אלקסה של אמזון מגיעה למשתמשי Windows10, הסוף לקורטנה?

אבי דוד | Avi David
פורסם על ידי אבי דוד | Avi David - עורך משנה

מי שהצליחה לקחת את הפוקוס בתערוכת ה-CES 2018 היא ללא ספק חברת אמזון, שהכריזה כי העוזרת הקולית אלקסה תגיע בקרוב גם למחשבי PC, אשר מריצים את מערכת ההפעלה חלונות 10. אבל עד שזה יקרה, מה מיקרוסופט מתכוונת לעשות עם קורטנה, והאם יש סיכוי שנראה גם את סירי של אפל באחד מהימים? לא היינו בונים על זה.

חברת אמזון השיקה את אלקסה בנובמבר 2014 יחד עם הרמקול החכם האקו (Echo). מאז שחררה חברת אמזון מספר גרסאות של האקו וביניהם ה-Echo dot הפופולרי והזול ביותר. חברת אמזון הספיקה בשנים האחרונות לשנות את אלקסה והבדילה אותה משאר העוזרות הקוליות בשוק, על ידי אפשרות למידה של פעולות (Skills). הSkills מאפשרים כיום לכל יצרנית או מפתח ליצור פקודות לאלקסה מבלי הצורך להיות תלויים באמזון עצמה, מה שמבדיל ונותן ייתרון משמעותי על עוזרות קוליות אחרות, כמו סירי של אפל או קורטנה של מיקרוסופט.

ואם כבר מדברים על קורטנה, נראה כי בקרוב אנו נהיה עדים למלחמה של ממש על המשתמשים. חברת אמזון הציגה במהלך תערוכת ה-CES 2018 את העוזרת הקולית אלקסה על גבי מחשב PC שמריץ את מערכת ההפעלה חלונות 10. לצערנו, עדיין לא ניתן להוריד את אלקסה אל מחשב ה-Mac או ה-PC שלנו, אך זה עתיד לקרות ממש בקרוב.

החלוצה הראשונה: חברת HP \ צילום יח”צ HP

כאשר דבר זה יצא לכולם, במיקרוסופט יאלצו לחדש את עצמם ולתת לקורטנה יכולות דומות של למידה, ואף להשקיע במוצר שלה בדיוק כפי שעושה אמזון עם אלקסה. החל מרמקולים חכמים ועד לפתיחות כמעט מלאה וגישה ללא מחסומים, וכמובן לתת למשתמשים את הערך מוסף אשר אנו לא מקבלים על ידי חברות אחרות. אז האם למיקרוסופט יש ממה לחשוש? המשתמשים יחליטו.

עד אז, אנחנו מלמדים את אלקסה כיצד להפעיל ולכבות שירותים בווינדוס.

שתפו כתבה
פורסם על ידי אבי דוד | Avi David עורך משנה
עקוב:
ממקימי האתר ועורך משנה | פנבוי של אפל אבל שומר חסד נעורים למיקרוסופט. מומחה SEO והתמיכה הטכנית של הצוות באתר. לאבי ניסיון רב בכתיבה טכנית ועבודה בתחום - בין היתר היה שותף ב-GSM-Israel ובעל אתר טכנולוגי עצמאי בשם TechIT. | סלולרי: iPhone 14 Pro Max מחשב: MacBook Pro Late 2018 15" טאבלט: iPad Pro 11" שעון חכם: Apple Watch Ultra