אפליקציות

אלה הפיצ’רים החדשים שאינסטגרם משיקה וככה תשתמשו בהם

הרשת החברתית הויזואלית אינסטגרם מהווה כחממת פיתוח עבור החברה השולטת בה, פייסבוק, שם היא משיקה לא מעט פיצ’רים חדשים, אשר בהמשך מועברים בטבעיות אל הפלטפורמות הנוספות – פייסבוק ווטסאפ.

הכל התחיל בפיצ’ר ה-‘סטורי’ שנתן מכה חזקה במיוחד לסנאפצ’אט, ומצא את עצמו בטבעיות גם באפליקציות המסרים ווטסאפ ופייסבוק מסנג’ר. לאחר מכן הייתה זו האפשרות למחוק הודעות בשיחות פרטיות באינסטגרם שלאחר מכן הועברה גם לווטסאפ וכעת, כשנסאפצ’אט מתחילה להרים קצת את הראש, אינסטגרם מוסיפה פיצ’ר נוסף שלכאורה נראה די בסיסי וגם משאילה אחד מפייסבוק שישלים את הראשון.

החבר מהכיתה עשה צילום מסך לסטורי שלך

אינסטגרם החלה לשחרר חיווי נוסף שיאפשר לכם לראות מי עשה צילום מסך לסטורי שפרסמתם. נכון, זה לא חידוש מסעיר במיוחד אך הוא עוד כלי שמאפשר לכם לדעת האם עושים שימוש בתכנים שלכם במקום אחר. יש לציין שזהו לא חיווי חדש, שכן אינסטגרם הייתה (ועדיין) מעדכנת במידה ומישהו עושה צילום מסך לתמונות ה’זמניות’ שאתם שולחים אחד לשני בהודעות הפרטיות. החיווי מופיע בצורת אייקון דמוי שמש המתווסף לצד שמו של המשתמש שצפה בסטורי שלכם.

יחד עם זאת, הטכנולוגיה עדיין לא מושלמת וקיימות מגוון אפליקציות צד ג’ המאפשרות לכם לשמור תכנים מהסטורי מבלי ש’יעלו’ עליכם. אחת מהאפליקציות האלה היא StorySaver שאפילו לא דורשת מכם להכנס לסטורי כדי לשמור אותו.

הדודה שולה שיתפה את הפוסט שלך בסטורי

פיצ’ר נוסף שהחברה בוחנת, ואולי אף תשחרר בקרוב, הוא האפשרות לשתף פוסטים פומביים בסטורי האישי שלכם. האפשרות החדשה, אשר בלשון רבים נקראת regram, כבר קיימת היום באמצעות מגוון אפליקציות צד שלישי המאפשרות לכם לשתף תכנים של אחרים בפיד שלכם, לצד מתן קרדיט למשתמש המקורי. הפיצ’ר הביתי של אינסטגרם צפוי לייתר את השימוש באפליקציות חיצוניות לתת לכם הכל תחת קורת גג אחת. תהליך השיתוף ייעשה באמצעות לחיצה על שלוש הנקודות לצד כל פוסט ובחירה באפשרות Add post to your story. הצורה הויזואלית ייתכן ותיראה באחת מהצורות הבאות: התמונה בלבד עם קרדיט למקור ממנו היא שותפה, או צורת הפוסט המוכרת של אינסטגרם, כך צייץ זאכרי שקד, עוקב עסקי נלהב אחרי הרשת החברתית ויוצר אפליקציית ניתוח נתונים עבור אינסטגרם.

במידה ואינכם מעוניינם לאפשר לאנשים לשתף את הפוסטים שלכם, כל מה שתצטרכו לעשות הוא לשנות את ההגדרות לכך: הכנסו ל-Settings וכבו את האפשרות Allow Others to Reshare.

מה אתם חושבים על הפיצ’רים החדשים של אינסטגרם? האם הם הגיעו אליכם כבר? שתפו אותנו בתגובות

מקור
TechCrunch
תגיות
להמשך קריאה

אלדד מטמון | Eldad Matmon

ממקימי האתר והעורך הראשי. Eldad@theverifier.co.il בעל ניסיון עשיר בכתיבה באתרים טכנולוגיים ומשיכה לא מוסברת לתחום. לא מסוגל להתחייב למכשיר אחד ואוהב להתנסות בממשקים ומערכות הפעלה שונות. גילוי נאות: עובד יבמ ישראל אך כל הכתוב באתר משקף את דעתי הבלעדית ואינו מייצג בשום צורה את חברת יבמ.
Back to top button
Close