שורות קוד ב-iOS 13 חושפות עדויות למשקפי מציאות רבודה מבית אפל

אלדד מטמון | Eldad Matmon
פורסם על ידי אלדד מטמון | Eldad Matmon - עורך ראשי

בגרסת תוכנה פנימית של iOS 13 התגלו שורות קוד המצביעות על יכולת התאמה של המערכת עבור משקפי מציאות רבודה, בליווי שמות קוד עבור אפליקציות שייתמכו וכן גם מוצרים חדשים, כך חושף אתר MacRumors.

בשורות הקוד של המערכת החדשה מבית אפל (Apple), נמצאו עדויות על יכולות סטריאוסקופיות (שיטת צפייה בתמונות המורכבות משני דימויים כמעט זהים זה לצד זה) המוזכרות באותה נשימה עם אפליקציות ואביזרים המקושרים למציאות רבודה (AR). על פי הדיווח, התיעוד בקוד כולל אפליקציה המאפשרת להקרין/לשדר את מסך האייפון על אביזר המתלבש על ראש המשתמש בעל יכולות סטריאוסקופיות, וכולל שני מצבים: “נלבש” (Worn) ו”מוחזק” (held).

בין שמות-הקוד המתנוססים בתיעוד תוכלו למצוא מכשיר העונה לשם “Garta” ומסביבו איזכורים למונח “StarBoard“, כמו “StarBoard mode”,  “ARStarBoardViewController” ו- “ARStarBoardSceneManager”, אשר צפוי לאפיין את עולם המציאות הרבודה במערכת.

בעבר הוזכר שם הקוד “Garta” כרפרנס ל משקפי מציאות הרבודה של אפל, אך ביולי האחרון עלו שמועות כי הפרוייקט נגנז. כעת כשדיווחים נוספים מגיעים מתיעוד במערכת ההפעלה העדכנית, ייתכן כי אפל עדיין עובדת על מוצר שכזה, או שמא אלו שאריות קוד שנותרו מגניזת הפרוייקט.

כידוע, אפל צפויה לקיים אירוע הכרזה ב-10 בספטמבר, שם היא תחשוף לראשונה את סדרת האייפונים החדשה לשנת 2019, לצד פיצ’רים ומוצרים נוספים. האם נראה משקפי מציאות רבודה חדשים? ואם לא, האם אפל היא זו שתזניק את המירוץ הטכנולוגי למשקפיים שכאלה? הצטרפו אלינו ב-10 בספטמבר, כשנדווח לכם את כל הפרטים היישר מהאירוע.

שתפו כתבה
פורסם על ידי אלדד מטמון | Eldad Matmon עורך ראשי
עקוב:
ממקימי האתר ועורך ראשי | מנהל מוצר ביום וסקרן טכנולוגי בכל רגע נתון. אוהב פיתרונות טכנולוגים ותמיד מחפש את הדבר המרגש הבא שישתלט על העולם. נהנה מכל העולמות וכל מערכות ההפעלה ובעל זוית ביקורתית על כל חידוש שיוצא. בעל ניסיון רב בכתיבה טכנולוגית וכן הופעות טלוויזיוניות ב׳סוגרים עניין׳ עם שי גולדן בערוץ 13. ממקימי אתר The Verifier, יוצא איחוד האתרים GSM-Israel ו-TechIT של אבי דוד. | סלולרי: iPhone 14 Pro סלולרי: Pixel 7 Pro שעון חכם: Apple Watch S7 שעון חכם: Pixel Watch
Leave a comment

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *