Samsung | סמסונגסלולר | סמסונג

הוכרזו: Galaxy Note 10 ו-Galaxy Note 10 Plus – יותר מסך ויותר כח עבודה

סמסונג (Samsung) הכריזה הלילה (יום ד’) על זוג המכשירים החדשים בסדרת ה-Note 10. עיקר החידושים בשני המכשירים כוללים מסכים מרהיבים שתופסים שטח גדול יותר מבעבר, סוללה שמחזיקה זמן רב (עם יכולת טעינה מהירה יותר), שיפורים בתחום הצילום וכמובן מגוון אפשרויות חדשות עבור העט החכם והאייקוני של הסדרה.

כאמור, סמסונג הציגה הלילה שני מכשירים: Galaxy Note 10 ומכשיר ה-Galaxy Note 10 Plus. זו הפעם הראשונה שסמסונג מוציאה יותר מדגם אחד בסדרת ה-Note והיא משתמשת במיתוג ה’פלוס’ כדי להבהיר שאחד מהמכשירים הוא מתקדם יותר מהשני.

מתחילים בבסיס

הדגם ה”בסיסי” בסדרה כולל מסך AMOLED מסוג Infinty-O בגודל של 6.3″ ורזולוצייה של +2280×1080) FHD) , הנמתח מצד לצד ומשאיר שוליים דקים ביותר. דגם הפלוס זוכה במסך דומה אך גדול יותר במעט ומגיע עד לגודל של 6.8 אינץ’ ורזולוצייה גבוהה יותר של +QHD, כאשר בשניהם המצלמה הקדמית ממורכזת בראש המסך. בתחתית המסך, ומתחת לזכוכית, תמצאו את חיישן טביעת האצבע.

גלקסי נוט 10, גלקסי נוט 10 פלוס

מתחת למכסה המנוע יגיעו שני המכשירים עם ערכת השבבים החדשה ביותר של קוואלקום – Snapdragon 855 Plus לשוק האמריאקאי ומעבד ה-Exynos 9825 עבור השוק הגלובלי. בדגם הבסיסי, את המעבד החזק ילווה זיכרון עבודה שמתחיל ב-8 ג”ב עם נפח איחסון התחלתי של 256 ג”ב, בעוד שדגם הפלוס יגיע עם 12 ג”ב של זיכרון, ותצורות איחסון של 256 ו-512 ג”ב. דגם הפלוס יאפשר הרחבת נפח האיחסון באמצעות כרטיס זיכרון, בעוד שהדגם הבסיסי יסתפק בנפח הקיים בלבד.

אם הייתה לכם עוד קצת תקווה למצוא את חיבור האוזניות הותיק, אז נאלץ לאכזב אתכם. סמסונג אישרה את השמועות וחיבור האוזניות 3.5 מ”מ הוסר משני המכשירים. כדי לכפר על כך ולתת לכם להתרגל, הרוכשים הראשונים יקבלו זוג אוזניות אלחוטיות יחד עם המכשיר.

כפתור הכיבוי הוסר

דבר נוסף ש”הוסר” הוא כפתור הכיבוי. בצידו השמאלי של המכשיר סמסונג הציבה את שני כפתורי הווליום ותחתיהם הציבה כפתור משולב עבור ביקסבי וכיבוי המסך. לחיצה קצרה על הכפתור תכבה ותדליק את המסך, ולחיצה ארוכה (ארוכה ככל שתרצו) תפעיל את ביקסבי, ולא תכבה את המכשיר. כדי לבצע כיבוי תצטרכו לגשת אל וילון ההתראות וללחוץ על כפתןר הכיבוי שהתווסף שם.

בתחום הסוללה המספרים יפתיעו אתכם. הדגם הבסיסי צפוי להגיע עם סוללה של 3,600 מיליאמפר/שעה בעוד שדגם הפלוס יכלול סוללת 4,300 מיליאמפר/שעה. למרות המספרים הנמוכים באופן יחסי לגודל המסך ופעילות המכשיר, סמסונג מבטיחה זמן עבודה של יום שלם בשימוש סביר. אך במידה ולמרות ההבטחות נשארתם ללא סוללה, יכולת הטעינה המהירה במכשיר תאפשר לכם להגיע להמשיך את היום תוך דקות של טעינה, וזאת בזכות התמיכה בטעינה של 45W. שני המכשירים יתמכו בטעינה אלחוטית ואפשרות שיתוף הסוללה – PowerShare.

צילום מתקדם: וידאו, סטילס וזום לאודיו

המכשירים החדשים מקבלים שיפור ניכר בתחום הצילום. מכשיר הבסיס כולל מערך צילום ראשי של 3 חיישני צילום הכוללים 12 מ”פ לעדשה הראשית, 16 מ”פ לעדשה רחבה והוא 12 מ”פ לעדשת הטלפוטו. בנוסף, דגם הפלוס כולל שיפור מינורי אך מהותי- אל מערך הצילום הראשי שלו מתווספת מצלמת ToF, מצלמת עומק. המצלמה הנוספת תסייע בשיפור תוצרי תמונות ה”בוקה” וגם בתוספת החדשה: צילום וידאו עם אפקט עומק, בדומה לתוצרים המתקבלים במצלמות וידאו מתקדמות. המצלמה הקדמית בשני המכשירים כוללת חיישן צילום של 10 מ”פ עם מפתח צמצם F2.0.

ואם כבר וידאו, צילום וידאו במכשיר יכלול גם את האפשרות לעשות “זום” לאודיו בסביבת הצילום. מה הכוונה? ככל שתתקרבו לאובייקט הצילום תוכלו לשלוט גם בפוקוס הסאונד באמצעות סט מיקרופונים המפוזר במכשיר ומתוכנן לקלוט כיווני שמע מסוימים.

באירוע הציגה סמסונג יכולת דומה למה שהציגה וואווי בהשקת מכשיר ה-Mate 20 Pro – האפשרות להחיות עצמים דוממים. באמצעות המצלמה תוכלו לסרוק חפצים ולהמיר אותם לקובץ הדפסה במדפסת תלת מימד, או סתם להחיות אותו באמצעות סרטון בו יחקה החפץ תנועות המצולמות באותו רגע.

חידושים ב-S Pen

כשמדברים על סדרת הנוט אי אפשר להתעלם מעט הסטיילוס האייקוני שמלווה אותו, וגם כאן סמסונג הוסיפה כמה חידושים. בדור הקודם הציגה סמסונג את האפשרות להשתמש בעט כשלט אלחוטי לצילום, העברת מצגות או שליטה בסרטוני וידאו. כעת מוסיפה החברה את האפשרות לבצע מחוות אוויר שונות המבטלות את הצורך ללחוץ על הכפתור.

לדוגמה, תוכלו להניף את העט מצד לצד כדי להחליף בין מצבי הצילום או לבצע זום, ולבסוף רק ללחוץ על הכפתור כדי לצלם. בנוסף, אם בדור הקודם היינו צריכים להקליק על כפתור העט פעמיים כדי להחליף מצלמה לצילום, כעת מספיק להניף אותו כלפי מעלה והמצלמה תתחלף. סמסונג הכריזה גם כי תפתח את ה-SDK של העט למפתחים כדי שיוכלו לשלב את היכולות החדשות באפליקציות שלהם.

אנדרואיד 9.0, לא 10

מאחר ושני המכשירים נחשפו לפני השקת מערכת ההפעלה החדשה של אנדרואיד, אנדרואיד Q, שניהם מגיעים עם אנדרואיד פאי 9.0 עליהם יולבש ממשק המשתמש OneUI.

מחירים וזמינות

דגם הנוט הבסיסי יתחיל במחיר התחלתי של 949 דולרים לנפח האיחסון המינימלי ואילו דגם הפלוס יהיה יקר יותר (כצפוי) ויתחיל ב-1,099 דולרים. שני המכשירים יהיו זמינים כבר ב-23 באוגוסט כאשר ההזמנה המוקדמת תפתח כבר מחר.

מתי בישראל? כמו שכבר למדנו מהשקות קודמות, סמסונג שמה את ישראל על המפה כיעד אסטרטגי ולכן היא מקיימת את מרבית ההשקות האחרונות במקביל לעולם, אם לא לפני, כך שסביר להניח שנראה את המכשירים החדשים כאן במקביל להשקה העולמית. מחירם בארץ צפוי לעמוד על 3,700 שקלים עבור הדגם הבסיסי וכ-4,200 עבור דגם הפלוס.

עדכון 8.8.19: השקת המכשיר בישראל תהיה ב21 באוגוסט, כיומיים לפני כל העולם.

תגיות
להמשך קריאה

אלדד מטמון | Eldad Matmon

ממקימי האתר והעורך הראשי. בעל ניסיון עשיר בכתיבה באתרים טכנולוגיים ומשיכה לא מוסברת לתחום. לא מסוגל להתחייב למכשיר אחד ואוהב להתנסות בממשקים ומערכות הפעלה שונות. גילוי נאות: עובד יבמ ישראל אך כל הכתוב באתר משקף את דעתי הבלעדית ואינו מייצג בשום צורה את חברת יבמ.
Back to top button
Close