אפל פיי כבר לא \ תמונה: Apple

אפל נכנעת: מורידה את עמלת השירות ותשיק את שרות התשלומים ה-Apple Pay בישראל בסוף השנה

אבי דוד | Avi David
פורסם על ידי אבי דוד | Avi David - עורך משנה

כפי שדיווחנו בבלעדיות כאן ב-The Verifier לפני כשבועיים, אפל (Apple) החלה להפעיל את שרות התשלומים ה-Apple Pay במערכת ההפעלה ה-iOS 13.4 ובבטא של iOS 14. על פי הפרסום שלנו, אפל הפעילה את תפריט הארנק הדיגיטלי במכשירי האייפון, אך לאחר ניסיון הוספת כרטיסים, הבקשה נדחת על ידי חברות האשראי.

כעת מתברר, שהכל היה עניין של עמלת השירות אותה דורשת אפל במדינות בהן השרות פעיל. החברה נהנינת מ-0.15 עד 0.2 אחוז מתוך כל סליקה כעמלת שרות. אך כעת, מפרסמים בכלכליסט כי אפל נכנעה לדרישה הגבוה אל מול חברות האשראי, וכעת אחוז עמלת השרות יעמוד על 0.05% אחוז בלבד.

לאחר חתימת ההסכמים אל מול אפל, בימים אלו נערכות חברות האשראי להטמיע את מערכות הסליקה יחד עם אפל ישראל. לחברות האשראי יש עד סוף השנה הנוכחית להטמיע את המערכות הנדרשות ולהתאים את עצמן למכונות הסליקה בטכנולוגיית ה-EMV שקוראות את שבב ה-NFC במכשירי הסמארטפון.

לצד אפל ושרות הארנק הדיגיטלי שלה ה-Apple Pay, סמסונג עובדת בימים אלו אף היא על תמיכה בארנק הדיגיטלי שלה, ה-Samsung Pay. וגם לא אחרת מענקית החיפוש גוגל, שאף היא עם נציגות ישראלית ובוחנת בימים אלו את האפשרות להפעיל בישראל את הארנק הדיגיטלי שלה, ה-Google Pay.

שתפו כתבה
פורסם על ידי אבי דוד | Avi David עורך משנה
עקוב:
ממקימי האתר ועורך משנה | פנבוי של אפל אבל שומר חסד נעורים למיקרוסופט. מומחה SEO והתמיכה הטכנית של הצוות באתר. לאבי ניסיון רב בכתיבה טכנית ועבודה בתחום - בין היתר היה שותף ב-GSM-Israel ובעל אתר טכנולוגי עצמאי בשם TechIT. | סלולרי: iPhone 14 Pro Max מחשב: MacBook Pro Late 2018 15" טאבלט: iPad Pro 11" שעון חכם: Apple Watch Ultra
Leave a comment

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *