בלאגן בטוויטר: חשבונות רשמיים של אפל, איילון מאסק, ביל גייטס ועוד נפרצו עם הודעת פישינג

אבי דוד | Avi David
פורסם על ידי אבי דוד | Avi David - עורך משנה

עודכן (16.07 התווספה הודעה רשמית מטוויטר)

עדכון 1: (טוויטר חוסמת את האפשרות לצייץ מחשבונות מאומתים ואף מעלימה את כל הסיטוריית הציוצים עד להודעה חדשה)

בדקות האחרונות, חשבונות רשמיים ברשת החברתית טוויטר של חברות ענק, אישיים ואנשי ממשל כמו: אפל, איילון מאסק, ביל גייטס, Cash App, Uber,  ועוד נפרצו עם הודעת פישינג של תרומות לביטקוין.

על פי ההודעה שפורסמה בכל אחד מהחשבונות: “כולם מבקשים מאיתנו לתת בחזרה, ועכשיו זה הזמן, אנו מכפילים כל סכום שתשלחו לארנק הבטיקוין שלנו, תשלחו $1000, נעביר לכם $2000” נכתב. עד כה, נפרצו מאות חשבונות בו זמנית של אנשים מוכרים, חברות ענק אשר בכולן ההודעה דומה עם כתובת אחידה של ארנק ביטקוין אחד.

חשבונות פופולרים כמו של איילון מאסק, וביל גייטס הצליחו להרים גבה אצל לא מעט אנשים. אבל כאשר ביל ואיילון יכפילו את הכסף שלכם, אז למה לא להאמין לשני האישים בעלי ממון כל כך גבוה? לצערנו לא מעט אנשים נפלו למלכודת הפישינג כנראה הגדולה מכולן בטוויטר.

כמובן, כל החשבונות שנפרצו מחקו את הציוץ. אך הציוץ היה מספיק זמן באוויר בכדי שקבוצת האקרים הספיקו להרוויח למעלה מ-100 אלף דולר בתוך דקות. כמובן שאת הכסף לא ניתן להחזיר, וכעת כל אותם אנשים שהעבירו לארנק הדיגיטלי כנראה אבודים.

מטוויטר עדיין לא נמסרה הודעה בנושא הפריצה, אך אנו נמשיך לעדכן ולדווח בעת ההודעה הרשמית שזאת תצא. עד אז, אין להאמין להודעות מכל סוג שהוא בדומה למה שקרה ברשת החברתית טוויטר.

עדכון 16.07: טוויטר מגיבה לסערה עם הודעת התנצלות וכי הם בודקים את הפריצה לחשבונות עם הודעת הפישינג.

עדכון 16.07: טוויטר חוסמת את האפשרות של חשבונות מאומתים לצייץ ואף מעלימה את כל היסטוריית הציוצים עד להודעה חדשה.

שתפו כתבה
פורסם על ידי אבי דוד | Avi David עורך משנה
עקוב:
ממקימי האתר ועורך משנה | פנבוי של אפל אבל שומר חסד נעורים למיקרוסופט. מומחה SEO והתמיכה הטכנית של הצוות באתר. לאבי ניסיון רב בכתיבה טכנית ועבודה בתחום - בין היתר היה שותף ב-GSM-Israel ובעל אתר טכנולוגי עצמאי בשם TechIT. | סלולרי: iPhone 14 Pro Max מחשב: MacBook Pro Late 2018 15" טאבלט: iPad Pro 11" שעון חכם: Apple Watch Ultra