QLED 8K | תמונה: יח"צ

סמסונג משיקה את סדרת המסכים החדשה לשנת 2020

הודעות לעיתונות | Press Release

סמסונג אלקטרוניקס ישראל (Samsung) וחברת “סמליין” משיקות בישראל את הדור הבא של סדרת מסכי הטלוויזיה. סדרת המסכים החדשה מציגה לראווה את חוד החנית של טכנולוגית ה- QLED, היוצרת חוויית צפייה מקיפה וסוחפת עם יכולות חיבור וקישוריות מתקדמות, המאפשרות לצרכן לאמץ סגנון חיים אינטגרטיבי יותר וליהנות מחוויה מושלמת של בידור ביתי.

קו מוצרי ה-QLED החדש מספק לצרכנים חוויית צפייה ואינטגרציה עם הבית החכם. הוא ממנף את כוחה של טכנולוגיית בינה מלאכותית מתקדמת לשיפור יכולות האודיו, הווידאו והחיבור החכם. בנוסף הוא מציע מגוון יכולות חכמות עם מערכת Tizen המשלבת תכונות ייחודיות מתקדמות כמו Tap View (שיקוף מידי בהקשה על הטלוויזיה), Ambient Mode+ (מצב אווירה מיוחד המטמיע את הטלוויזיה כחלק מעיצוב הבית) ו-SmartThings השולט על מגוון רחב של מכשירים בבית ישירות מהטלוויזיה.

מסכי QLED 8K חדשים

סדרת מסכי ה-QLED 8K מאפשרת לצרכנים לחוות את איכות ה-8K גם כשהם צופים בתוכן שצולם ברזולוציה נמוכה יותר. מעבד הדור הבא של סדרת הדגל TSQ950, הלא הוא Quantum Processor 8K, הנשען על הטכנולוגיה של Samsung בתחום המוליכים למחצה, מציע יכולות AI upscaling מתקדמות העושות שימוש ב-Machine Learning לניתוח וזיהוי מאפיינים של פיקסלים בודדים. הטכנולוגיה הזו משחזרת למעשה את האלמנטים השונים שמרכיבים את התמונה ויוצרים תמונה חדה יותר באיכות 8K – ללא קשר לאיכות התוכן המקורי.

תמונה: יח”צ

סדרת ה-TSQ950 ממנפת את כוחה של הבינה המלאכותית גם כדי להבטיח ששום דבר לא יסיח את דעתם של הצופים מהתוכן. בניגוד לחיישני טלוויזיה רגילים היודעים לכוון את בהירות המסך רק בהתאם לתאורת הסביבה בחדר, טכנולוגיית Adaptive Picture אחראית לפיזור האור בתוך סצנה ספציפית ולהבטיח שהטלוויזיה תציג תמונה ברורה וחדה גם בחדרים שטופי אור, תוך שמירה על ניגודיות אופטימלית. בנוסף, היא הראשונה בענף המציעה סאונד היקפי, רזולוציית 8K נאמנה למציאות ומארז דקיק ומרשים הכולל יחס מסך לגוף של כמעט 99 אחוזים.

QLED 8K | תמונה: יח”צ

עוד אפשר למצוא בסדרה את תכונת ה “AI ScaleNet” המסייעת לצרכנים רבים להתמודד עם בעיות הקשורות למהירות האינטרנט. באמצעות מיטוב רוחב הפס הזמין של הרשת, תכונת ה “AI ScaleNet” מבטיחה הזרמה חלקה של תוכן. היא דוחסת את התוכן כשהוא יוצא מספק התוכן ומשחזרת אותו אחרי שהוא מגיע לטלוויזיה, וכך חותכת באפקטיביות מחצית מרוחב הפס הדרוש להזרמת אותו תוכן.

חווית סטרימינג משופרת

כל הטלוויזיות של Samsung בדגמי 2020 8K ישווקו עם יכולת מובנית להזרמת סרטונים בקידוד AV1 שצולמו ב-8K. חברת Samsung גם עובדת עם שותפים כמו YouTube על יצירת ערוצים להזרמה (סטרימינג) של תוכן שצולם ב-8K.

לצרכנים יש היום גישה ליותר תוכן מוזרם מאי פעם, זו הסיבה שסדרת ה- QLED 8K מציעה יכולות ייחודיות שמאפשרות לצרכנים להפיק יותר הנאה מהתכנים שלהם. כידוע כשמדובר בחוויית הזרמה סוחפת, השמע חשוב לא פחות מהווידאו, לכן ה-TSQ950 מציעה למשתמשים את אחת ממערכות השמע הטובות בשוק הטלוויזיות. היא מצוידת ברמקולים בכל הצדדים של המסך ובסאב-וופרים בחלקו האחורי. בשילוב עם טכנולוגיית Object Tracking Sound+, העושה שימוש בטכנולוגיה מבוססת AI להתאמת התנועה של צלילי השמע לתנועה של האובייקטים על המסך, ה- TSQ950 מספקת צליל היקפי חד וצלול המתפרס על פני 5.1 ערוצים.

טכנולוגיית ה-Active Voice Amplifier (AVA) בסדרת ה-TSQ950 יודעת גם לכוון את עוצמת הקול בתגובה לצלילים מוכרים כמו רעש של בלנדר או שואב אבק, באמצעות טכנולוגיית זיהוי רעשים ושיפור אוטומטי של חדות הקול. טלוויזיית ה-TSQ950 מצוידת גם ביכולת הייחודית להשתמש ברמקולים המובנים שלה כערוץ שמע נוסף, כאשר היא מחוברת לכל מקרן קול מסדרת 2020 Q Series, למשל ה-TQ800, זוכה פרס החדשנות ב-2020 CES. טכנולוגיית Q Symphony מאפשרת התאמה של השמע משני המכשירים יחד ליצירת חוויית שמע אקוסטית דינמית ורב ממדית.

התאמה אישית של התצוגה והאודיו לכל סצינה

המוח שנמצא מאחורי היכולות של מסכי ה QLED 4K של סמסונג השנה, הוא מעבד הבינה המלאכותית המשופר ™ AI Quantum Processor 4K.  המעבד החכם של Samsung משדרג את התצוגה כדי לייצר חוויה מותאמת לתוכן המוצג. בהירות המסך ובקרת הקול בטלוויזיה מתאימות את עצמן לכל מצב צפייה ותוכן, סצנה אחר סצנה בזמן אמת. בנוסף להשבחת התמונה אחראי המעבד בין היתר על פיצ’רים נוספים כגון: AVA (Active Noise Amplifier) , Ultra Viewing Angle, Adaptive Picture Object Tracking Object Tracking Sound (OTS) ועוד’.

QLED 4K | תמונה: יח”צ

המסכים בסדרת ה-QLED לשנת 2020 מנתחים כל אזור צפייה, סצנה אחר סצנה, כשהם שולטים בתאורה הישירה המלאה בכל אזור במדויק, על מנת להוסיף עומק ופירוט. התוצאה היא גווני שחור עמוקים יותר, פחות סינוור, ולבסוף עומק עשיר יותר של הפרטים. טלוויזיית QLED מציגה זווית צפייה רחבה באמצעות שכבה חדישה נגד סינוור והשתקפות שהתווספה לשכבה נוספת הקיימת בפאנל. שתי השכבות יחדיו ממזערות סנוור והשתקפויות על ידי מיקוד האור ופיזורו באופן אחיד לאורך הטלוויזיה، כך שתהנו מהצבעים המדהימים בכל זווית.

צפייה בשני מסכים במקביל

אלמנט שימושי נוסף קשור לעובדה שיותר ויותר צרכנים משתמשים היום במכשירים הניידים שלהם תוך כדי צפייה בטלוויזיה, אבל מתקשים לקלוט את כל מה שקורה בשני המכשירים בו-זמנית. פיצ’ר חדש בשם Multi View מאפשר צפייה בשני המסכים במקביל באמצעות הקרנת מסך המכשיר הנייד על מסך הטלוויזיה לצד התוכן הטלוויזיוני על מנת להבטיח עדכון שוטף בשני המסכים על גבי המסך הגדול. עם 14 פריסות שונות, משתמשים יכולים להתאים את חוויית הצפייה להעדפות שלהם, מצפייה במסכים זה לצד זה עד תצוגת תמונה בתוך תמונה.

Samsung מגדילה גם את מערך טלוויזיות ה-Lifestyle שלה עם ההשקה המורחבת של The Sero. סדרת The Sero – שפירושה “אנכי” בקוריאנית – הינו מסך היכול להסתובב על צירו ממצב אופקי למצב אנכי וחזרה, בדיוק כמו סמארטפון או טאבלט. אחרי ההשקה הראשונית שלו בדרום קוריאה בשנה שעברה, החליטה Samsung להרחיב את זמינותו למספר שווקים גלובליים נוספים במהלך 2020.

The Sero | תמונה: יח”צ

מסכי ה- QLED המעוצבים בסדרת “The Frame’’, הופכים בלחיצת כפתור ליצירת אמנות המציגה את מיטב יצירות האמנות על הקיר. לחיצה נוספת הופכת את המסך לטלוויזיית QLED 4K חכמה. ‘The Frame’ מציגה קונספט חדשני, עם מסגרות מגנט מתחלפות* במגוון צבעים (עץ טבעי, עץ אגוז, לבן ושחור, *המסגרות ניתנות לרכישה בנפרד), מצב אמנות (Art Mode) המאפשר להפוך את המסך ליצירת אמנות מדהימה, כאשר בחנות האמנות זמינות יותר מ-1,000 יצירות, חלק מהיצירות זמינות לרכישה בלבד.

The Frame | תמונה: יח”צ

ה- Serif מגדירה מחדש את הטלוויזיה, כשהיא משלבת רבות מבין הטכנולוגיות המתקדמות ביותר בתחום ובמקביל מתאפיינת במראה מרשים וייחודי. בזמן שטלוויזיות אחרות שייכות לקירות, ה- Serifשייך לכל מקום שאתה שם אותו. בין אם היא ממוקמת בחדר או על מדף, הטלוויזיה הזו לא נועדה רק לזוז – היא נוצרה כדי לדחוף גבולות.

The Serif | תמונה: יח”צ

מסכי Crystal UHD ללא מסגרת ופיתרון נקי לכבלים

סדרת מסכי ה-Crystal UHD של סמסונג מעוצבים ללא מסגרת כאשר מסגרת הטלוויזיה לא מורגשת ונטמעת בחוויית הצפייה. בטלוויזיית Crystal UHD סביבת הטלוויזיה נקייה מכבלים הודות לתעלות ייחודיות בגב המסך המיועדות למעבר כבלים למסלול נסתר הישר לתוך רגלית הטלוויזיה זאת על מנת שסביבת הטלוויזיה תהיה נקייה מכבלים.

Crystal UHD | תמונה: יח”צ

מסכי סדרת Crystal UHD של Samsung מציעים איכות תמונה עשירה על ידי שימוש במעבד 16bit המסוגל לנתח ולהציג מעל למיליארד גוונים של צבע. בנוסף, מעבד ה-16bit מפיק תמונה מציאותית על ידי שימוש בתאורה מתקדמת בשילוב ננו חלקיקים (לא אורגנים) המגדיל את ערכי סולם הצבעים באופן משמעותי לערכים של למעלה מ 90% , מה שמאפשר ניתוח עדין ומדויק של טמפרטורת הצבע. סדרת המסכים אף צוידה במעבד עוצמתי אשר משדרג את חווית הצפייה באמצעות השבחת איכות התמונה ע”י 4K Upscaling וניתוח עמוק של צבעים עם אלגוריתם חכם. תכונות נוספות של המעבד החדש- Adaptive Sound המתאים את האיקוולייזר עם התאמה לתוכן הצפייה.

דגם ה-TU8500 עושה שימוש בטכנולוגיית ה-Dual LED המבוססת על תאורה דו-גונית חדישה ,המשתמשת בשתי נורות LED חכמות בטמפרטורת אור שונות, מה שמעניק למסך יכולת להציג תמונה נאמנה למקור עם ביטוי לצבעים החמים והקרים יחד תוך כדי שיפור הניגודיות ,הפרטים ועומק הצבע. המערכת מאפשרת בנוסף הגדלה משמעותית של היכולת להציג תמונה עשירה גם בזוויות צפייה רחבות יותר.

בהפעלת משחקים בטלוויזיה, מסך ה- Crystal UHD יהפוך בקלות ובאופן אוטומטי למסך גיימרים מתקדם, עם עיבוד תנועה ותמונה אופטימליים למשחק, זאת בכדי לצמצם את זמני התגובה ולמנוע מריחות וקפיצות בתמונה – להנאה מושלמת מהמשחק.

מחיר וזמינות

כחלק מההשקה, סמסונג תציע לכל מי שירכוש מסך מהסדרה החדשה בתקופה הנוכחית, חודש ראשון חינם בשירות הסטרימינג NEXT TV של HOT ולאחריו מנוי בעלות חודשית של 69 ₪ למשך כשנתיים. כל המסכים יהיו זמינים לרכישה החל מה-27 ביולי.

סדרת הטלוויזיות של סמסונג מדגמי 2020 תוצע במגוון רחב במיוחד של דגמים וגדלים, החל מ-32″ ועד מסכי ענק בגודל 98″ בטווח המחירים הבא:

  • סדרת הדגל QLED 8K מוצעת בגדלים 65″- 98″ במחיר מומלץ לצרכן החל מ-13,990 שקלים
  • סדרת QLED 4K – דגמים Q95T ,Q80T ,Q70T ,Q60T, מוצעת בגדלים 50″ – 85″ החל מ-3,190 שקלים
  • הסדרה החדשה Crystal UHD עם טכנולוגיית Crystal Display תוצע בגדלים 43″-82″ החל מ-1,990 שקלים

סדרת מסכי ה-Life Style החדשה תוצע במגוון רחב של מוצרים ועיצובים ייחודיים, במחירים הבאים:

  • דגם “The Frame” יוצע בגדלי 55″ – 75″ והחל מ-5,490 שקלים
  • דגם The SERIF בגדלים 43″ – 55″ יוצע החל מ-3,990 שקלים
  • דגם “The SERO” יהיה זמין בגודל 43″ ובמחיר מומלץ לצרכן של כ-5,490 שקלים
שתפו כתבה