בית חכם ומוצרים לבישים

תכירו את Be – הנתב המתקדם של בזק שיחבר את כל המכשירים החכמים בבית

במסיבת עיתונאים שקיימה הבוקר, השיקה הבזק את מה שהיא מגדירה בתור הדור הבא באינטרנט הביתי שלה.  על פי בזק, כמות המכשירים המחוברים בבית הממוצע בישראל עלתה פי 2 ממספר האנשים הקיימים באותו משק בית. מדובר כמובן בשימוש היומיומי במחשבים, סמארטפונים וטאבלטים, לצד המכשירים החכמים שמציפים את השוק בשנים האחרונות כגון: עוזרות קוליות ביתיות, טלוויזיות חכמות, נורות חכמות, מזגנים וככל שהזמן עובר, הרשימה רק הולכת ומתעבה. כמו יצרניות נתבים אחרות, בזק זיהתה את הצורך בקישוריות יציבה ואיכותית בין כלל המכשירים המתרבים והשיקה היום נתב חדש, שצפוי לענות על כל הצרכים הללו וקצת יותר.

בניגוד לנתבים ששיווקה החברה עד היום, עבור האתגר החדש בזק חיפשה נתב קיים שיענה לצרכים שזיהתה וסימנה את הפרוייקט הסודי בשם הקוד "אופטימוס". מאחר ולא היה קיים מוצר בשוק שיענה למאפייניה, הקימה החברה שיתוף פעולה עם ברודלינק ואינטל על מנת לפתח נתב מותאם משלה – וכך נולד Be.  הנתב החדש מראה גישה מרועננת ומתקדמת, הן חיצונית והן טכנית-פנימית, שמעידה על הרצון של בזק להתקדם עם הטכנולוגיה וליצור אקו סיסטם אמין ויציב.

קצת טכני

הנתב החדש של בזק מצוייד במעבד מסוג BCM63138 של ברודקום המאפשר ביצועים גבוהים ויכולת עיבוד של מעל פי מהמעבדים הקיימים כיום. המעבד מצוייד בליבה כפולה ARM Cortex A9 בתדר שעון 1GHz, לצד זיכרון DDR3 512 mega. לנתב 4 יציאות רשת סטנדרטיות, חיבור טלפון, חיבור USB-C 3.0 וחיבור אופטי חדש המכין את הקרקע לקראת תשתית מתקדמת יותר.

הכנה לסיב האופטי | מקור תמונה: בזק

אבטחה מתקדמת

בניגוד למכשירים שאנחנו רגילים להוריד אליהם תוכנת אבטחה בדמות כזו או אחרת, המכשירים החכמים הנוספים, שמגיעים לרוב ללא מסך או מערכת הפעלה ידידותית, נשארים חשופים לפגיעה וחדירה של גורמים עוינים- על פי בזק, למעלה מ-30 אחוז מהישראלים חוו פריצה/פגיעת סייבר שהגיעו ממדינות שונות.

בנתב החדש, בזק שילבה יכולות הגנה מתקדמות המגינות על הרשת כולה, כולל כל המכשירים המחוברים אליה. בנוסף, הנתב מספק יכולת עבודה בקונטיינרים (מרחב עבודה זמני-ייעודי) נפרדים ברשת, מה שמאפשר לכם לארח חברים על הרשת הביתית מבלי לפגוע בטיב החיבור שלכם ולאפשר גישה לשאר המכשירים הנמצאים בה.

פונקציונאליות

הנתב החדש של בזק תומך ברשתות 2.4 ו-5 GHz ומספק פתרון משולב חומר ותוכנה המאפשר להפיק את המיטב ממנו. כך למשל, מבחינה ויזואלית הנתב יציג לכם רשת אחת בלבד כאשר החיבור בפועל יעשה לאחת משתי הרשתות שהוא מציע. החיבור לאותה רשת יבוצע בצורה חכמה ואופטימלית על ידי הנתב, תוך התחשבות ביציבות החיבור והעומס הנוכחי על הרשת – כלומר, לא תצטרכו להתנתק מרשת אחת ולהתחבר אל השנייה כדי לייצב את המכשיר בו אתם משתמשים, אלא הנתב יעשה זאת עבורכם בצורה אוטומטית מבלי להתנתק באופן יזום.

העיצוב

בזק הזכירה והדגישה מספר פעמים (ובצדק) שרבים מהמשתמשים נוטים לאחסן או להסתיר את הנתב במקום שלא יראו, מאחר והוא לא משתלב בנוף הביתי – מה שגרם להפרעות בקצב הגלישה והפצת הרשת בבית. גם בתחום הזה סיפקה בזק פיתרון ועיצבה בעזרת שותפותיה נתב "שוכב" עם חזית מסוגננת שאולי אף תשמחו להציג לאורחים.

עוד בעיצוב, בזק שמה דגש על המשתמש הישראלי ושילבה עברית במקומות שיקלו גם על אלה שלא שולטים באנגלית. ממשק המשתמש של הנתב גם הוא בעברית ואף מלווה באפליקציה ייעודית שתאפשר לכם להתקין ולשלוט בו בקלות יותר. הדבר המרכזי האחרון הוא הסוף לניחוש הנורה שמצריכה טיפול טכני במקרה של תקלה. Be מצוייד בנורת חיווי אחת (!!) המשנה את צבעיה בהתאם למצב החיבור וסוג התגלה. הצבעים מוגבלים ומגיעים לצד מדריך שיאפשר לכם לזהות בקלות באיזה מצב הנתב נמצא.

השקת הנתב שתתקיים לאחר חג הפסח היא מהלך ראשון מתוך מפת דרכים הכוללת הרחבת אפשרויות הרשת באינטרנט הביתי של בזק. בהמשך צפוייה החברה להשיק התקני Mesh, שיהיו אחראים על שמירת יציבות הרשת גם באיזורים הרחוקים מהנתב (כולל חדרי ממ"ד), לצד מתאמים ומכשירים חכמים נוספים לבית.

מחיר וזמינות

אז הזמינות כמובן תהיה אחרי חג הפסח אך ההרשמה המוקדמת כבר החלה באתר החברה. לגבי המחיר, נציגי החברה לא ציינו מספר מדוייק אך הקפידו לומר שהמחיר יהיה שווה לכל נפש. הנתב יהיה זמין במודל השכרה כפי שעושה בזק היום עם שאר ציוד הקצה שלה וכלל לקוחות בזק יוכלו להנות ממנו, במסלולים נבחרים.

תגיות
הראה עוד

אלדד מטמון | Eldad Matmon

ממקימי האתר והעורך הראשי. Eldad@theverifier.co.il בעל ניסיון עשיר בכתיבה באתרים טכנולוגיים ומשיכה לא מוסברת לתחום. לא מסוגל להתחייב למכשיר אחד ואוהב להתנסות בממשקים ומערכות הפעלה שונות. גילוי נאות: עובד יבמ ישראל אך כל הכתוב באתר משקף את דעתי הבלעדית ואינו מייצג בשום צורה את חברת יבמ.
Back to top button
Close