רייזר מציגה את ‘פרוייקט לינדה’: מחשב נייד המופעל על ידי סמארטפון

אלדד מטמון | Eldad Matmon
פורסם על ידי אלדד מטמון | Eldad Matmon - עורך ראשי

חברת Razer הפכה את תערוכת CES לבית חם להשקת מוצרי הקונספט שלה, כאשר בשנה שעברה הציגה מחשב נייד עם לא פחות משלושה מסכים בשם פרוייקט ואלרי. השנה הציגה החברה מחשב נייד נוסף כאשר המוח שמניע אותו הוא לא אחר מאשר סמארטפון הדגל ששיחררה השנה לעולם.

מקור תמונה: Razer

את הקונספט הזה כבר ראינו בעבר כאשר מוטורולה הציגה את מכשיר ה-Atrix שלה, אשר לווה במחשב נייד בעל עמדת חיבור ועגינה ייעודית עבור המכשיר. הקונספט של מוטורולה לא צלח במיוחד אך שימוש בסמארטפון כיחידה אחת עבור כל הצרכים תופסת תאוצה, וכמו סמסונג שמציעה את חיבור ה-Dex שהופך את מכשיריה למחשב לכל דבר, גם רייזר מצאה פיתרון יצירתי לשילוב הראוי.

חברת הגיימינג הציגה בתערוכת CES בלאס ווגאס קונספט הכולל מחשב נייד בעל מסך בגודל של 13.3 אינץ’, איחסון מובנה של 200 ג’יגה בייט, סוללה עצמאית וכמו כן – מקום ייעודי למכשיר הסמארטפון של החברה, Razer Phoner, המתחבר באמצעות USB C ונטען מהמחשב בזמן שהוא מחובר אליו.  אך העניין הקטן בקונספט הוא שלא מדובר במחשב נייד של ממש, אלא יותר תחנת עבודה המופעלת רק ברגע שמכניסים את סמארטפון החברה.

מקור תמונה: Razer

ה-Razer Phone הוא הכח המניע את התחנה הניידת וככזה, חברת הגיימינג החליטה לשלבו כחלק אינטגרלי המשלים את התחנה. כחלק מאותה ההחלטה, לא תוכלו למצוא כפתור כיבוי והדלקה בתחנה ובמקומו ישמש כפתור ההדלקה/טביעת האצבע במכשיר הנייד לפעולה זו. בנוסף, בתחנה לא תמצאו רמקולים מובנים מאחר ואת הסאונד יספקו הרמקולים הסטריאופוניים של המכשיר הנייד. כמו כן, תפקיד הסמראטפון לא נגמר בעת החיבור והוא אף משמש כמשטח מגע לשימוש במסך הגדול.

נכון לתערוכה, מדובר בקונספט ומה שהוצג היה רק אב טיפוס של המוצר אך רייזר כרגע בוחנת את השוק וייתכנו שינויים במוצר הסופי (במידע ויושק), בהתאם לתגובות הצרכנים.

 

שתפו כתבה
פורסם על ידי אלדד מטמון | Eldad Matmon עורך ראשי
ממקימי האתר ועורך ראשי | מנהל מוצר ביום וסקרן טכנולוגי בכל רגע נתון. אוהב פיתרונות טכנולוגים ותמיד מחפש את הדבר המרגש הבא שישתלט על העולם. נהנה מכל העולמות וכל מערכות ההפעלה ובעל זוית ביקורתית על כל חידוש שיוצא. בעל ניסיון רב בכתיבה טכנולוגית וכן הופעות טלוויזיוניות ב׳סוגרים עניין׳ עם שי גולדן בערוץ 13. ממקימי אתר The Verifier, יוצא איחוד האתרים GSM-Israel ו-TechIT של אבי דוד. | סלולרי: iPhone 14 Pro סלולרי: Pixel 7 Pro שעון חכם: Apple Watch S7 שעון חכם: Pixel Watch