אפליקציותטכנולוגיה ואינטרנט

הצצה ראשונה: פייסבוק עושה סדר בפוסטים ששמרתם

החל מהיום (שלישי), משיקה הרשת החברתית פייסבוק פיצ’ר חדש שיעשה לכם סדר בבלאגן. כמה פעמים יצא לכם לראות סרטון שממש עניין אתכם, אבל שמרתם אותו ליותר מאוחר, ואז לכו תמצאו אותו יחד עם כל הקישורים, תמונות, פוסטים וסרטונים ששמרתם ליותר מאוחר. מעצבן, נכון?

ב-2014 השיקה פייסבוק את האפשרות “לשמור פוסטים ליותר מאוחר”, כמה קל ונוח. אף על פי שהיה ניתן לשמור פוסטים, סרטונים או לינקים, תיקיית ה”שמורים” הפכה להיות התיקייה הזאת במחשב שאנחנו זורקים אליה דברים שאין לנו כח או מושג איך לסדר, מה שבעצם גרע מהפיצ’ר עצמו. בפייסבוק מצאו פתרון הולם אשר לא ברור איך הוא לא הושק יחד עם השרות –  כעת מאפשרת הרשת החברתית לשמור את הפוסטים, קישורים, תמונות, סרטון ויראלי או כל דבר אחר, תחת תיקיות מקוטלגות בשימוש של “שמירה למועד מאוחר יותר”.

מהיום יש תיקיות \ צילום: אבי דוד The Verifier צילום מסך

איך זה עובד?

כאשר נלחץ על שמירת קישור, ניתן יהיה לשמור את הפוסט תחת תיקייה חדשה או תיקייה קיימת. על המשתמש יהיה ליצור את התיקיות ולתת להן שמות.  לאחר קטלוג התיקיות, בעצם בכל שמירת פוסט, תמונה וידאו או סטטוס, ניתן יהיה לשמור ישירות לתיקייה ספיצית, ובכך לעשות סדר בבלאגן.

גלריה: כך עובד הפיצ’ר החדש של סידור הפוסטים לשמירה מאוחרת

לדוגמה: ראינו מתכון לעוגה שממש נדלקנו עליה, אבל לצערנו אנחנו לא ממש קרובים למטבח או בכלל קרובים להכין עוגה כרגע, ואנו מעוניינים לשמור את המתכון וליצפות בוידאו במועד מאוחר יותר. בעת לחיצה על “שמירה”, נוכל לבחור בתיקייה בשם “מתכונים”, ובעצם לצפות במתכון של העוגה בזמן שאנו נגישים להכין את המתכון מאשר לבצע חיפוש ידני בקישורים ששמרנו.

הפיצ’ר הנ”ל זמין החל מהיום (שלישי) לחלק מהמשתמשים ויהיה זמין לכולם בשבועות הקרובים, אז אם אתם עדיין לא יכולים לבנות תיקיות, תמתינו בסבלנות, זה יקרה ממש עוד מעט.

מצאתם פיצ’ר חדש באחת מהרשתות החברתיות ואתם חושבים שהוא מעניין? יש לכם ידיעה חדשותית מעניינת? שתפו אותנו דרך יצירת הקשר >>>

תגיות
להמשך קריאה

אבי דוד | Avi David

ממקימי האתר ועורך משנה פנבוי של אפל אבל שומר חסד נעורים למיקרוסופט. מומחה SEO והתמיכה הטכנית של הצוות באתר. לאבי ניסיון רב בכתיבה טכנית ועבודה בתחום - בין היתר היה שותף ב-GSM-Israel ובעל אתר טכנולוגי עצמאי בשם Techit. סלולרי: iPhone X / 256GB מחשב: iMac 27 5K שעון חכם: Apple Watch Series 4 LTE טאבלט: iPad Pro 10.5 2018
Back to top button
Close