תמונה: טלגרם

אפליקציית טלגרם חוגגת 7 שנים ומשיקה שיחות וידאו מוצפנות; ככה תפעילו אותן

אבי דוד | Avi David
פורסם על ידי אבי דוד | Avi David - עורך משנה

אפליקציית המסרים הפופולרית טלגרם (Telegram) חוגגת 7 שנים, וכחלק מהחגיגות היא משחררת גרסה חדשה עם אחד הפיצ׳רים הכי מתבקשים – שיחות וידאו מוצפנות.

אומנם משתמשים רבים עדיין ״תקועים״ בוואטסאפ (WhatsApp), אבל עכשיו כשאחד הפיצ׳רים המרכזיים והבסיסיים כיום בכל פלטפורמת הודעות מיידיות, כמו שיחות וידאו, אולי משתמשים נוספים יזרמו אל האפליקציה המקבילה. על פי טלגרם, הם עדיין עובדים על מנת לשפר את שיחות הוידאו ואף מציינים כי מבחינתם עדיין מדובר בגרסת אלפא שתשופר בחודשים הקרובים.

שיחות הוידאו כמובן מגיעות עם הצפנה מלאה בין פלטפורמת האייפון והאנדרואיד, כאשר על מנת לוודא כי החיבור מאובטח, יש לוודא כי ארבעת האימוג׳ים המופיעים בצידו העליון של המסך, אכן תואמים בין 2 הצדדים. אם ארבעת האימוג׳ים אכן תואמים, השיחה מאובטחת.

[videopress S7GYyiKv]

מי שכבר עדכן וודאי הבחין כי כרגע לא ניתן לקיים שיחות וידאו מרובות משתמשים, אך בטלגרם מעדכנים כי הפיצ’ר צפוי להצטרף לשירות בחודשים הקרובים.

כדי להפעיל שיחת וידאו פשוט הכנסו למשתמש איתו אתם מדברים כדי להכנס לכל המידע שלכם איתו, ולאחר מכן לחצו על אייקון מצלמת הוידאו. אנחנו מודים שהיה פשוט יותר אם טלגרם היו ממקמים את האייקון בתוך השיחה עצמה, כפי שעושה WhatsApp.

ולא רק שיחות וידאו

מי שמשתמש באפליקציית המסרים טלגרם וודאי מכיר כי בכל כמה עדכונים המפתחת מעדכנת את האימוג׳ים המונפשים. כן כן, אותם אימוג׳ים שאנחנו רגילים להשתמש בהם ביום יום הופכים פתאום לחיים ומקבלים משמעות, שלא בדומה בפלטפורמות שונות, בהן האימוג׳ים הם סטטיים.

בעדכון החדש (7.0) טלגרם מעדכנת את האימוג׳ים הבאים שהופכים למונפשים: (טיפ קטן למשתמשי האנדרואיד, לחצו על אימוג׳י האפרסק ?  לאחר השליחה)

עדכון אפליקציית הטלגרם 7.0 זמין כעת למשתמשי האייפון והאנדרואיד בחנויות האפליקציות, אבל נראה כי גם כאן בחרה אפל להתעלם לחלוטין מהשקת העדכון החדש למשתמשים בחנות האפליקציות האפסטור. על פי טלגרם, העדכון נשלח לאישור לפני מספר ימים, אך זה ״נתקע״ ולא שוחרר בזמן בו רצו לציין את חגיגות ה-7 שנים.

לעומת אפל, העדכון נשלח לגוגל מיד לאחר מכן, וזאת אישרה את העדכון באופן מיידי. גם כאן נראה כי באפל לא מצטיירת טוב אל מול המפתחים, מה שגורר לא מעט ביקורת על ההתנהלות של החברה בחודשים האחרונים בהם לא מעט מפתחים נתקלים בקשיים וסירובים, אם מדובר בעדכון לאפליקציה קיימת או השקת אפליקציה חדשה.

שתפו כתבה
פורסם על ידי אבי דוד | Avi David עורך משנה
עקוב:
ממקימי האתר ועורך משנה | פנבוי של אפל אבל שומר חסד נעורים למיקרוסופט. מומחה SEO והתמיכה הטכנית של הצוות באתר. לאבי ניסיון רב בכתיבה טכנית ועבודה בתחום - בין היתר היה שותף ב-GSM-Israel ובעל אתר טכנולוגי עצמאי בשם TechIT. | סלולרי: iPhone 14 Pro Max מחשב: MacBook Pro Late 2018 15" טאבלט: iPad Pro 11" שעון חכם: Apple Watch Ultra