ניסינו את זיהוי הפנים החדש במכשיר הפיקסל 4 והוא לא פחות ממדהים

אלדד מטמון | Eldad Matmon
פורסם על ידי אלדד מטמון | Eldad Matmon - עורך ראשי

לפני מספר ימים גוגל (Google) עצמה שיחררה הודעה כי שני פיצ’רים חדשים יגיעו אל מכשירי הפיקסל הקרובים, כאשר אחד מהם הוא מערך זיהוי פנים חדש ומתקדם. במקביל, נראה שגוגל כבר מנסה את הטכנולוגיה בשטח עם אנשים שמוכנים לתרום את פרצופם לניסוי.

מקורות סיפרו שגוגלרים (אנשי גוגל) עוצרים אנשים במקומות ציבוריים בצורה אקראית ומציעים להם לנסות את זיהוי הפנים, בתמורה לשוברי הנחה של 5 דולר. האנשים שמסכימים, מתבקשים לנסות את אמצעי הזיהוי החדש, במגוון תרחישים.

במהלך ביקור במיאמי של העורך-שותף של האתר, אבי דוד, עצר אותו אדם רנדומלי, ללא סממן ויזואלי שמדובר בעובד גוגל, על מנת לענות על סקר קצר. מאחר והפרסומים בנושא הסקרים האלה דיברו על מיאמי כמקום הניסוי, אבי כבר ידע כי קיימת התכנות שהוא ייתקל בהצעה כזו, וישר ביקש לראות את המכשיר החדש. העובד תחילה סירב לתת לו את ההצצה למכשיר אך נכנע אחרי שוידא שלא קיים סיכוי שהמכשיר ייחשף, וככה הסקר עובד:

העובד מבקש מאנשים רנדומליים לבצע התאמה ראשונית של זיהוי הפנים כדי להתחיל בתהליך. הוא שולף מכשיר עם כיסוי גדול במיוחד ומגושם למדי ואומר לאנשים כי מדובר בפיקסל 3XL שעבר כמה שינויים, אך מי שעוקב אחרי הפרסומים על הפיקסל 4 כבר יודע שמדובר במכשיר אחר לגמרי.

תהליך ההתאמה של זיהוי הפנים פועל בצורה דומה מאוד לזה הקורה במכשירי האייפון עם ה-Face ID, עם שאלון קצר.

השאלון כולל צבע עור, צבע עיניים וטווח גילאים. במרכז המסך מופיע עיגול בו נכנסים הפנים ומשתמשים מתבקשים להזיז את הראש בכיוון השעות כדי להשלים את התהליך. תוך כדי התהליך מופיעות נקודות על מיקומים שונים שזוהו או לא זוהו בפנים וכך יודעים מה צריך להשלים.

אילוסטרציה

לאחר שהתבצעה ההתאמה, העובד מבקש מהנסיין להכניס את המכשיר לכיס וללכת איתו מספר צעדים (ולהתאפק שלא לברוח עם המכשיר במקרה שלנו). לאחר שהולכים מספר צעדים המשתמשים מתבקשים להרים את המכשיר אל הפנים תוך כדי תנועה ולבצע פתיחת נעילה של המכשיר באמצעות הפנים. את תהליך הפתיחה מתבקשים הנסיינים לעשות מכל מיני כיוונים וזויות שונים. יצאנו משם עם כמה רשמים ונקודות.

1. פתיחת הנעילה נעשית כשהמכשיר באויר ועוד לפני שהוא פוגש את הפנים במלואם.

2. הזיהוי נעשה בצורה מהירה מאוד אך עדיין לא ברור עד כמה הוא אמין מול תמונה או דגמים תלת מימדיים של הפנים.

3. נקודה נוספת קשורה לגבי מסך המכשיר באופן כללי. אף על פי שהעובד אמר שמדובר בפיקסל 3XL, לא ראינו שום מגרעת, והמסך נמתח מצד אל צד בצורה שמשאירה שוליים דקיקים. את גב המכשיר הצלחנו לצלם ממש מרחוק כדי שאותו עובד לא ישים לב, והצלחנו לראות את מערך הצילום החדש של המכשיר, מה שבהחלט מאשר כי מדובר במכשיר הפיקסל 4.

מבנה המצלמה כפי שהודלף | תמונה: Onleaks
שתפו כתבה
פורסם על ידי אלדד מטמון | Eldad Matmon עורך ראשי
עקוב:
ממקימי האתר ועורך ראשי | מנהל מוצר ביום וסקרן טכנולוגי בכל רגע נתון. אוהב פיתרונות טכנולוגים ותמיד מחפש את הדבר המרגש הבא שישתלט על העולם. נהנה מכל העולמות וכל מערכות ההפעלה ובעל זוית ביקורתית על כל חידוש שיוצא. בעל ניסיון רב בכתיבה טכנולוגית וכן הופעות טלוויזיוניות ב׳סוגרים עניין׳ עם שי גולדן בערוץ 13. ממקימי אתר The Verifier, יוצא איחוד האתרים GSM-Israel ו-TechIT של אבי דוד. | סלולרי: iPhone 14 Pro סלולרי: Pixel 7 Pro שעון חכם: Apple Watch S7 שעון חכם: Pixel Watch
Leave a comment

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *