הסוף של Huawei? הענקית הסינית מאבדת את האפשרות לעדכן מכשירים קיימים

אבי דוד | Avi David
פורסם על ידי אבי דוד | Avi David - עורך משנה

לפני קצת יותר משנה, חתם נשיא ארה”ב דונלד טראמפ על צו נשיאותי בו הוא משהה כל פעילות של חברות אמריקאיות עם הענקית הסינית וואווי (Huawei). מה שגרם ליצרנית להפסיק להשתמש בשרותים של גוגל, אבל לא במערכת ההפעלה אנדרואיד.

בטענה כי וואווי עוקבת אחר חברות אמריקאיות על ידי מכירה ושימוש באותם מערכות לממשל הסיני, נחתם הצו הנשיאותי אשר מפסיק במיידית כל פעילות של חברות אמריקאיות. אבל משרד האוצר איפשר לגוגל וואווי להמשיך ולעבוד מספר חודשים נוספים עם רישיון זמני בו מכשירים קיימים ימשיכו לקבל עדכונים. לדוגמה, וואווי תשחרר עדכוני מערכת כמו ה-EMUI 10.1 ובקרוב גם EMUI 11 מבוססת מערכת ההפעלה אנדרואיד 11 למכשירים כמו סדרת ה-P30 וה-Mate 30.

ביום חמישי האחרון מתברר, כי הרשיון הזמני שניתן לגוגל וואווי לעבוד יחדיו ולאפשר שחרור עדכוני מערכת למכשירים הקיימים פג תוקפו כך מפרסם הוושינגטון פוסט. עדכונים חדשים עבור מכשירי וואווי לא ישוחררו כל עוד הממשל האמריקאי לא יאפשר את המשך הרישיון הזמני.

אותו רישיון שהעניק הממשל האמריקאי לוואווי, איפשר לה ולחברות איתן היו בקשר, להחליף את המערכות הקיימות של וואווי במערכות של חברות אחרות בשוק. גם כאן, הענקית הסינית “נתקעה”.

ומה לגבי העתיד של וואווי? ייצור מעבדי ה-Kirin 990 נפסק וכעת היצרנית משתמשת במעבדים שהספיקה לייצר. וכי חברת קוואלקום היא חברה אמריקאית, ולכן אף היא לא תוכל לייצר או למכור מעבדים לוואווי. כמובן, שעל כל חברה שתמכור לוואווי מעבדים תהיה מבחינת ארה”ב חסומה אף היא. ולכן, וואווי כרגע אומנם במקום הראשון במכירת סמארטפונים מסביב לעולם, אבל בקרוב המספרים ישקפו את המציאות העגומה אליה נקעלה הענקית הסינית.

ה-Mate 40 הודלף ברנדרים \ צילום: onleaks@

מכשיר ה-Mate 40 יהיה המכשיר האחרון להשתמש במעבדי ה-Kirin 990, וכי על פי וואווי המלאי של השקת המכשיר יהיה מוגבל. ואנו מאמינים כי גם המחיר יהיה בהתאם. עד אז, אנו מקווים כי היצרנית הסינית תצליח להגיע לפיתרון כזה או אחר, כי העתיד של החברה נראה הולך ונעלם מעל פני האדמה.

וואווי צפויה לערוך את כנס המפתחים השנתי שלה ה-HDC 2020 שיערך בין ה-10 ל-12 בספטמבר הקרוב. בו החברה תציג את עדכון ה-EMUI 11 (כך על פי התוכניות המקוריות בכל אופן) וחידושים נוספים. האם נזכה סוף סוף לראות את מערכת ההפעלה הביתית עליה עובדת וואווי בשנים האחרונות ה-HarmonyOS? נמשיך לעדכן.

שתפו כתבה
פורסם על ידי אבי דוד | Avi David עורך משנה
עקוב:
ממקימי האתר ועורך משנה | פנבוי של אפל אבל שומר חסד נעורים למיקרוסופט. מומחה SEO והתמיכה הטכנית של הצוות באתר. לאבי ניסיון רב בכתיבה טכנית ועבודה בתחום - בין היתר היה שותף ב-GSM-Israel ובעל אתר טכנולוגי עצמאי בשם TechIT. | סלולרי: iPhone 14 Pro Max מחשב: MacBook Pro Late 2018 15" טאבלט: iPad Pro 11" שעון חכם: Apple Watch Ultra
Leave a comment

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *