אפליקציית WhatsApp עובדת על מערך חיפוש חדש, שינוי עיצובי וחיפוש תמונות ברשת

אבי דוד | Avi David
פורסם על ידי אבי דוד | Avi David - עורך משנה

אומנם אפליקציית וואטסאפ (WhatsApp) היא חברה “עצמאית”, אבל היא עדיין שייכת לפייסבוק. וגם כאן, הפיצ’רים שעליהם עובדת החברה מחייבים אישור של חברת האם. ולכן אנו גם לא זוכים לאפשרויות רבות כמו שאפליקציית טלגרם מציעה למשתמשים.

מזה שנים ארוכות שאנו מחכים לשינוי עיצובי מוואטסאפ, מאז עדכון העיצובי של אפל עם iOS 7, וואטסאפ נשארה עם כמעט אותו עיצוב מאז. עברו לא מעט שנים, ונראה כי בחודשים הקרובים אנו צפויים לקבל עדכון עיצובי משמעותי ואף הוספה של פיצ’רים עיקריים, ולא רק שינויים קלים לאפליקציה. כמובן, גם באייפון וגם באנדרואיד.

החברים מ-WABetainfo הצליחו להגיע למספר פיצ’רים שנמצאים כעת בשלבי הפיתוח הראשוניים ואנו צפויים לראות את חלקם בשבועות הקרובים נטעמים כחלק מהעדכונים התכופים שמשחררת וואטסאפ.

מערך חיפוש מתקדם

כזכור, לפני מספר חודשים עדכנה וואטסאפ את מערך החיפוש החדש באפליקציה אשר מאפשר לחפש אחר כל ערך שתרצו ולראות למשל הודעות שכוללות GIF, או תמונה או וידאו או הודעה קולית ועוד. אך כעת, וואטסאפ תאפשר לבצע חיפוש לפי תאריך (ואו!! תודה רבה באמת!), פיצ’ר כל כך “קטן” אבל כזה שהיה חייב להיות שם מ-Day one!

ולא רק, למי שמכם בעל קבצים רבים שנשלחים בין שיחות או קבוצות ישמח לגלות כי וואטסאפ ממשיכה בפיתוח ותביא את מערך חיפוש מתקדם גם לקבצים המצורפים בשיחה בודדת או בקבוצה. ניתן יהיה לחפש אחר קבצים על פי גודל, זמן שהתווספו ועוד. גם כאן מדובר בפיצ’ר מוערך שהיה אף הוא צריך להיות באפליקציה ממזמן.

כזכור, וואטסאפ עבדה על פיצ’ר בעבר שעל כל תמונה שנשלחת ניתן יהיה לחפש אחר התמונה בגוגל תמונות. הפיצ’ר נגנז ואף הוסר מגרסאות הפיתוח לאייפון ולאנדרואיד. אבל נראה כי החברה חוזרת לעבוד על הפיצ’ר וזאת על מנת למנוע Fake News ואף לוודא כי התמונה אכן אמיתית. החברה ממשיכה לטפל בכל הנוגע להעברת הודעות, וזיוף של הודעות שרשרת ותמונות שיקריות.

עיצוב רענן

לצערנו, עדיין אין עדויות לכך שוואטסאפ עובדת על עיצוב חדש. אבל אנחנו יודעים כי בחודשים הקרובים אנו צפויים לראות שינויים עיקריים בכל הנוגע לעיצוב של האפליקציה. רק לפני מספר שבועות עדכנה החברה את ערכת הנושא הכהה (Dark Mode) עם עיצוב חדש וכזה שלא מכאיב בעיניים בחדר חשוך או רגע לפני שאנחנו נרדמים. הקריאה כמובן הפכה לנעימה יותר, אך בוואטסאפ ממשיכים לעבוד על הערכה הכהה ובוחנים בימים אלו שינוי עיצובי קל למספר אלמנטים באפליקציה.

בפייסבוק מסיימים בימים אלה להריץ את העיצוב החדש לאפליקציות של החברה, פייסבוק, מסנג’ר ואינסטגרם כולן עברו שינוי עיצובי בחודשים האחרונים. אך כעת הגיע התור של וואטסאפ, ואנו מקווים לראות את השינויים כבר בגרסאות הפיתוח הקרובות.

שתפו כתבה
פורסם על ידי אבי דוד | Avi David עורך משנה
עקוב:
ממקימי האתר ועורך משנה | פנבוי של אפל אבל שומר חסד נעורים למיקרוסופט. מומחה SEO והתמיכה הטכנית של הצוות באתר. לאבי ניסיון רב בכתיבה טכנית ועבודה בתחום - בין היתר היה שותף ב-GSM-Israel ובעל אתר טכנולוגי עצמאי בשם TechIT. | סלולרי: iPhone 14 Pro Max מחשב: MacBook Pro Late 2018 15" טאבלט: iPad Pro 11" שעון חכם: Apple Watch Ultra