. נהנה מכל העולמות וכל מערכות ההפעלה ובעל זוית ביקורתית על כל חידוש שיוצא. בעל ניסיון רב בכתיבה טכנולוגית וכן הופעות טלוויזיוניות ב׳סוגרים עניין׳ עם שי גולדן בערוץ 13. ממקימי אתר The Verifier, יוצא איחוד האתרים GSM-Israel ו-TechIT של אבי דוד. | סלולרי: iPhone 14 Pro סלולרי: Pixel 7 Pro שעון חכם: Apple Watch S7 שעון חכם: Pixel Watch