קוואלקום מציגה: מ-0 ל-50% ברבע שעה

אלדד מטמון | Eldad Matmon
פורסם על ידי אלדד מטמון | Eldad Matmon - עורך ראשי

הקרב על הסוללה חזק ורלוונטי מתמיד, כי מי באמת ישקיע במכשיר כל כך מתקדם שאינו מסוגל להחזיק יום שלם של פעילות?
סוללת מכשיר הסלולר היומיומי שלנו היא חלק בלתי נפרד מהתפקוד שלו. מאחר והוא משמש אותנו לכל דבר היום, חשוב שיישארו כמה אחוזים לרגעים הקריטיים הקטנים שיכולים להגיע בכל תרחיש אפשרי.

snapdragon_quickcharge4_5-for-5-feature

בעוד יצרניות הסלולר עסוקות בלהגדיל את הסוללה ובאותו זמן גם לפתח תוכנה שתדאג להפחית את הצריכה, יצרניות ערכות השבבים הגדולות נרתמות לצורך ומספקות מעבדים חדשים עם שיפורים משמעותיים מדי כמה זמן.

הגדולה והמוכרת שבהם, קוואלקום, הציגה את טכנולוגיית Quick Charge 4, שעל פי החברה תאפשר טעינה של 5 שעות ב5 דקות ואף תאפשר להגיע מ0% ל50 ברבע שעה בלבד. טכנולוגיה זו משפרת את קודמתה בכ-20% ומהווה חדשות מעודדות לאלה שאין להם הרבה זמן להשאר במקום אחד.

QuickCharge 3.0
הטכנולוגיה הנוכחית QuickCharge 3.0. מקור: קוואלקום

QC4 מותאם לחלוטין ל- USB-C, ההופך נפוץ יותר ויותר במכשירים סלולרים, ומכיל גם מנגנון הגנה מיוחד לטעינת יתר, שככל הנראה נבע מפרשת הנוט 7 של סמסונג.
הטכנולוגיה החדשה כוללת גם דור חדש של מערכת INOV, לניהול של הטעינה, שמאפשרת לשנות את המתח בכל נקודה בזמן בקפיצות של 20mV, בהתאם לצרכים ולתנאים של המכשיר

טכנולוגיית הטעינה המהירה תגיע על גב ה- Snapdragon 835, ערכת השבבים של החברה, העתידה לצאת בקרוב, ותתחרה מול טכנולוגיות דומות שהוצגו במכשירי וואווי ומול Dash של OnePlus.

שתפו כתבה
פורסם על ידי אלדד מטמון | Eldad Matmon עורך ראשי
ממקימי האתר ועורך ראשי | מנהל מוצר ביום וסקרן טכנולוגי בכל רגע נתון. אוהב פיתרונות טכנולוגים ותמיד מחפש את הדבר המרגש הבא שישתלט על העולם. נהנה מכל העולמות וכל מערכות ההפעלה ובעל זוית ביקורתית על כל חידוש שיוצא. בעל ניסיון רב בכתיבה טכנולוגית וכן הופעות טלוויזיוניות ב׳סוגרים עניין׳ עם שי גולדן בערוץ 13. ממקימי אתר The Verifier, יוצא איחוד האתרים GSM-Israel ו-TechIT של אבי דוד. | סלולרי: iPhone 14 Pro סלולרי: Pixel 7 Pro שעון חכם: Apple Watch S7 שעון חכם: Pixel Watch