נתפסה על חם \ תמונה: צילום מסך

נתפסה על חם: TikTok רואה את כל מה שאנחנו מקלידים בסמארטפון

אבי דוד | Avi David
פורסם על ידי אבי דוד | Avi David - עורך משנה

אפליקציית הוידאו הפופולרית טיקטוק (TikTok) נתפסה השבוע עוקבת אחר המשתמשים בדרך מתוחכמת, אשר מאפשרת לה לראות את כל מה שהעתקנו לאחרונה ללוח העתקה.

לאפליקציה יש היכולת לזהות את הטקסט האחרון שהעתקנו ממקום אחר. הכוונה, אם העתקנו למשל את הטקסט האחרון מהודעה שקיבלנו והדבקנו באפליקציה, ב-TikTok יודעים לזהות את הטקסט ואת התוכן שלו. מי שאחראית על חשיפת הכניסה לפרטיות של המשתמש, היא לא אחרת מאשר חברת אפל (Apple) אשר שחררה את גרסת המפתחים הראשונה של מערכת ההפעלה ה-iOS 14, אשר מתריאה למשתמש כי אפליקציה כזאת או אחרת מנסה לגשת למידע רגיש במכשיר, ועליו לשים לב.

טיקטוק, כך נראה, טוענים כי הגישה לטקסט האחרון שהועתק, היא על מנת למנוע ספאם בשרות. מצד אחד, זה אכן נשמע הגיוני על מנת לחסום משתמשים אשר מגיבים מספר פעמים את אותו הטקסט, ובכך מנסים למנוע מהמשתמש לעשות זאת. אך מצד שני, למה הם בכלל צריכים גישה עוד לפני שהאפליקציה פתוחה? משתמשים רבים לא שמחו לדעת כי טיקטוק עוקבת אחר הטקסט האחרון שהעותק, ובחברה מהרו להגיב כי מדובר בסה”כ למנוע פרסום ספאם בשרות, והיא חודלת מלקרוא את הטקסט האחרון שהועתק לאלתר.

אומנם האפליקציות צריכות את הפלטפורמה, אך נראה כי הפלטפורמה ובמקרה הזה חברת אפל, לא מעוניינת לתת לאותן אפליקציות להמשיך ולעשות כרצונן אל מול המשתמשים. טיקטוק היא לא היחידה שנתפסה על חם, אפליקציות נוספות כגון: גוגל חדשות, Call Of Duty Mobile, אליקספרס, ועוד – אף הן עושות גישה דומה ונראה כי זאת רק ההתחלה במלחמה אל מול החדירה לפרטיות של המשתמשים.

שתפו כתבה
פורסם על ידי אבי דוד | Avi David עורך משנה
עקוב:
ממקימי האתר ועורך משנה | פנבוי של אפל אבל שומר חסד נעורים למיקרוסופט. מומחה SEO והתמיכה הטכנית של הצוות באתר. לאבי ניסיון רב בכתיבה טכנית ועבודה בתחום - בין היתר היה שותף ב-GSM-Israel ובעל אתר טכנולוגי עצמאי בשם TechIT. | סלולרי: iPhone 14 Pro Max מחשב: MacBook Pro Late 2018 15" טאבלט: iPad Pro 11" שעון חכם: Apple Watch Ultra
Leave a comment

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *