מציאות מדומה

לנובו מציגה את סדרת המיראז’: מצלמה ומשקפי מציאות מדומה

תערוכת CES 2018 ממשיכה לייצר חדשות והפעם זו לנובו שהציגה את התרומה הצנועה שלה לתחום המציאות המדומה. תחום המציאות המדומה נכנס יותר ויותר למרכז העניינים בשנים האחרונות, ולצד יצרניות גדולות (וקטנות) ששיווקו עד היום משקפי מציאות מדומה, נכנסת לנובו כשחקנית חיזוק נוספת לטכנולוגיית ה-Daydream של גוגל, ומעלה הילוך בתחום התוכן האישי.

מיראז’ סולו

המשקפיים החדשים של לנובו, העונים גם לשם מיראז’ סולו (Mirage Solo), כוללים בתוכם את כל מה שצריך לחוויית VR מושלמת. המשקפיים פועלים בפני עצמם, ללא צורך במחשבים, כבלים מיותרים או סמארטפונים.בנוסף לחוויית המציאות המדומה הרגילה המשלבת עולם דמיוני ללא קשר לעולם החיצון, במשקפיים החדשים הוטמע גם חיישן התנועה ה- WorldSense המאפשר למשתמשים להתהלך בחדר, ולהתאים את אותו חלל קיים למציאות מדומה ולמנוע התנגשות בעצמים לא ברורים.

מקור תמונה: יח”צ

משקפי המיראז’ סולו מבוססים מעוצבים בצורה ארגונומית המאפשרת חבישה קלה ונוחה. מה שמניע אותם היא ערכת השבבים מבית קוואלקום Snapdragon 835 המותאמת ל-VR לצד זיכרון עבודה (RAM) של 4 ג’יגה בייט, וסוללה המספיקה לעד 7 שעות עבודה בטעינה אחת. למשקפיים מסך LCD בתצוגה של 5.5 אינץ’ המציע רזולוצייה של 1280×1440 לכל עין. נפח האיחסון של המשקפיים עומד על 64 ג’יגה בייט בנוסף לאפשרות ההרחבה באמצעות כרטיס זיכרון חיצוני.
משקל המשקפיים החדשים עומד על 645 גרם ומהווה קצת חיסרון בהשוואה למשקפיים מקבילים בשוק. חיסרון נוסף הוא החוסר בעזרים נלווים, שכן ערכת המשקפיים מגיעה רק עם השלט המוכר ממשקפי המציאות המדומה של גוגל, Daydream.

מצלמת מציאות מדומה Mirage Camera

לצד המשקפיים החדשים, השיקה החברה גם מצלמה ייעודית בשם Mirage Camera, התומכת בטכנולוגיית ה-Daydream ומאפשרת לצלם בעצמכם חוויית VR רחבה ב-180 מעלות. מצלמת הכיס מורכבת למעשה מזוג עדשות בעלות חיישן של 13 מגה-פיקסל כל אחת, המאפשרת צילום וידאו באיכות של 4K עם 30 פריימים לשנייה. המצלמה תומכת בשידורים חיים לפטלטפורמת ה-VR של יוטיוב על גבי אינטרנט אלחוטי, כאשר בעתיד צפויה להשיק לנובו גם גרסה המסוגלת לשדר על גבי רשת סלולרית LTE.

מקור תמונה: יח”צ

בנוסף, לנובו מקפידה ליידע ששני המוצרים נועדו להשלים אחד את השני, כך שבאמצעות המצלמה החדשה תוכלו לצלם רגעים שתרצו לזכור ולאחר מכם לחיות אותם מחדש באמצעות המשקפיים החדשים. למרות זאת, ניתן לומר שאת התכנים תוכלו לראות גם בכל מכשיר התומך ב-Daydream, אך המשקפיים הנלווים נועדו לייתר את הצורך בשילוב של יותר מאביזר אחד לחוויית צפייה.

למצלמה חיבור ייעודי לחצובה, אפליקצייה ייעודית לאנדרואיד ו-iOS, ובעיקר – והיא עובדת בנפרד ללא צורך חיבור למשקפיים.
נפח האיחסון המובנה של המצלמה עומד על 16 ג’יגה בייט בנוסף להרחבת איחסון באמצעות כרטיס זיכרון חיצוני. סוללת המצלמה (שהיא נשלפת לגמרי דרך אגב) אמורה להספיק עד שעתיים של צילום בכל טעינה, כאשר הטעינה נעשית בצורה מהירה באמצעות חיבור USB C למצלמה.

לא מדובר בחידוש של ממש, שכן מצלמות המצלמות ב360 מעלות ממלאות את המדפים בשנים האחרונות. יחד עם זאת, אף על פי שצילום ה-VR האופטימאלי מומלץ להיעשות ב-360 מעלות, לנובו וגוגל החליטו בשותפות ביניהן לשדר ולהקליט ב180 מעלות, על מנת לאפשר חווייה אינטואיטיבית יותר בצילום, לצד יכולת הזרמה חלקה יותר לפלטפורמות התומכות.

מחיר וזמינות

משקפי המציאות המדומה והמצלמה של לנובו יושקו לקראת אמצע שנת 2018 ועל פי החברה, שני המוצרים צפויים להיות במחירים נגישים לצרכנים. מחיר המשקפיים צפוי להיות מתחת ל-400 דולרים (שהם 1,400 שקלים) ואילו המצלמה המתקדמת תעלה פחות מ-300 דולרים (שהם 1,050 שקלים).

מקור
Lenovo
תגיות
להמשך קריאה

אלדד מטמון | Eldad Matmon

ממקימי האתר והעורך הראשי. Eldad@theverifier.co.il בעל ניסיון עשיר בכתיבה באתרים טכנולוגיים ומשיכה לא מוסברת לתחום. לא מסוגל להתחייב למכשיר אחד ואוהב להתנסות בממשקים ומערכות הפעלה שונות. גילוי נאות: עובד יבמ ישראל אך כל הכתוב באתר משקף את דעתי הבלעדית ואינו מייצג בשום צורה את חברת יבמ.
Back to top button
Close