טכנולוגיה ואינטרנט

קוואלקום מציגה: מ-0 ל-50% ברבע שעה

הקרב על הסוללה חזק ורלוונטי מתמיד, כי מי באמת ישקיע במכשיר כל כך מתקדם שאינו מסוגל להחזיק יום שלם של פעילות?
סוללת מכשיר הסלולר היומיומי שלנו היא חלק בלתי נפרד מהתפקוד שלו. מאחר והוא משמש אותנו לכל דבר היום, חשוב שיישארו כמה אחוזים לרגעים הקריטיים הקטנים שיכולים להגיע בכל תרחיש אפשרי.

snapdragon_quickcharge4_5-for-5-feature

בעוד יצרניות הסלולר עסוקות בלהגדיל את הסוללה ובאותו זמן גם לפתח תוכנה שתדאג להפחית את הצריכה, יצרניות ערכות השבבים הגדולות נרתמות לצורך ומספקות מעבדים חדשים עם שיפורים משמעותיים מדי כמה זמן.

הגדולה והמוכרת שבהם, קוואלקום, הציגה את טכנולוגיית Quick Charge 4, שעל פי החברה תאפשר טעינה של 5 שעות ב5 דקות ואף תאפשר להגיע מ0% ל50 ברבע שעה בלבד. טכנולוגיה זו משפרת את קודמתה בכ-20% ומהווה חדשות מעודדות לאלה שאין להם הרבה זמן להשאר במקום אחד.

QuickCharge 3.0
הטכנולוגיה הנוכחית QuickCharge 3.0. מקור: קוואלקום

QC4 מותאם לחלוטין ל- USB-C, ההופך נפוץ יותר ויותר במכשירים סלולרים, ומכיל גם מנגנון הגנה מיוחד לטעינת יתר, שככל הנראה נבע מפרשת הנוט 7 של סמסונג.
הטכנולוגיה החדשה כוללת גם דור חדש של מערכת INOV, לניהול של הטעינה, שמאפשרת לשנות את המתח בכל נקודה בזמן בקפיצות של 20mV, בהתאם לצרכים ולתנאים של המכשיר

טכנולוגיית הטעינה המהירה תגיע על גב ה- Snapdragon 835, ערכת השבבים של החברה, העתידה לצאת בקרוב, ותתחרה מול טכנולוגיות דומות שהוצגו במכשירי וואווי ומול Dash של OnePlus.

מקור
Qualcomm
תגיות
להמשך קריאה

אלדד מטמון | Eldad Matmon

ממקימי האתר והעורך הראשי. Eldad@theverifier.co.il בעל ניסיון עשיר בכתיבה באתרים טכנולוגיים ומשיכה לא מוסברת לתחום. לא מסוגל להתחייב למכשיר אחד ואוהב להתנסות בממשקים ומערכות הפעלה שונות. גילוי נאות: עובד יבמ ישראל אך כל הכתוב באתר משקף את דעתי הבלעדית ואינו מייצג בשום צורה את חברת יבמ.
Back to top button
Close