סלולר

ראשת עיריית חיפה: לא נאפשר מעבר לדור 5 בימים שכולם טרודים במגפה העולמית

מכרז התדרים לרשת הדור החמישי בישראל אושר כבר בשנה שעברה (2019), כאשר כל ספקיות הסלולר בישראל קיבלו אור ירוק כדי להתחיל ולהקים את רשת ה-5G בישראל עוד השנה. לצערנו, וירוס הקורונה עוצר כרגע את התוכניות, אך נראה שלא רק הוא.

ראשת העיר חיפה עינת קליש-רותם, יחד עם ראש מועצת העיר נחשון צוק, הודיעו בטוויטר אמש כי כל בקשה וכל אישור עבודה הקשורים לרשת החדשה יחוייבו לעבור דרך מועצת העיר. ההודעה המשותפת מרמזת כי השניים מתכוונים לעצור את העבודות (או לפחות לעכב ככל האפשר), וזאת על מנת להגן על אותם אזרחים אשר מתנגדים למהלך.

כך כתבה ראשת העיר בטוויטר:

עיריית חיפה לא תאפשר מעבר לדור 5 מתחת לרדאר של התושבים, בימים שכולם טרודים במגיפה עולמית. יו”ר הועדה לתכנון ובניה נחשון צוק הוציא הבוקר הודעה לכל הגורמים המעורבים שכל שינוי בנושא, הדורש היתר, יגיע לדיון במליאה בשקיפות ציבורית מלאה.

התגובות לציוצים שלה ושל ראש המועצה לא איחרו להגיע, ורובן זועמות. התושבים מבקשים שלא לעכב את בניית הרשת החדשה בעיר, ואם כבר התקבלה ההחלטה לאשר כל פרט בתהליך, הם מבקשים להתייחס לנתונים אובייקטיביים ומדעיים, וזאת בעקבות טענות חוזרות ולא מבוססות על כך שוירוס הקורונה קיים “הודות” לרשת הדור החמישי.

נכון לעכשיו, מדינות כמו ישראל, בריטניה ועוד מדינות באירופה עצרו את הקמת הדור החמישי, בעוד שספקיות הסלולר בארה”ב עובדות במרץ על מנת לסיים את הקמת התשתיות בערים המרכזיות.

בנוסף, לא מעט יצרניות סלולר כבר מציעות לרכישה מכשירי סלולר ומודמים תומכים, כמו Galaxy S20 ואפילו מכשיר האייפון הבא צפוי לקבל תמיכה ברשת.

אנו רוצים לקוות כי עיריית חיפה (וגם ערים אחרות) יספקו את ההיתרים והאישורים הנדרשים, תוך בחינה אמיתית ומציאותית למצב, ולא מתוך גחמה לקבל אהדה או סימפטיה מציבור מסויים.

כאמור, 2020 הייתה אמורה להיות השנה המיועדת עבור רשת ה-5G בישראל, אך בשל המצב הנוכחי תצטרך תוכנית הפריסה להמתין לשנה הבאה, אם לא לשנת 2022.

מפת הדרכים ל-5G בישראל \ צילום: משרד התקשורת

מה אתם חושבים על המהלך של עיריית חיפה, האם הדבר מוצדק כי חובה לקבל היתרים או שיש לאשר הקמת התשתיות הנחוצות יחד עם בקרה מצד העירייה? שתפו אותנו בתגובות.

תגיות
להמשך קריאה

אבי דוד | Avi David

ממקימי האתר ועורך משנה פנבוי של אפל אבל שומר חסד נעורים למיקרוסופט. מומחה SEO והתמיכה הטכנית של הצוות באתר. לאבי ניסיון רב בכתיבה טכנית ועבודה בתחום - בין היתר היה שותף ב-GSM-Israel ובעל אתר טכנולוגי עצמאי בשם Techit. סלולרי: iPhone X / 256GB מחשב: iMac 27 5K שעון חכם: Apple Watch Series 4 LTE טאבלט: iPad Pro 10.5 2018
Back to top button
Close